Muz Kilo Aldırır mı Diyette Muz Yemek

Muz Kilo Aldırır mı Diyette Muz Yemek, Muz Kilo Verdirir mi? Yoksa Kilo Aldırır mı, Bu Yazımızda Bu Konuyu Detayları ile Sizlere Açıklamaya Çalışacağım.;

Muz Kilo Aldırır mı Diyette Muz Yemek

Muz Kilo Verdirir mi, Muz Zayıflatır mı ?

Muz İçerisinde Serotonin bulunmaktadır. Bu serotonin bizim için şu yönü önemlidir. İştah azaltıcı etkisi bilinir. Diyet yaparken muz diyet süt ile yada diyet yoğurt ile birlikte tüketilebilir. muzun yüksek kalorisi yüzünden kilo yaptığı yanlış bir inanıştır. Yerli muz hem küçük boy hemde tam bir porsiyon olması sebebi ile daha çok tavsiye edilmektedir.

Şunu unutmayın ki diyette her şey yenilebilir. Hatta baklava bile yiyebilirsiniz. Fakat yediğiniz gıdaların kalori dengesini kurabiliyorsanız diyetiniz bozulmamış demektir. O yüzden genel kanı olan diyette o yenilmez şu yenilmez diye düşünülmemelidir. Örneğin öğle yemeğiniz 600 kalorilik olmak zorunda akşam yemeğinizde 500 kalori olmak zorunda Siz 1 adet Bakla yiyerek 150 kalori fazladan aldı iseniz akşam öğününde 350 kalori ile yetinebilirseniz diyetiniz hiçbir şekilde bozulmamış olur. Baklavada yanınıza kar kalmış olacaktır. Ancak akşam alamadığınız 150 kalori için gece açlık krizi ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz :)

Muz Kaç Kalori

1 Adet Yerli Muz (küçük) : 70 Kaloridir

1 Adet İthal Muz 160 Kaloridir

Muz Besin Değeri

Kalori (kcal) 87                           Toplam yağ 0,2 gr

Kolesterol 0 mg                           Sodyum 1 mg

Potasyum 360 mg                       Karbonhidrat 24 gr

Diyet Lifi 2,5 gr                            Şeker 11.5 gr

Protein 1,2 gr

A Vitamini  65 IU                       C Vitamini 8,6 mg

Kalsiyum 5.4 mg                         Demir 0,4 mg

D Vitamini 0                                B6 Vitamini 0,3 mg

B12 vitamini   0                           Magnezyum  26 mg

Bu iki muz arasındaki kalori farkı büyüklüğü ile alakalıdır. Yerli muz daha küçük olduğu için kalori miktarı daha azdır, ithal için se daha fazla. İçeriği ile alakalı bir değişiklik yoktur. Muz Tok tutucu mineral ve vitamin bakımından zengin potasyum kaynağıdır. Muz genel kanı İtibari ile kilo aldırmaz fakat fazla tüketimi zararlı olabilir. Kabızlık gibi rahatsızlıklara sebep olabilir. Diyet listelerimizde meyveyi bol bol tüketmeliyiz ve unutulmamalıdır ki muz da bir meyvedir.

Diyette Muz Tüketirken Dikkat Edilmesi Gereken Husus ;

Muz yaklaşık olarak 3 adet meyvenin barındırdığı kaloriyi tek başına barındırmaktadır. Tok tutucu özelliği sebebi ile bu göz ardı edilebilir ama fazla tüketimi kalori alımını arttıracağı için diyet listelerinizde sınırlı olarak tüketebilirsiniz.

(Gebelikte) Hamilelikte Muz Bebeğe Kilo Aldırır mı ?

Hamilelikte muz yemek vücudun temel gereksinimleri olan C ve B6 Vitamini gereksinimin karşılanması açısından önemlidir. Ayrıca muz en bilinen potasyum deposudur. Strese ve Beyin fonksiyonlarına iyi geldiği gibi kan basıncını da düzenlenmesine yardımcı olur. Ayrıca kan hücrelerinin gelişimine faydalıdır. Ama kararınca tüketilmeli fazlaya kaçılmamalıdır. Bebeğe kilo konusunda bilgimiz olmasa da vücut gereksinimleri konusunda faydalıdır.

Muz anne karnındaki bebeğe kilo aldırır mı?  içerisinde bulunan  bir çok vitamin ve mineraller sayesinde gebelikte muz tüketmek bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Eğer muza aşerdi iseniz bu bebeğinizin muzdaki vitaminlere ihtiyaç duyduğu için olabilir. Bizim genel kanımız kilo alımını desteklediği yönünde dir.

Ayrıca muz kabuğunun faydaları ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Soru Sormak için sorularınızı aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz.Kısa sürede cevaplanacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı