Meyveli Soda Kaç Kalori Limonlu, Elmalı, Vişneli

Meyveli Soda Kaç Kalori Limonlu, Elmalı, Vişneli, Meyveli soda ve sade soda arasında sadece bir fark var, ve o fark aslında çok büyük bir fark. Sade Soda (maden suyu) tamamen doğaldır.

Hiçbir katkı maddesi içermez ve yer altından çıkarıldığı gibi şişelenerek kapatılır. Fakat meyveli soda, maden suyunun işlem görmüş halidir.Şunu biliriz ki her Şeyin en doğalı aynı zamanda da en sağlıklısıdır. Bu sebeple kaloritakip.net editörleri olarak doğal maden suyu tüketimindeki en sağlıklı olan yöntemi doğal olanını yani sade sodayı öneriyoruz.

Daha fazla detaya girmeden önce soda çeşitlerinin kalori miktarlarını inceleyelim. Aşağıdaki tabloda tüm ürünlerin kalori değerlerini görebilirsiniz.

Meyveli Soda Kaç Kalori

  • 1 Adet Hazır Meyveli Soda : 80 Kalori
  • 1 Şişe Sade Maden Suyu Kaç Kalori : 0 (sıfır) Kalori
  • 1 Adet Evde Yapılan Limonlu Soda : 20 Kalori

Meyveli Soda Kilo Aldırır mı ?

Meyveli soda kilo aldırmaz. Aslına bakarsanız hazır meyve suyundan dahi daha sağlıklı ve daha az kalori değerine sahiptir. Ancak tabi ki sade sodada hiç kalori olmadığı için hazırından 75 – 80 kalori almak yerine kendi meyveli sodamızı kendimiz yapabiliriz. Bunu aşağıda anlatacağım. Konumuza tekrar dönecek olur isek, meyveli soda kilo yapar dememiz için kalori miktarını kola yada diğer asitli içeceklere eşit ve içeriğinin onlar gibi zararlı olması gerekir. Fakat maden suyunda bunlar olmadığı için hazır da olsa meyveli de olsa rahatlıkla tüketilebilir.

Tabi en az kaloriyi almak varken neden hazır olanı tüketip çok kalori alalım. Yapmamız gereken çok daha basit. Özellikle en kıvamlı ve en pratik olanı limonlu sodadır. Ayrıca Zayıflamanıza da yardımcı olur. Bir maden suyunu bir bardağa boşaltıp içine 3/1 limon sıkıp koyarsanız hazır limonlu sodadan daha lezzetli olacaktık.

Kalori miktarı tam olarak 4/1 oranında olacaktır. Yani 4 adet ev yapımı soda yerine 1 adet hazır meyveli soda. Bence tercih için iyi bir oran. Ayrıca “Limonlu Maden Suyu Zayıflatırmı ?” Konumuzu Da incelemenizi öneririz.

Vişneli , Kavunlu, Elmalı gibi soda çeşitlerini yapmak biraz daha karmaşıktır. Bunlar için katı meyve sıkacağı, ince süzgeç gibi farklı ekipmanlara da ihtiyaç duyulur. Daha pratik olması açısında %100 meyve sularından alıp sade soda ile karıştırabilirsiniz. İçine hazır malzeme girdiği için kalori miktarı hazır soda ile oranı yarı yarıya yani 40 kalori civarında olacaktır.

Bize Sorun!

Aklınızda olan farklı yiyecek ve içecek kombinasyonları yada zayıflama diyet ve egzersiz ile ilgili olarak tüm sorularınızı bizlere iletebilirsiniz. Sorularınız Editörlerimiz tarafından aynı gün içinde cevaplandırılacaktır. Soru sormak için soru sor bölümünü yada aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı