Mng Kargo Kaç Günde Gelir?

Günümüzde birçok farklı sebepten dolayı kargo şirketleri yoğun çalışma gösterir. Özellikle arz-talep meselesi söz konusu olduğunda her geçen yıl artan insan nüfusu bu tür taşımacılığın yoğunluğunu çoğaltıyor. En önemli sebeplerden biri de internet üzerinden alışveriştir.

Ortak şekilde birçok farklı ürünün satışını gerçekleştiren önemli siteler, özellikle bu konuda büyük öneme sahip. Zira gün içerisinde yapılan alışveriş ile beraber yüzbinlerce kargo taşımacılığı gerçekleştirilmektedir. Bu da en çok merak edilen durumu akla getiriyor. Bir kargo kaç gün içerisinde ulaşır? Ve kargonun ulaşım süresi neye bağlıdır? Bu durum elbette belli başlı bazı kriterler baz almak suretiyle değişkenlik gösterebilmektedir.

mng kargo kaç günde gelir

MNG İle Alınan Kargo Kaç Günde Gelmektedir?

Türkiye sınırları içerisinde yoğun olarak kullanılan büyük kargo şirketleri bulunuyor. MNG bunlar arasında kalite açısından en önemli seçenekler içerisindedir. Özellikle verilen süre içerisinde kargonun ulaştırılması kullanıcılara ayrı bir güven aşılıyor. Tabii kargonun bir yerden başka bir noktaya ulaşması bazı durumlar ele alınarak hesaplanır.

– Öncelikle kargo firmasına bağlı olarak bu işlem değişebilir. Bazı kargo firmaları aynı ürünü daha uzun süre, bazıları daha kısa süre içerisinde ulaştırmaktadır. Burada kargo seçimi büyük önem taşır.

– En önemli kıstas ise kilometredir. Günümüzde ortalama 600 kilometre 1 gün ulaşım mesafesi olarak hesaplanır. Yani kargonun alındığı ve ulaştırıldığı aradaki mesafe 600 kilometre içinde ise kargo 1 günde adrese teslim edilir.

– Mesafeyi arttırmak gerekirse örneğin Türkiye sınırları içerisindeki iki şehir arası 1200 km olsun. 1200/600 = 2. Yani gönderilecek olan kargonun iki gün içerisinde adrese gönderilmesi gerekir.

Türkiye Sınırı İçerisinde En Uzak Mesafe

Türkiye’yi en uzak mesafe olarak doğu ve batı şeklinde ele almak gerekir. Nitekim Örneğin Kars merkez MNG Kargo şubeden gönderilen bir ürün, Edirne Merkez şubeye ulaştığı varsayılsın. Bu iki şehir arası 1800 km olduğundan dolayı, gönderilecek olan kargo 3 gün içerisinde adrese teslim edilir.

Türkiye sınırları baz alındığı zaman zaten en uzak iki nokta arası en fazla 3 günü bulur. Yani hangi mesafe olursa olsun kesinlikle 4 günü bulmaması gerekmektedir. Adresinize gelecek bir kargo ya da sizin gönderdiğiniz bir kargo olduğunda, bu hesaplama üzerinden gün sayısını çıkarabilirsiniz. Yani MNG kargo olarak 600 kilometre 1 günü işaret etmektedir.

İnternet Üzerinden Teslimat Süresini Öğrenme

Günümüz gelişmiş teknolojisi ve internetin gücü ile beraber artık kargoların teslimat süresi rahatlıkla öğrenebilmektedir.

– Bunun için öncelikle MNG kargosunun adresine giriş yapılması gerekir.

– Daha sonra bilgi servisi menüsü üzerinden gönderi teslim süresi menüsüne geçiş yapılmalıdır.

– Açılan sayfa üzerinde gönderi teslimat süresi detaylı olarak verilmektedir. Bunun için kargo takip numarasını kullanmanız yeterli.

MNG kargosunun internet sitesi üzerinden ayrıca detaylı olarak minimum ve maksimum süreleri takip etmeniz mümkün. Ek olarak ürünün anlık olarak eş zamanlı şekilde nerede olduğu da günümüz teknolojisiyle rahatlıkla öğrenilebilmektedir.

 

Gün İçerisinde Adrese Ulaşım Değişiklik Gösterebilir

Genel olarak MNG kargosu ile 1 günün 600 kilometreye denk geldiği söylenmişti. Ancak kargo adresin olduğu şehirdeki merkez şubeye ulaştığında, gün içerisinde adrese varış süresi değişiklik gösterebilir.

Bu durum daha çok kargoların miktarına bağlı olarak farklı hale gelebiliyor. Ayrıca bu durum mahalle olarak sıralandığından dolayı bazı mahalleler öğleden önce paketlerini alabilmektedir. Bazı mahallelere ise öğleden sonra en fazla 17.30 ya da 18:00’e kadar kargo teslim edilir. Ancak ortak şekilde kaç gün içerisinde ulaşacak ise o gün asla geçmez.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı