Nescafe Kahve Kaç Kalori, Zayıflatır mı, Kilo Aldırır mı?

Nescafe kaç kalori  veya kahve kaç kalori sorusu sık sık sorulan sorular arasında yer almaktadır. Bunun asıl sebebi ise günlük iş maratonu ve çalışma temposu sık sık nescafe tüketme ihtiyacı oluşturmasından dolayıdır. Bu durumda nescafe zayıflatır mı sorusu da üst plana çıkabilir. Ama daha doğru soru ise nescafe kilo aldırır mı sorusu olmalıdır. Ülkemizde kahve tüketimi oldukça yüksektir. Sıcak bir şey içilmesinden bahsedildiğinde kahve kesinlikle bunların arasında bir yerdedir. Nescafe bir yere dursun kahve kilo aldırır mı veya kahve zayıflatır mı sorusu da ön plana çıkmaktadır.

Nescafe, Kahve Kilo Alırır mı?

Aslında kahve kilo alımına etkisi olan bir madde değildir. Kilo alımına sebep olan içerisine eklenen katkı maddeleridir. Bu maddeler çoğunlukla tatlandırıcılar, şekerler, süt tozu, krema, karamela tozu, çikolata, kakao gibi maddeler olmaktadır.

Eğer içerisine katkı maddesi konulan kahveleri saymazsak kahve kilo aldırmaz diyebiliriz. Yine tatlandırıcı ilave edilmeyen sade kahvede bu gruptadır. Kahvenin içerisindeki yağ ve karbonhidrat değeri eser miktarda ve oldukça düşüktür. Bu nedenle kahve günlük tüketilmesi gereken oranı geçmesi durumunda nescafe kilo aldırır mı sorunun cevabı olarak vermiş olduğumuz cevap oldukça net ve doğru olacaktır. Çünkü günlük tüketilmesi gereken miktarda kahve kilo aldırmaz.

Nescafe, Kahve Kaç Kalori

Şekerli Türk kahvesi kaç kalori42 kalori
Şekersiz kahve kaç kalori9 kalori
Şekerli sütlü kahve kaç kalori85 kalori
Şekersiz filtre kahve kaç kalori2 kalori
Nescafe latte kaç kalori72 kalori
Nescafe 3 ü bir arada kaç kalori60 kalori

Yukarı da ki rakamlar bir fincan kahve için olan kalori miktarıdır. Tüketilen fincan miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle içilen miktar önemlidir.

Evet kahveyi seviyorsanız ve kilo almak istemiyorsanız yapmanız gereken şey ise şeker ve tatlandırıcıları kullanmamalısınız. Dünya çapında insanların büyük kısmı kilo problemi yaşamaktadır. Bununda en önemli sebebi şeker tüketimidir. Bu sadece kilo problemi olarak ta karşımıza çıkmıyor…Bunun yanında birçok hastalığa da davetiye çıkarmaktadır. Sütlü kahve seviyorsanız yağlı süt tercih etmemelisiniz.

Diyet esnasında kahve tüketmekte sıkıntı olmadığını anlamış olduk. Bu nedenle burada yapılması gereken bazı şeyler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi kahveye artı katılan tatlılar, yanında yenilen lokum ve buna benzer tatlı türevleri olmaktadır. Hele ki diyet esnasında oldukça sorun yaşayabilirsiniz.

Nescafe, Kahve Zayıflatır mı?

Kahve yukarı da bahsettiğimiz gibi kalori değeri oldukça düşük olan bir gıdadır. Bu sebeple zayıflatır mı sorusu biraz anlamsız kalacaktır. Sadece mide biraz dolu olacağı için acıkma hissi geç oluşabilir. Ama genellikle kahve veya nescafe açlık hissini tetiklemektedir. Bunun kalori değerini biz yükseltiyoruz. Gerek şeker, tatlandırıcı, kremalar ve yağlı sütler gibi içerikler kalori değerinin yükselmesine ve kilo alımına davetiye çıkarmaktadır. Ama kahveyi sade içerseniz, metabolizmanızın hızlanmasına ve yağ yakımına destek de olabileceğinizi durum oluşmaktadır. Metabolizmanızın hızlanması daha çok enerjik olmasını sağlar ve daha çok kalori harcarken daha kolay zayıflayabilir ve kilo verilebilir.

Kahve içerek daha hızlı, enerjik ve zinde olunabilir ama bu zayıflama için tek başına yeterli değildir. Ayrıca günlük olarak en az 2 litre su içmeye çalışın bu sağlığınız için oldukça önemli bir bilgidir.

Bunun yanında size uygun olan sevebileceğiniz spor ve egzersizleri denemeniz ve devam etmeniz çok  önemlidir. Bunlar koşu ve sevebileceğiniz diğer sporlar olabilir.Bunların içerisinde her zaman ve her ortamda yapabileceğiniz ve kilo vermenizi kolaylaştırdığı gibi büyüme çağında ve henüz gelişimini tamamlamamış kişilerin, boy uzamasına da faydalı olan ip atlamayı tavsiye edebilirim.

Güncelleme: 23.09.2018

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı