2017 Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Ne Zaman Açılacak?

Tarihi: 18 Eylül 2017 Pazartesi

Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı takvime göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 tarihinde açılacaktır. 2017 yaz tatili ne zaman bitecek yani okullar ne zaman açılacak sayaca eklenmiştir.

Artık yaz tatilinin yaklaşmasıyla birlikte öğrencilerin, velilerin hatta turizm işletmecilerinin akıllarında ki sorular ‘Okullar ne zaman açılacak?’,’Okullar ne zaman açılıyor’ ve ‘Okulların açılmasına kaç gün kaldı?’ Neden mi önemli bu soru. Çünkü yaz tatili öğrencilerimizin dinlenmeleri için onlara ayrılan en uzun okul tatil dönemidir. 3 ay yaklaşık 90 gün süren bu tatil öğrencilerin zihinlerinin dinlenmesi için gerekli bir süredir. Çünkü inşaatta çalışırız bir kaç gün dinleniriz geçer ama o küçücük çocuklarımızın kafalarının içleri o kadar dolmaktadır ki bu 3 ay onları psikolojik olarak ta rahatlatmaktadır.

Geçen seneyi yani 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılını hatırlarsak bayram tatili ile yaz tatili birleştirilerek okulların açılması ertelenmiş fazladan yapılan tatil ise 2016 Haziran ayına eklenmişti. Bu sene Kurban Bayramının 12 Eylül de başladığını belirtelim. Yani 12-15 Eylül 2016’da okullar açık olsa bile Kurban Bayramı nedeniyle tatil ilan edilecektir. Bu yüzden bu sene 19 Eylül 2016 Pazartesi okulların açılacağı tahmin edilmektedir. Resmi açıklamalardan sonra tarihimiz herhangi bir değişlik olması durumunda güncellenecektir.

Ülkemizde okullar ve eğitim sistemi üzerine eleştiriler yapılmaktadır ama şunları söylemeden geçmek istemiyoruz. Okullar bir sistem olarak açık bir sistemi bünyesinde barındırır. Yani devamlı olarak okul sanatsal, toplumsal, ekonomik, kültürel ve daha bir çok yapıda toplum ile okul etkileşim içindedir. Yani bize göre kültürel değerlerin bir çok temeli okullarda atılmaktadır. Bu kültürel değerlere sahip çıkmalı onları nasıl daha ileri götürebileceğimizi düşünmeliyiz.

 

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Lütfen Yazıya Oy Verin)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 534 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Anonim dedi ki:

  merhaba ben de 9 geçcem tıjblgjglûgbjogbugyku👮👦

  1. teoga giren genc dedi ki:

   bende

  2. E M R E ^-^ dedi ki:

   9 zor bende şuan 9um ne yönden zor dersen yeni arkadaşlar yeni okul yeni hocalar felan o yönden ama zaman hemen gececek ilk başlar gitmek istemeyecen ama nasıl başlarsan liseye öyle tanırlar.Neyse bende hayırlısıyla 10’a geçecem.

 2. LİSENİN dedi ki:

  LİSEYE GECMEYİN COK KOTU HERŞEY UST USTE GELİYOR AMK

 3. BIR GARIP TEOGCU dedi ki:

  ISTEMIYORUM ACILMASIN

 4. eda dedi ki:

  daha okul kapanmadan tekrar açılmasınımı istiyosunuz :/ şahsen liseye geçmek istemiyorum çünkü hayatımın şokunu yaşicamı biliyorum

 5. YAZ ADAMI dedi ki:

  Krdş açılma daha kapanmadı hatta hiç açılma Hava süper <3

 6. Merve dedi ki:

  224 gün sonra okullar açılıyor :) Bekle beni 6.Sınıf geliyorum :D

  1. Aleyna dedi ki:

   Bennde 7 ye geçecem

   1. Bir öğrenci dedi ki:

    Seneye 8. sınıf oluyorum… İlkokulu özleyeceğim

    1. Uvuveveve onyeteyweyne ugwemubwem osas dedi ki:

     Seneye lise 1 im artislik yapmayin

     1. asdfghjkl dedi ki:

      osas kardeş bende 10. sınıfım

     2. teoga giren genc dedi ki:

      bende 9 um ulin

  2. Sude dedi ki:

   182 gün