2017 Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

2017 Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak? Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı takvime göre 2017-2018 eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 tarihinde açılacaktır. 2017 yaz tatili ne zaman bitecek yani okullar ne zaman açılacak sayaca eklenmiştir.

Okulların Açılmasına Geri Sayım Tarihi:

Okullar ne zaman açılacak? Sorusu özellikle uzun soluklu tatil yapan ailelerin ve öğrencilerin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Tatillerini bu sorunun cevabına göre ayarlayan aileler ve yaz tatilinin bitmesini istemeyip okulların ne zaman açılacağını üzülerek merak eden öğrenciler, okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu sürekli olarak sormaktadırlar.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Ve okullar ne zaman açılacak? Soruları hem öğrenciler hem de öğrenci velileri tarafından oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Okulların açılmasına kaç gün var? Gibi soruların bu kadar çok merak edilmesinin sebepleri birçok açıdan değerlendirilebilmektedir.

Öğrencilerin okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu merak etmesinin en büyük sebebi, bildiğimiz ve tahmin ettiğimiz üzere eğlenceli ve harika zamanlar geçirdikleri yaz tatilinin ne zaman biteceğini öğrenmek istemeleridir. Okullarda oldukça sıkılan ve yaşları gereği hareketi ve farklılıkları seven öğrencilerin okullar ne zaman açılacak? Sorusunu üzülerek sorduklarını ve bu sorunun cevabını aradıkları zamanla okulların açılma zamanı arasında büyük bir fark, büyük bir zaman aralığı olmasını dilediklerini biliyoruz.

Ayrıca birçok ailenin veya birçok öğrenci velisinin okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna cevap aramasının sebebinin tatil planları veya gezi planları olduğunu bilmekteyiz. Çünkü çoğu aile ve çoğu ebeveyn, çocuklarının programlarına göre tatil planları yapmakta veya yaptıkları tatilden bu tarihleri de hesaba katarak dönmeyi planlamaktadır. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı hem öğrenciler hem de aileler tarafından oldukça merak edilen okulların açılmasına kaç gün kaldı? Veya okullar ne zaman açılacak? Sorularının net ve kesin tarihlerle Milli Eğitim Bakanlığının resmi programına bakılarak cevaplanması gerekmektedir.

Bizler de site ekibi olarak bu sorunun cevaplanmasını büyük bir ciddiyetle ele aldık ve Milli Eğitim Bakanlığının 2017-2018 Eğitim ve Öğretim resmi programını inceleyerek ve net tarihleri belirterek okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu cevapladığımız bu yazıyı yayınladık.

Milli Eğitim Bakanlığının 2017-2018 programına göre okullar, 18 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır. Bu tarihle alakalı birçok spekülasyon sosyal medyada mutlaka karşınıza çıkmıştır. Bu tartışmalardan ve spekülasyonlardan bir tanesi “yaz tatili uzayacak” şeklinde çıkan haberlerdir. Ancak bu haberler ve sosyal medyada karşımıza çıkan diğer spekülasyonlar ve kaynaksız bilgiler, gerçeği yansıtmamaktadır.

Cevapladığımız üzere okulların açılmasına kaç gün kaldı? Veya okullar ne zaman açılıyor? Sorularının cevabı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü olmaktadır. Ve sitemizin sayacı sayesinde de yukarıda 18 Eylül Pazartesi gününe kaç gün kaldığını görebilir ve okulların açılmasına kaç gün var? Sorusuna en net ve en kolay yoldan cevap alabilirsiniz.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna net ve kesin bilgilerle resmi kaynaklar ışığında cevap verdikten sonra okulların açılmasını bekleyen öğrencilerin ve öğrenci velilerinin okullar başladığında da bir önceki eğitim ve öğretim sezonundan daha güçlü ve daha aktif bir katılım ile okul hayatında başarılı olmasını dilemekteyiz.

Site yönetimi ve ekibi olarak okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna 18 Eylül 2017 Pazartesi günü şeklinde cevap verdikten sonra özellikle gençlerimize ve öğrencilere, okul döneminde daha çok aktif olmalarını tavsiye etmekteyiz. Eğer ki bulunulan okullarda kulüp faaliyetleri, seminerler veya daha farklı aktiviteler mevcutsa, öğrencilerin bu tarz faaliyetlere aktif bir katılım sağlamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü öğrencilik dönemi içerisinde kazanılan tecrübelerin ve kazanımların iş hayatı dahil olmak üzere insanların neredeyse tüm hayatına yön verdiğini belirtmek, yerinde olacaktır.

Böylesine önemli bir dönemde okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna cevap arayan öğrencilerimizin, öğrencilik hayatlarını maksimum verimlilikte geçirmelerini ve kişisel gelişimlerini geliştirmek amacıyla kitap okumalarını ve okuldaki saydığımız faaliyetlere katılmada ısrarcı olarak kendilerini olabildiğince geliştirmelerini ve okul hayatlarını verimli bir şekilde tamamlamalarını tavsiye ediyoruz.

İlgini Çekebilir  (Yürürlükten Kalktı) Saatlerin İleri Alınmasına Kaç Gün Kaldı?

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

9 Haziran 2016 tarihinde 2016-2017 eğitim öğretim yılı geride kalmıştı. Bu tarihten sonra öğrenciler üç aylık uzun bir tatile çıktıkları için okullar ne zaman açılacak? Sorusunu pek merak etmiyordu. Ancak okulların açılması yaklaştıkça bu soruyu soran öğrencilerin ve velilerin sayısı oldukça artmaya başladı. Bizler de bu yazımızda okulların açılmasına kaç gün var? Sorusuna Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama çerçevesinde cevap vererek kafalardaki soru işaretlerini gidermeyi hedefledik.

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi hakkındaki genelgenin illere gönderilmesiyle birlikte okullar ne zaman açılacak? Sorusuna net bir cevap bulmuş olduk. 2017-2018 eğitim öğretim yılı hem illere gönderilen genelgeye hem de Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasına göre 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak ve birinci kanaat dönemi 19 Ocak 2018 Cuma günü sona erecektir.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna verdiğimiz cevapla birlikte, öğrencilerin ve velilerin kafalarındaki soru işaretlerini de gidermiş olduk. Tam net olarak okulların açılmasına kaç gün var? Diye soranlar için sitemizin bir özelliği olan geri sayım aracı yukarıda sizler için çalışmaktadır. Metnin başlığının altında geriye doğru giden vakit okulların açılmasına kaç gün kaldığını göstermektedir.

Öğrencilere tavsiyemiz, ellerinden geldiği kadar yaz tatilini verimli geçirmeleri ve okulların açılmasına kadar olan süreçte kendilerini geliştirmek için çaba sarf etmeleridir. Çünkü okul dönemindeki yoğunluk sebebiyle çoğu öğrenci ne kitap okuyabilmekte ne de sportif faaliyetlere katılabilmektedir. Bu nedenden dolayı öğrenciler, okullar ne zaman açılacak? Sorusuna da yazımızda net ve kesin bir cevap aldığına göre artık kalan süreci iyi takip edebileceklerdir. Yani bu sürece en uygun programı hazırlayarak kişisel gelişim yönünde olumlu bir mesafe kat edeceklerdir.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okulların açılma tarihi, yani 2017-2018 öğretim dönemi Milli eğitim bakanlığının takvimi kapsamında 18 Eylül 2017 olarak belirlenmiştir. Okulların kapanması ile birlikte okullar ne zaman açılacak sorusu hemen kafaları kurcalamaya başladı. Öğrenciler, veliler ve hatta turizm sektörü de bu sorunun cevabı açısından, yapacakları program için büyük bir önem taşıdığını bilir. Özellikle çocukların yoğun bir eğitim döneminin ardından zihinlerini boşaltıp, bir sonraki okul dönemi macerası için yenilenmiş bir hale gelmeleri, kendilerini iyi hissetmeleri ve okulu özlemeleri noktasında bu 3 aylık süre çok büyük bir önem taşır. Bütün sene sınavlar, dersler ya da okulla ilgili birçok aktivite adına o küçücük kafalarını oldukça yoran çocukların rahatlamaları için bu tatil ancak yetmektedir.

Okulların Açılması

Önceki senelerde kurban bayramı, okul yaz tatilinin içine girmekteydi. Hatta daha önceki senede bayram ile okul açılış tarihi bir araya gelmiş ve okulların açılması biraz daha geç olmuştu. Ancak bu sene böyle bir durum bulunmamaktadır. Kurban bayramının bu yıl 31 Ağustos perşembe gününe tekabül ettiğini de söylemekte fayda var. Yani bu sene böyle bir birleşme ve geç açılma durum yaşanmayacaktır. Buna göre resmi açıklamaya da uygun olarak okul açılış tarihi herhangi anormal bir durum yaşanmaz ise 18 Eylül 2017 olarak belirlenmiştir. Yani okulların açılmasına kaç gün kaldı diye merak edenler için, tek yapmaları gereken bulundukları tarihten itibaren 18 Eylüle kadar olan gün sayısını hesaplamaktır.

 Hassas Bir Durum

Eğitim öğretim bir ülkenin en büyük değerlerinden biridir. O yüzden yıl boyunca sürekli olarak bu hassas konu üzerinde birçok değişik tartışmalar ve eleştiriler yapılmakta, üzerine söyleşiler düzenlenmektedir. Hatta eğitim üzerinde devamlı olarak farklı oynamalar yapılmaktadır. Ancak şu unutulmamalı ki, eğitim geniş bir alanı kapsar. Toplumsal, kültürel, sanat açısından ve en önemlisi değişik alanlardaki ders eğitimleri bünyesinde güçlü bir etkileşim içerisindedir. O yüzden ülkemizin geleceğinin okullardan geçtiğini düşünerek, bunun için her zaman daha iyisini düşünmeli ve pozitif anlamda nelerin yapılacağı konusunda kafa yormalıyız. Son cümle olarak okullar ne zaman açılıyor sorusu için ise 18 Eylül 2018 olduğunu tekrar etmekte fayda var.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (8 Oy, Ortalaması: 3,13 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 633 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. 6.sınıfa geçen öğrenci dedi ki:

  okulların açılmasına 29 gün kalmışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees 6.sınıfa geçtim derslerime odaklanıyom hep çalışıyoruım derslerime inşallah fayda eder

 2. Anonim dedi ki:

  Ben inan 6 ya gectim cok heyecanlıyim teşekkürler iyi aksamlar

 3. kwoap dedi ki:

  neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oha lannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yaz ne çabuk geçiyor lan 30 gün kalmış okullar açılıyor stresler başlıyor…8.sınıfa geçtim TEOG var okulların açılmasını hiç istemiyorum…Çünkü ağzıma edileceğini biliyorum TEOG’ta ağzıma edilecek :(((((((((((((((((

 4. 18 eylül dedi ki:

  yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees okulların açılmasına 30 gün kaldııııııııııııııııııı 6.sınıfa geçtim çoooooooooooooooooooooooooooooook heyecanlıyım lannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :D :))))))))))))))))))))))

 5. &'ya geçen öğrenci dedi ki:

  bizim evin arkasındaki liseyi ortaokul yaptılar bu sene &’dan itibaren oraya gidicem çok heyecanlıyım 35 gün bi bitmedi ama ya

 6. öğrenci dedi ki:

  ben &’ya geçiyom heyecandan okul düşünüyom ha bire

 7. Hickimse dedi ki:

  11 e geçtim şimdiden lys ygs stresi var çılmasın mümkünse 🙂🙂

 8. D.B. dedi ki:

  açılsın ya sıkıldım 40 gün kalmış

 9. Anonim dedi ki:

  Hic merak etmiyuz okularin acilmamasi

 10. sorucuu dedi ki:

  43,49 yüzdelik dilimle 44,1 yüzdelik dilimli okula girilebilir mi?

 11. Anonim dedi ki:

  5.sinifa geçti, cok heycanliym

  1. öğrenci dedi ki:

   bende 6’ya geçiyorum 5. sınıf çalışırsan çok kolay ama bende okulun ilk günü çok heyecanlıydım heyecandan karnım ağrıdı valla :D

 12. 6.sınıfa geçen öğrenci dedi ki:

  yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees 44 gün kalmışşşşşşşşşş okulların açılmasınaaaaa
  çok çalışıyorum şu an derslerime

 13. Pişman meslek liseli dedi ki:

  Arkadaslar ben TEOG dan 302 puab yaptim ve 220 puanlik okulu kazanmistim bu okulda suan okul 1.incisiyim 10.sinifa gectim.TEOG a gireceklere tavsiye ders çalisinda benim durumuma düsmeyin

 14. Ponçikimsi Şey dedi ki:

  Merhaba ben 7.sınıfa geçtim.Arkadaşlar aranızda 7.sınıf FEN BİLİMLERİ dersinin konularını bilenler var mı? Var ise yazabilir mi? :)

 15. 6.sınıf dedi ki:

  6.sınıfa geçtim 47 gün kalmış yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees

  1. Ponçikimsi Şey dedi ki:

   6. sınıf inşallah senin için güzel geçer simdiden heyecanlı olduğuna göre :)

  2. öğrenci dedi ki:

   bende 6’YA geçiyom çok heyecanlıyım ya

 16. fde dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar. TEOG çalışmayana göre kolay değildir. Çalışırsanız TEOG size oldukça kolay gelir. Yok TEOG çok zor yok kontenjan dolduktan sonra zor olacak böyle olacak şöyle olacak gibi cümleleri duymamış gibi yapın ama inandırmak ve sizi inatla strese sokmak istiyorsa he deyin geçin. Yani TEOG çalışana ve bolca kitap okuyana ayrıca zor deyip kendini strese sokmayanlara göre oldukça kolaydır. TEOG ‘un deneme sınavları ya da yazılılardan hiçbir farkı yok.

 17. Gizli kalsın.. :) dedi ki:

  Özledik be okulu

 18. 58kuyu dedi ki:

  49 gün kaldı

 19. 7.sınıfa geçen öğrenci dedi ki:

  gel gel 7.sınıfa geçtim gel gel çooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooook heyecanlıyım lannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :-)

  1. asik cetin dedi ki:

   18 eylul de 2017 pazartesi aciliyo okular

 20. Muz5 dedi ki:

  8 e geçtim ama okulun açılmasını istemiyom

  1. Yok dedi ki:

   Ben de 8 e geçtim ve bende okulun açılmasını istemiyorum çünkü TEOG var başka neden olsun ki

   1. yagmur dedi ki:

    aynen ya bende

 21. Türk dedi ki:

  6.sınıfa geçtim çooook heyecanlıyım lann 50 gün 7 saat kalmışşşş yeeeees

 22. Hilal dedi ki:

  9. Sınıfa geçtim şimdiden heyecan var. 50 gün kalmış bu yorumu gördüğünüz zaman kaç gün kalmış yazarsanız sevinirim. Bildirim geliyor da. :)

  1. pişman liseli dedi ki:

   49 gün inş kazandığın lise 400 lüktür en kötü

  2. Mert dedi ki:

   38 gün kaldı offf :((

   1. Yok dedi ki:

    26 gün:((((((

 23. Hilal dedi ki:

  9. Sınıfa geçtim şimdiden heyecan var.