Nemlendirici Maske

Nemlendirici Maske, cildinizin nemlilik ve yağlılık oranı sağlıklı bir cilt için olmazsa olmazlardandır. Kuru bir cildiniz varsa bunu nemlendirmeyi düşünmelisiniz.

Çünkü kuru bir cildin daha çabuk deforme olması kaçınılmaz olmakla birlikte yaşlanmaya ve kırışıklara karşıda dayanıksız ve korunaksız olmaktadır.

Cildiniz için doğru bir nem ve yağ oranını yakalayabilirseniz bu cildinizin sağlıklı olmasının yanında daha parlak ve canlı olmasına neden olurken yukarıda saydığımız olumsuzluklara karşıda korunaklı olmasını sağlayabilirsiniz.

Sizde cilt nemlendirici ve bakım ürünlerini doğal olmadığını düşünüyor ve kendiniz ev yapımı maskeler hazırlamak istiyorsanız sizin için hazırladığımız önerilere göz atabilirsiniz. Doğal olarak evinizde hazırlayacağınız maskeler gerçektende içerilerinde çeşitli kimyasallar bulunmaması nedeniyle daha sağlıklı olduklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Nemlendirici Maske İçin

Malzemeler

Zeytin yağı 2 yemek kaşığı kadar

Bir tatlı kaşığı kadar Hint Yağı

Ve Pamuk

Hazırlanışı

Bu maske cildinizin daha yumuşak olmasını sağlarken temizlenmesini ve nem kazanmasını da sağlamaktadır. Yapımı da oldukça basittir. Özellikle soğuk havalarda ciltte oluşan tahrişi giderici özelliktedir. Cildinizi temizler ve nemlilik kazanmasını sağlar.

Hazırladığınız malzemeleri bir kase içerisine koyup iyice karıştırın ve pamuk yardımıyla küçük küçük yüzünüze uygulamaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Hint yağının cilt lekelerinin giderilmesine de yardımcı olduğu bilinmektedir. Zeytin yağından bahsetmemiz gerekir ise  bugün sağlık için bir çok faydası bulunmakta ve çoğu güzellik maskelerin de olmazsa olmazlardan birisidir. Zeytinyağının nemlendirme özelliği oldukça fazladır.

Yüzünüze uyguladığınız bu maskeyi 8-10 dakika bekledikten sonra yıkaya bilirsiniz. Değişimi hemen fark edeceğinizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Cilt Güzelliği Ve Nemlendirici Maske

Gerekli Malzemeler

Avokado 1 adet

Bal 1 çay kaşığı kadar

Hazırlanışı

 

Avokado içerisinde bulunan antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma ve kırışıklık giderici ve geciktirici özellikte bir besindir. Bu yüzden bütün yaşlılık karşıtı ürünlerin içerisinde konulmaktadır. Cildin bariyer tabakasını güçlendirmeye yardımcı olmaktadır.Sağlıklı bir cilt için avokado kullanmanız tavsiye edilir. Çünkü cildi nemlendirme sağlamasının yanında sıkılaşmasına da yardımcı olmaktadır. Avokadoyu göz altı maskesi olarak olarak ta kullanabilirsiniz.

Diğer malzememiz bal ise ışıl ışıl bir cilde sahip olmanızı da sağlamaktadır.Yine balda iyi bir nemlendiricidir.

Avokadoyu minik minik doğrayıp çatalla ezebileceğiniz gibi blendırdan da geçirebilirsiniz. Daha sonra Bal 1 çay kaşığı kadar bal ekleyerek karıştırıp yüzünüze sürebilirsiniz. Göz altı bölgeleri dahil yüzünüzün tamamına sürerek kullanabilirsiniz.

Yüzünüze sürdüğünüz bu maskeyi 20-25 dakika kadar bekleyip daha sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bu maskeyi haftada iki kez kullanabilirsiniz.

Bal kaliteli nemlendiricidir. Yüzün ışıltısını arttırmakta etkilidir. Maskeyi yüzünüzde 10 ila 15 dakika kadar bekleterek yıkayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı