Öksürüğe Ne İyi Gelir Öksürük Nasıl Geçer

Öksürüğe ne iyi gelir öksürük nasıl geçer, öksürük nedir öksürükler birçok hastalığın belirtisi olabildiği için insanların çocuğu doktora gitmektedirler. Dünyada öksürük için oldukça fazla ilaç vardır ve insanlar bu ilaçlara milyonlarca lira para harcamaktadırlar.

Aslında öksürüyor olmamız bizi endişelendirmektedir. Ve ilk yaptığımız bunu geçireceğine inandığımız ilaçlara yönelmek ve güvenmek. Peki gerçekten bu ilaçlara işe yarıyor mu? Biraz bundan bahsedelim.

Öksürüğe Ne İyi Gelir Öksürük Nasıl Geçer

Yapılan araştırmalar bu ilaçların kesin bir şekilde iyileştirdiğine dair kanıtlar olmadığını gösteriyor. Ama insanların bunların azda olsa işe yarıyor olduklarını bilmeleri bu ilaçları satın almaları için yeterli olmakta…

Öksürükler çok acı verirler. Boğaz yanması ve tahriş beraberinde gelmektedir. Her yıl 30 milyondan fazla insanı doktora öksürük şikayetleri getirmektedir. Bazı tahminlere göre, bunlar en yaygın tıbbi belirtidir. Çoğumuz etkili bir şekilde öksürük tedavisi istiyoruz, ancak bir tane bile kesin olarak iyileştirecek bir ilaç bulunmamaktadır.

Bu ilaçların çoğu öksürük refleksini bloke eden dekstrometorfan ve hava yollarında ki mukusu gevşetmesi beklenen guaifenesin gibi balgam söktürücü özelliği olan baskılayıcıları içerir.

Ama bunların yanında doğal ve sağlıklı yöntemlerden bahsetmek istiyoruz.

Öksürüğe Ne İyi Gelir Öksürük Nasıl Geçer

**

Öksürüğe ne iyi gelir?

Öksürük kronik bir rahatsızlık haline geldiğinde canınızı acıtır ve gerçekten kötü bir his verir. Şimdi size öksürük için kullanabileceğiniz doğal karışımlardan bahsetmek istiyoruz.

Bitkisel Çaylar Öksürük için Karabiber Çayı

Karabiber çayı boğazınızı açar ve boğaz tıkanıklığına neden olan balgamın atılmasına yardımcı olarak öksürüğünüzün geçmesini kolaylaştırır. Ayrıca hazırlayacağınız karabiber çayına bal katarsanız etkisi daha fazla artmaktadır.

Karabiber Çayı Nasıl Hazırlanır

Bir su bardağına yarım tatlı kaşığı karabiber ve yarım tatlı kaşığı bal koyun. Kaynamış olan suyu bardağınıza ekleyin ve demlemeye bırakın. Kısa bir süre demlendikten sonra süzün ve  afiyetle içebilirsiniz. Bu bir çok boğaz şikayetinize çözüm olabilir.

Öksürüğe Ne İyi Gelir Öksürük Nasıl Geçer

Öksürük için Kekik Çayı

Kekik öksürük ilaçları için kullanılan bir bitkidir. Bu yüzden kekik çayı hazırlayıp içebilirsiniz. Kekik çayı boğazınızın yumuşamasını ve öksürüğünüzün geçmesini sağlar.

Kekik çayını hazırlamak için kaynamış suyun içerisine bir tatlı kaşığı kekik ekleyip süzün ve afiyetle için. Tatlandırmak isterseniz bal kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Öksürük şikayetiniz geçmiyor ve sürekli olarak artıyorsa doktora başvurmanız çok önemlidir.

Öksürük şikayetleri çoğunlukla kış aylarında oldukça artmaktadır. Bununda sebebi yeterince kendinizi koruyamıyor olmanız ve beslenmenize dikkat etmemizdir. Soğuk havalarda ve kış mevsiminde daha dikkatli olmalı ve c vitamini almalısınız. Günlük bolca su için ve boğazınızın kurumasına izin vermeyin.

Bitki çayları içmeye çalışın ıhlamur, nane limon gibi çaylar boğazınızı yumuşatır ve öksürüğünüzün de hafiflemesini sağlar.

Günlük odanızı havalandırmaya çalışın. Sıcak şeyler içmeye çalışın ama bu sıcaklık çok yüksek olmaması oldukça önemlidir. Aşırı sıcak içecekler ödem oluşmasını arttırır.

Sıcak bir çorba iyi bir tercih olabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı