Muz Kabuğunun Faydaları

Muz Kabuğunun Faydaları Muz kabuğu Zayıflatır mı? Dr.Ender Saraç muz kabuğu zayıflatıyor.Muz Kabuğunun Faydaları saymakla bitmez.

Yaz kış sofralardan eksik edilmeyen muzun kendisi gibi kabuğunun da faydaları olduğunu biliyoruz.

Muz Kabuğu İle Diş Beyazlatma ; İyice olgunlaşmış muzu soyun ve kabuğunun etli tarafını dişlerinize tamamen gelecek şekilde kaplayın,ağzınızı açık tutarak on dakika bekleyince kuru bir diş fırçasıyla dişlere 2.3 dakika fırçalayın ve bol suyla durulayın.Bu işlemi iki hafta boyunca uygulamaya devam edin,dişlerin temizlendiğini ve beyazladığını göreceksiniz.

Ayrıca muz kabuklarını kullanarak rengi atmış ve donuklaşmış gümüşleri de parlatır.Bir blendır yardımıyla ezilen muz kabuklarını krem kıvamına getirip üzerine biraz su ekleyerek karıştırın.Daha sonra bu karışımla yumuşak bir bez kullanarak gümüş eşyalarınıza iyice ovalayın,kısa bir süre bekledikten sonra başka bir temiz bez ile temizleyin böylelikle gümüşlerinizin kolay ve masrafsız bir şekilde parladığını göreceksiniz.

Muz kabuğunu ayakkabı üzerine sürülmesi de ayakkabıya parlaklık ve canlılık kazandırır.Muz kabuğunu ayak topuklarına  sürmek ise topuk bölgesinin rahatlamasına ve dinlenmesine fayda sağlar.

Muz Kabuğu Cilt Bakımı ; Muz kabuğunun cilde faydaları ise yüzlerde bulunan sivilceler için muzun kabuğu,zahmetsiz ve faydalı bir yardımcıdır.Yüz sabunla güzelce temizledikten sonra gece yatmadan önce muz kabuğu sürülerek masaj yapılır.Sinek ve benzeri canlıların ısırıkları ile insanların üzerinde oluşan kaşıntıları ,muz kabuğuyla giderilebilir.

Geçmişten günümüze çeşitli kaynaklarca da doğrulanmış muz kabuğunun iç kısmının bazı yaralara da sürüldüğünde ilginç bir şekilde yararlı olduğu biliniyor.Her akşam cildin daha taze ve güzel bir hal alması için uygulanan muz kabuğu cilt maskesi olarak kullanılabilir.Kırışıklıkları önleyen muz ,dudakların üzerindeki ve ense bölgesi gibi oluşan kırışıklı bölgelere masaj yaparak muz kabuğunun sıkılaştırıcı yönünden de faydalanılabilinir.Baş ağrılarına da iyi gelen muz kabuğunu uzanıp başınıza masaj yaparak rahatlayabilirsiniz.

vMuz Kabuğunun FaydalarıPotasyum deposu olan muz,tansiyonu düşürme,kas güçsüzlüğünü azaltma da ve potasyum bakımından zengin olma özelliğiyle kalbi aritmilerden korur.B6 vitamininden zengin muz,bazı kanser hastalıklarına karşı da koruyan doğal bir meyvedir.Düzenli muz tüketiminde kalın bağırsak ve rektumda oluşan böbrek kanserine karşı korunmada muz oldukça etkili bir vitamin deposudur.

Midede oluşan hidroklorid asidine karşı koruyucu bir tabaka oluşmasına yardımcı olur.Muz kabuğundan kek yapılabilir.Muz kabuğunu keklerde kullanabilmek için , bir kaç gün boyunca suda bekletip iyice yumuşamalarını sağlayıp blendırdan geçirerek tüm kek tarifleriniz de kullanabilirsiniz.Bahçe bakımı için doğal gübre,muz kabuklarını toprağın altına gömerek doğal bir toprak zenginleştirici elde etmiş,bitkilerinizin yapraklarını parlatarak bahçenize bakım yapmış olursunuz.

Muz kabuğu Zayıflatır mı?

Muz kabuğunun yukarıda saydığımız bir çok şeye etkisi ve faydası olduğu gibi zayıflamaya da büyük faydalar sağlar. Normalde kabuğunu soyup çöpe atılan muz kabuğu aslında bir çok şeye faydalı olduğu ortaya çıkmıştır.Uzmanların önerdiği içinde bir çok vitamin ve mineral barındıran muz kabuğu kilo vermeye ve motivasyonu yükseltmeye de iyi gelmektedir.Bu kadar basit ve maliyetsiz yönü olması kendisini tüketip kabuğunu da değerlendirmek doğanın insana sunduğu nimetlerden bir tanesidir.

Bu yönüyle de bizi diyet yaparken kolay ve basit yoldan kilo vermemiz için motive etmiş rahatlatmış olur.Kilo vermek isteyen kişiler B6,yönünden zengin olan muz kabuğu bağışıklık sistemini desteklemektedir.Ve kan şekeri seviyelerinizi düzenleyip böylece moral ve motivenizi yüksek tutmaya yarar.Bir yandan da içinde B vitamini barındıran muz kabuğun da antioksidanlar,metabolizmayı canlı tutup hızlandırıyor ve böylelikle kilo vermek isteyen kişiler için faydalı oluyor.

Herkes tarafından bilinen ve takip edilen birçok hastasını zayıflatan Ender Saraç Muz Kabuğu Zayıflatıyor açıklamasında bulundu.

Ender Saraç’ın yaptığı açıklamada; muz kabuğu insan vücudundaki fazla suyu,ödemi çektiğini ve uzun süre tok tuttuğunu belirtmiştir.Spordan önce yenilmesi gereken bir veya iki muz egzersiz sırasında ihtiyacınız olan enerji ve gücü almanızı sağlar.Kilo verebilmek için ham olan yeşil muz kabuğu tüketmek gerekir.Sindirim sistemini düzenleyerek probiyotikleri içinde barındırıp % 18 daha fazla dopamin ve serotonin içermektedir.

Zayıflamaya Yardımcı Muz Kabuğu Tarifi:

Özellikle yeşil muz kabuğunu 5 dakika boyunca haşlanıp,Suyunu içerek ve muzu yiyerek tüketin.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı