Öğretmenler Günü Kaç Gün Kaldı? Ne Zaman?

Canımız öğretmenlerimiz onlar bizim her şeyimiz. Birçoğumuz o kadar şanlıdır ki hayatta çünkü hayattaki en büyük şanslardan birisi iyi bir sınıf öğretmenine sahip olmaktır. Yıllar sonra karşımıza çıksa o yüzü kesinlikle tanırız. Elini öpmek için can atarız. 24 Kasıma kaç gün kaldıysa takip edip o günü öğretmenlerimiz için en iyi şekilde değerlendirmeye çalışalım. 24 Kasım Öğretmenler Günü hediye almak ya da vermek için değil öğretmenlere değerli olduğunu göstermemiz için gerekli bir gündür. Hediye vermemize gerek yok onların eliniz öpmemiz bile yeterlidir. Yeri geliyor onları üzüyoruz, kırıyoruz ama onlar her zaman bizim yanımızda oluyor. Onlara saygıyı elden bırakmayalım. Canımız Öğretmenlerimiz…

Öğretmenler Günü Tarihi: 24 Kasım 2018 Cumartesi

Öğretmenler Gününü Neden Kutlarız?

24 Kasım Öğretmenler Günü Ne Zaman İlan Edildi?

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği” kabul ettiği gün olan 24 Kasım 1928 tarihi bizim için 24 Kasım öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Ayrıca ülkemizde öğretmenler günü 1981 yılından itibaren kutlanmaya başlanmıştır.

Diğer Ülkelerde Öğretmenler Günü Ne Zaman Kutlanır?

Diğer ülkelerde nadir olarak farklı tarihlerde kutlayan ülkeler çıksa da genel olarak dünyadaki ülkeler 5 Ekim tarihini Öğretmenler günü olarak kabul eder ve kutlarlar. Türkiye’de yukarıda belirttiğimiz durum ışığında 24 Kasım tarihinde öğretmenler günü kutlanmaktadır.

Sizlere öğretmenlerimizin her derste bizler için eline alıp kullandığı tebeşiri hatırlatmak için bir resim seçtik.

Öğretmenler Günü Hediye Önerileri

Daha önce de belirttiğimiz gibi, öğretmenler günü öğretmenlere hediye almaktan çok, onlara kendilerini değerli hissettirmemiz için bir fırsattır. Kimi zaman içten bir teşekkür mektubu bile öğretmenler için oldukça değerlidir. Bu nedenle maddi hediyelerden çok öğretmenlerinize kendilerini değerli hissetmelerini sağlayacak, onları sevdiğimizi ve onlara saygı duyduğumuzu gösterecek şeyler yapmalıyız. Bir değişiklik yaparak bu yıl tüm öğrenciler olarak öğretmenlerimize içimizden geldiği gibi birer mektup yazıp onları mutlu edebiliriz. Ancak eğer yine de maddi karşılığı olan bir hediye almak istiyorsanız, güzel bir kalem, öğretmeninizin sınıfla çekilmiş bir fotoğrafından yaptırılan bir tablo oldukça güzel bir hediye olacaktır.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. hocama ne alacam aaa teog gününe geliyo vallaaa aayyyyyyyyyyyyyyy öldük biz amaninnnn

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı