Meyveli Yoğurt Kaç Kaloridir Kalorisi Ne Kadar

Meyveli Yoğurt Kaç Kaloridir Kalorisi Ne Kadar, yoğurt iyet ve kilo kontrolü yapanlar için olmazsa olmaz bir atıştırmalıktır. Genelde tok tutucu özelliği ve lezzetli oluşu yoğurdu vazgeçilmez yapanlar arasında. Ya kalorisi ne kadar;

Meyveli Yoğurt Kaç Kaloridir Kalorisi Ne Kadar

1 Kase Meyveli Yoğurt Kaç Kalori’dir. (Çilek, kayısı, Böğütlern, Şeftali) : 115 Kalori

1 Kase Light Meyveli Yoğurt (Yağsız) : 80 Kalori

1 Kase Pekmezli Yoğurt : 70 Kalori Üstüne Eklediğiniz Gr Kadar Pekmez kalorisi Ekleyiniz.

Diyet listenizdeki yoğurt yerine meyveli yoğurt tercih edebilirsiniz. Bunun için Diyet meyveli yoğurt bulmanız gerekiyor. Diyet yoğurt ile Diyet meyveli yoğurt arasında 100 Gr’da 20 kalori vardır. Bunu çok rahat gün içinde telafi edebilirsiniz. Meyveli yoğurt hem lezzetli hem de şeker isteğinizi baskılaması yüzünden önemlidir. normal yoğurt sadece açlık hissinizi bastırırken meyveli yoğurt şeker gereksiniminizi de bastıracağı için daha uzun süre tok olacaksınız.

Meyveli yoğurt hemen hemen her markette bulunurken Diyet Meyveli yoğurt her yerde bulunmuyor. Fakat aramanıza değecektir. Ayrıca Süpermarketler deki meyveli yoğurtlar genelde 500Gr lık paketlerde satılır. Yada 200 gr lık küçük kaselerde satılır. Unutulmamalıdır ki Burada yazan kalori değerleri Sadece 100 Gr tek porsiyonluk kalori değerleridir. Kalori Hesaplama Konusunda Dikkat etmeniz Önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı