Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

681
383
Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Ne Zaman Açılacak?

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak? Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı takvime göre 2018-2019 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2018 tarihinde açılacaktır. 2018 yaz tatili ne zaman bitecek yani okullar ne zaman açılacak sayaca eklenmiştir.

Okulların Açılmasına Geri Sayım Tarihi:

Okullar ne zaman açılacak? Sorusu özellikle uzun soluklu tatil yapan ailelerin ve öğrencilerin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Tatillerini bu sorunun cevabına göre ayarlayan aileler ve yaz tatilinin bitmesini istemeyip okulların ne zaman açılacağını üzülerek merak eden öğrenciler, okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu sürekli olarak sormaktadırlar.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Ve okullar ne zaman açılacak? Soruları hem öğrenciler hem de öğrenci velileri tarafından oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Okulların açılmasına kaç gün var? Gibi soruların bu kadar çok merak edilmesinin sebepleri birçok açıdan değerlendirilebilmektedir.

Okullar Ne Zaman Kapanacak

TEOG Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı

YGS Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı

Öğrencilerin okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu merak etmesinin en büyük sebebi, bildiğimiz ve tahmin ettiğimiz üzere eğlenceli ve harika zamanlar geçirdikleri yaz tatilinin ne zaman biteceğini öğrenmek istemeleridir. Okullarda oldukça sıkılan ve yaşları gereği hareketi ve farklılıkları seven öğrencilerin okullar ne zaman açılacak? Sorusunu üzülerek sorduklarını ve bu sorunun cevabını aradıkları zamanla okulların açılma zamanı arasında büyük bir fark, büyük bir zaman aralığı olmasını dilediklerini biliyoruz.

Ayrıca birçok ailenin veya birçok öğrenci velisinin okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna cevap aramasının sebebinin tatil planları veya gezi planları olduğunu bilmekteyiz. Çünkü çoğu aile ve çoğu ebeveyn, çocuklarının programlarına göre tatil planları yapmakta veya yaptıkları tatilden bu tarihleri de hesaba katarak dönmeyi planlamaktadır. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı hem öğrenciler hem de aileler tarafından oldukça merak edilen okulların açılmasına kaç gün kaldı? Veya okullar ne zaman açılacak? Sorularının net ve kesin tarihlerle Milli Eğitim Bakanlığının resmi programına bakılarak cevaplanması gerekmektedir.

Bizler de site ekibi olarak bu sorunun cevaplanmasını büyük bir ciddiyetle ele aldık ve Milli Eğitim Bakanlığının 2018-2019 Eğitim ve Öğretim resmi programını inceleyerek ve net tarihleri belirterek okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu cevapladığımız bu yazıyı yayınladık.

Milli Eğitim Bakanlığının 2018-2019 programına göre okullar, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır. Bu tarihle alakalı birçok spekülasyon sosyal medyada mutlaka karşınıza çıkmıştır. Bu tartışmalardan ve spekülasyonlardan bir tanesi “yaz tatili uzayacak” şeklinde çıkan haberlerdir. Ancak bu haberler ve sosyal medyada karşımıza çıkan diğer spekülasyonlar ve kaynaksız bilgiler, gerçeği yansıtmamaktadır.

Cevapladığımız üzere okulların açılmasına kaç gün kaldı? Veya okullar ne zaman açılıyor? Sorularının cevabı 17 Eylül 2018 Pazartesi günü olmaktadır. Ve sitemizin sayacı sayesinde de yukarıda 18 Eylül Pazartesi gününe kaç gün kaldığını görebilir ve okulların açılmasına kaç gün var? Sorusuna en net ve en kolay yoldan cevap alabilirsiniz.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna net ve kesin bilgilerle resmi kaynaklar ışığında cevap verdikten sonra okulların açılmasını bekleyen öğrencilerin ve öğrenci velilerinin okullar başladığında da bir önceki eğitim ve öğretim sezonundan daha güçlü ve daha aktif bir katılım ile okul hayatında başarılı olmasını dilemekteyiz.

Site yönetimi ve ekibi olarak okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna 17 Eylül 2018 Pazartesi günü şeklinde cevap verdikten sonra özellikle gençlerimize ve öğrencilere, okul döneminde daha çok aktif olmalarını tavsiye etmekteyiz. Eğer ki bulunulan okullarda kulüp faaliyetleri, seminerler veya daha farklı aktiviteler mevcutsa, öğrencilerin bu tarz faaliyetlere aktif bir katılım sağlamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü öğrencilik dönemi içerisinde kazanılan tecrübelerin ve kazanımların iş hayatı dahil olmak üzere insanların neredeyse tüm hayatına yön verdiğini belirtmek, yerinde olacaktır.

Böylesine önemli bir dönemde okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna cevap arayan öğrencilerimizin, öğrencilik hayatlarını maksimum verimlilikte geçirmelerini ve kişisel gelişimlerini geliştirmek amacıyla kitap okumalarını ve okuldaki saydığımız faaliyetlere katılmada ısrarcı olarak kendilerini olabildiğince geliştirmelerini ve okul hayatlarını verimli bir şekilde tamamlamalarını tavsiye ediyoruz.

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

9 Haziran 2018 tarihinde 2018-2019 eğitim öğretim yılı geride kalmıştı. Bu tarihten sonra öğrenciler üç aylık uzun bir tatile çıktıkları için okullar ne zaman açılacak? Sorusunu pek merak etmiyordu. Ancak okulların açılması yaklaştıkça bu soruyu soran öğrencilerin ve velilerin sayısı oldukça artmaya başladı. Bizler de bu yazımızda okulların açılmasına kaç gün var? Sorusuna Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama çerçevesinde cevap vererek kafalardaki soru işaretlerini gidermeyi hedefledik.

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi hakkındaki genelgenin illere gönderilmesiyle birlikte okullar ne zaman açılacak? Sorusuna net bir cevap bulmuş olduk. 2018-2019 eğitim öğretim yılı hem illere gönderilen genelgeye hem de Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasına göre 17 Eylül 2018 Pazartesi günü başlayacak ve birinci kanaat dönemi 18 Ocak 2019 Cuma günü sona erecektir.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna verdiğimiz cevapla birlikte, öğrencilerin ve velilerin kafalarındaki soru işaretlerini de gidermiş olduk. Tam net olarak okulların açılmasına kaç gün var? Diye soranlar için sitemizin bir özelliği olan geri sayım aracı yukarıda sizler için çalışmaktadır. Metnin başlığının altında geriye doğru giden vakit okulların açılmasına kaç gün kaldığını göstermektedir.

Öğrencilere tavsiyemiz, ellerinden geldiği kadar yaz tatilini verimli geçirmeleri ve okulların açılmasına kadar olan süreçte kendilerini geliştirmek için çaba sarf etmeleridir. Çünkü okul dönemindeki yoğunluk sebebiyle çoğu öğrenci ne kitap okuyabilmekte ne de sportif faaliyetlere katılabilmektedir. Bu nedenden dolayı öğrenciler, okullar ne zaman açılacak? Sorusuna da yazımızda net ve kesin bir cevap aldığına göre artık kalan süreci iyi takip edebileceklerdir. Yani bu sürece en uygun programı hazırlayarak kişisel gelişim yönünde olumlu bir mesafe kat edeceklerdir.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okulların açılma tarihi, yani 2018-2019 öğretim dönemi Milli eğitim bakanlığının takvimi kapsamında 17 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. Okulların kapanması ile birlikte okullar ne zaman açılacak sorusu hemen kafaları kurcalamaya başladı. Öğrenciler, veliler ve hatta turizm sektörü de bu sorunun cevabı açısından, yapacakları program için büyük bir önem taşıdığını bilir. Özellikle çocukların yoğun bir eğitim döneminin ardından zihinlerini boşaltıp, bir sonraki okul dönemi macerası için yenilenmiş bir hale gelmeleri, kendilerini iyi hissetmeleri ve okulu özlemeleri noktasında bu 3 aylık süre çok büyük bir önem taşır. Bütün sene sınavlar, dersler ya da okulla ilgili birçok aktivite adına o küçücük kafalarını oldukça yoran çocukların rahatlamaları için bu tatil ancak yetmektedir.

Okulların Açılması

Önceki senelerde kurban bayramı, okul yaz tatilinin içine girmekteydi. Hatta daha önceki senede bayram ile okul açılış tarihi bir araya gelmiş ve okulların açılması biraz daha geç olmuştu. Ancak bu sene böyle bir durum bulunmamaktadır. Kurban bayramının bu yıl 31 Ağustos perşembe gününe tekabül ettiğini de söylemekte fayda var. Yani bu sene böyle bir birleşme ve geç açılma durum yaşanmayacaktır. Buna göre resmi açıklamaya da uygun olarak okul açılış tarihi herhangi anormal bir durum yaşanmaz ise 17 Eylül 2018 olarak belirlenmiştir. Yani okulların açılmasına kaç gün kaldı diye merak edenler için, tek yapmaları gereken bulundukları tarihten itibaren 17 Eylüle kadar olan gün sayısını hesaplamaktır.

 Hassas Bir Durum

Eğitim öğretim bir ülkenin en büyük değerlerinden biridir. O yüzden yıl boyunca sürekli olarak bu hassas konu üzerinde birçok değişik tartışmalar ve eleştiriler yapılmakta, üzerine söyleşiler düzenlenmektedir. Hatta eğitim üzerinde devamlı olarak farklı oynamalar yapılmaktadır. Ancak şu unutulmamalı ki, eğitim geniş bir alanı kapsar. Toplumsal, kültürel, sanat açısından ve en önemlisi değişik alanlardaki ders eğitimleri bünyesinde güçlü bir etkileşim içerisindedir. O yüzden ülkemizin geleceğinin okullardan geçtiğini düşünerek, bunun için her zaman daha iyisini düşünmeli ve pozitif anlamda nelerin yapılacağı konusunda kafa yormalıyız. Son cümle olarak okullar ne zaman açılıyor sorusu için ise 17 Eylül 2018 olduğunu tekrar etmekte fayda var.

Bir önceki yazımız olan 2019 Yılbaşına Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


681 YORUMLAR

  1. Flaş Flaş Flaş TEOG sınavı 2018-2019 eğitim öğretim yılında kalkıyor. Artık her lise seneye kendi giriş sınavını yapacak. Aynı zamanda Teog son kez uygulandığı için çok kolay olacak. Ama size tavsiyem her ihtimale karşı çalışın ve çalışmaktan ziyade sürekli kitap okuyun. İnternette haberlere yazın Teog sınavı kalkıyor diye yazın gerçekten kalkıyor bu yalan değil. (Ama liselerin kendi uygulayacağı sınav Teog’dan zor olacak [bu bilgiyi annemden öğrendim okulda aile birliğinde resmi olmasa da görev yapıyor. O yüzden her olandan bitenden haberi var]).

  2. Gerçekten Şu An Tüm Herkeze Allah Kurtarsın Diyorum ve Okulun Başlamasını İsteyen İneklerin Allah Versin Diyorum ~~HER CANLI OKULU TADACAKTIR~~ :'(

  3. Ben hep kendime şunu söylerim. Bizler gerçekten boş yere okuyoruz. Boş yere kürek çekiyoruz. Yani bizim neslimiz bu eğitim sistemiyle devam edemez ama hiç kimse bizi anlamıyor. Okuyoruz Çalışıyoruz… ama bakanlık Sürekli çalışacaksınız yorulun yorulun diye uğraşıyor sanki. Onca sınav onca emek bence boşuna. Bende sizi anlıyorum bir tek ben değil bu sitede yorum yazan herkes birer öğrenci sizler de yoruluyorsunuz. Lütfen siz de beni anlayın… :(

  4. bazen okulu sevenleri anlamıyorum eğer o okulda serseri çocuk varsa o okula gitmeyin bana bulaşan BİR çok insan var özellikle arkadaşlarım sırf
    kilom yüzünden beni dışlıyorlar sırf okul hayatımı bu yüzünden sevmiyorum genelde çalışkan bir öğrenciyimdir daha ben 6. sınıfa geçtim evet biliyorum daha hiç birşey görmedim ne teoga girdim ne de başka birşeye ama yinede iğrenç ahlak görmemiş pis arkadaşlarım yüzünden okulu SEVMİYORUM

  5. okul evet güzel bir yer ama iğrenç arkadaşlar iğrenç davranışlar yapan arkadaşlarımı sevmiyorum bizim okulda bir sürü serseri çocuklar var

  6. bende 6.sınıfa geçtim ama hiç bir şey unutmadım 6.sınıf çalışırsan sana çooooooooook kolay gelir çooooooook az kalmış ama okulların açılmasına :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here