Öğretmenler Seminerleri Ne Zaman Yaparlar?

Öğretmenler Seminerleri Ne Zaman Yaparlar?

Öğretmenler sene başı ve sene sonu olmak üzere bir yılda iki kere seminer yaparlar. Bu seminer sürecinde öğretmenler kendi arasında bilgi paylaşımında bulunabilirler. Bunun yanında Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullara gönderdiği seminer konularında öğretmenler bilgi paylaşımı yaparlar. Genellikle Okul Müdürlerinin konularda yetkin öğretmenlere konuları vererek o öğretmenlerden paylaşım yapmasını ister. Öğretmenler konu anlatma günü geldiği zaman diğer öğretmenleri bilgilendirecek paylaşımlar yaparlar. Bu şekilde yapılan seminerlerin öğretmenlerin bilgisini arttırdığı ve öğretmenlerin ufkunu genişlettiği bir gerçektir.

Sene Başı Semineri

Öğretmenler için sene başı semineri mevzuata göre Eylül ayının ilk iş günü başlamakta ve okulların açılmasına kadar devam etmektedir. Ama bu seminer dönemine bayram gibi tatil günleri gelirse seminer daha kısa sürmektedir. Buna göre de okul müdürleri planlama yapmaktadır. Sene başı öğretmenlerin en çok yaptığı işlerden birisi öğretmenler kurulu toplantısı olmaktadır.

Sene Sonu Semineri

Sene sonu semineri Haziran ayında okulun kapanmasından itibaren Haziran ayının sonuna devam eder. Burada da Okul müdürünün organize ettiği bir plan çerçevesinde öğretmenler arasında bilgi paylaşımı yapılır.

Öğretmenlerin birçoğu kendi memleketi dışında çalışmaktadır. Sene başı ve sene sonu seminerleri başladığı zaman öğretmenlere bazı zamanlar istedikleri illerde seminerleri alabilmeleri için hak tanınmaktadır. Bu hak her yıl tanınmamaktadır. Bu hak tanındığı zaman öğretmen başka bir ilde semineri alabilecektir. Eğer bu konuda bir karar çıkarsa Milli Eğitim Bakanlığı okullara gereken yazıyı göndermektedir. Aksi halde herhangi bir duyuru olmazsa öğretmenler kendi okullarında seminerlerini alacaklar demektir.

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM
BİR YORUM YAZ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.