Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak? Milli Eğitim Bakanlığının açıkladığı takvime göre 2019-2020 eğitim öğretim yılı 17 Eylül 2019 tarihinde açılacaktı. Ancak son yapılan duyuru ile birlikte okulların 9 Eylül 2019 tarihinde açılacağı duyuruldu. 2019 yaz tatili ne zaman bitecek yani okullar ne zaman açılacak sayaca eklenmiştir.

Okulların Açılmasına Geri Sayım Tarihi:

Okullar ne zaman açılacak? Sorusu özellikle uzun soluklu tatil yapan ailelerin ve öğrencilerin merak ettiği sorulardan bir tanesidir. Tatillerini bu sorunun cevabına göre ayarlayan aileler ve yaz tatilinin bitmesini istemeyip okulların ne zaman açılacağını üzülerek merak eden öğrenciler, okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu sürekli olarak sormaktadırlar.

Öğrenciler okulların ne zaman açılacağını merak ile beklemektedir. Okullar kapalı iken okul ortamını ve arkadaşlarını özleyen çocuklar oldukça heyecanlı olmakta. Öğrenim hayatına 2019 da başlayacak olan öğrenciler 2020 yılında tatile girecekler. Okullar açıkken dersler bazen ağır gelse de tüm öğrenciler yaz tatili boyunca okula gitmek istiyorlar. Her açıdan öğrenime ihtiyacı olan öğrenciler için yıl ortasında da tatil verilmekte. Öğrencilerinde arada tatil yapmaya ihtiyaçları bulunuyor. Bu bakımdan öğrencilere bayram tatilleri de bazen 9 gün olabilmekte. Yıl içerisinde nefes alınabilmesi açısından tatil çok büyük önem arz ediyor. Eğer sizler de okulların ne zaman açılacağını merak ediyorsanız makalemizin içerisinde bu tarz sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Ve okullar ne zaman açılacak? Soruları hem öğrenciler hem de öğrenci velileri tarafından oldukça merak edilen sorular arasında yer almaktadır. Okulların açılmasına kaç gün var? Gibi soruların bu kadar çok merak edilmesinin sebepleri birçok açıdan değerlendirilebilmektedir.

Okullar Ne Zaman Kapanacak

TEOG Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı

YGS Ne Zaman, Kaç Gün Kaldı

Öğrencilerin okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu merak etmesinin en büyük sebebi, bildiğimiz ve tahmin ettiğimiz üzere eğlenceli ve harika zamanlar geçirdikleri yaz tatilinin ne zaman biteceğini öğrenmek istemeleridir. Okullarda oldukça sıkılan ve yaşları gereği hareketi ve farklılıkları seven öğrencilerin okullar ne zaman açılacak? Sorusunu üzülerek sorduklarını ve bu sorunun cevabını aradıkları zamanla okulların açılma zamanı arasında büyük bir fark, büyük bir zaman aralığı olmasını dilediklerini biliyoruz.

Ayrıca birçok ailenin veya birçok öğrenci velisinin okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna cevap aramasının sebebinin tatil planları veya gezi planları olduğunu bilmekteyiz. Çünkü çoğu aile ve çoğu ebeveyn, çocuklarının programlarına göre tatil planları yapmakta veya yaptıkları tatilden bu tarihleri de hesaba katarak dönmeyi planlamaktadır. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı hem öğrenciler hem de aileler tarafından oldukça merak edilen okulların açılmasına kaç gün kaldı? Veya okullar ne zaman açılacak? Sorularının net ve kesin tarihlerle Milli Eğitim Bakanlığının resmi programına bakılarak cevaplanması gerekmektedir.

Bizler de site ekibi olarak bu sorunun cevaplanmasını büyük bir ciddiyetle ele aldık ve Milli Eğitim Bakanlığının 2018-2019 Eğitim ve Öğretim resmi programını inceleyerek ve net tarihleri belirterek okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusunu cevapladığımız bu yazıyı yayınladık.

Milli Eğitim Bakanlığının 2019-2020 programına göre okullar, 09 Eylül Pazartesi günü başlayacaktır. Bu tarihle alakalı birçok spekülasyon sosyal medyada mutlaka karşınıza çıkmıştır. Bu tartışmalardan ve spekülasyonlardan bir tanesi “yaz tatili uzayacak” şeklinde çıkan haberlerdir. Ancak bu haberler ve sosyal medyada karşımıza çıkan diğer spekülasyonlar ve kaynaksız bilgiler, gerçeği yansıtmamaktadır.

Cevapladığımız üzere okulların açılmasına kaç gün kaldı? Veya okullar ne zaman açılıyor? Sorularının cevabı 09 Eylül 2019 Pazartesi günü olmaktadır. Ve sitemizin sayacı sayesinde de yukarıda 09 Eylül Pazartesi gününe kaç gün kaldığını görebilir ve okulların açılmasına kaç gün var? Sorusuna en net ve en kolay yoldan cevap alabilirsiniz.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna net ve kesin bilgilerle resmi kaynaklar ışığında cevap verdikten sonra okulların açılmasını bekleyen öğrencilerin ve öğrenci velilerinin okullar başladığında da bir önceki eğitim ve öğretim sezonundan daha güçlü ve daha aktif bir katılım ile okul hayatında başarılı olmasını dilemekteyiz.

Site yönetimi ve ekibi olarak okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna 17 Eylül 2019 Pazartesi günü şeklinde cevap verdikten sonra özellikle gençlerimize ve öğrencilere, okul döneminde daha çok aktif olmalarını tavsiye etmekteyiz. Eğer ki bulunulan okullarda kulüp faaliyetleri, seminerler veya daha farklı aktiviteler mevcutsa, öğrencilerin bu tarz faaliyetlere aktif bir katılım sağlamalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü öğrencilik dönemi içerisinde kazanılan tecrübelerin ve kazanımların iş hayatı dahil olmak üzere insanların neredeyse tüm hayatına yön verdiğini belirtmek, yerinde olacaktır.

Böylesine önemli bir dönemde okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna cevap arayan öğrencilerimizin, öğrencilik hayatlarını maksimum verimlilikte geçirmelerini ve kişisel gelişimlerini geliştirmek amacıyla kitap okumalarını ve okuldaki saydığımız faaliyetlere katılmada ısrarcı olarak kendilerini olabildiğince geliştirmelerini ve okul hayatlarını verimli bir şekilde tamamlamalarını tavsiye ediyoruz.

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

9 Haziran 2019 tarihinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı geride kalmıştı. Bu tarihten sonra öğrenciler üç aylık uzun bir tatile çıktıkları için okullar ne zaman açılacak? Sorusunu pek merak etmiyordu. Ancak okulların açılması yaklaştıkça bu soruyu soran öğrencilerin ve velilerin sayısı oldukça artmaya başladı. Bizler de bu yazımızda okulların açılmasına kaç gün var? Sorusuna Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklama çerçevesinde cevap vererek kafalardaki soru işaretlerini gidermeyi hedefledik.

Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2019-2020 eğitim öğretim yılı çalışma takvimi hakkındaki genelgenin illere gönderilmesiyle birlikte okullar ne zaman açılacak? Sorusuna net bir cevap bulmuş olduk. 2019-2020 eğitim öğretim yılı hem illere gönderilen genelgeye hem de Milli Eğitim Bakanlığının açıklamasına göre 09 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak ve birinci kanaat dönemi 18-22 Kasım tarihlerinde ilk ara tatil yapılacaktır. Yarıyıl tatili ise 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak.

Okulların açılmasına kaç gün kaldı? Sorusuna verdiğimiz cevapla birlikte, öğrencilerin ve velilerin kafalarındaki soru işaretlerini de gidermiş olduk. Tam net olarak okulların açılmasına kaç gün var? Diye soranlar için sitemizin bir özelliği olan geri sayım aracı yukarıda sizler için çalışmaktadır. Metnin başlığının altında geriye doğru giden vakit okulların açılmasına kaç gün kaldığını göstermektedir.

Öğrencilere tavsiyemiz, ellerinden geldiği kadar yaz tatilini verimli geçirmeleri ve okulların açılmasına kadar olan süreçte kendilerini geliştirmek için çaba sarf etmeleridir. Çünkü okul dönemindeki yoğunluk sebebiyle çoğu öğrenci ne kitap okuyabilmekte ne de sportif faaliyetlere katılabilmektedir. Bu nedenden dolayı öğrenciler, okullar ne zaman açılacak? Sorusuna da yazımızda net ve kesin bir cevap aldığına göre artık kalan süreci iyi takip edebileceklerdir. Yani bu sürece en uygun programı hazırlayarak kişisel gelişim yönünde olumlu bir mesafe kat edeceklerdir.

Okullar Ne Zaman Açılacak?

Okulların açılma tarihi, yani 2019-2020 öğretim dönemi Milli eğitim bakanlığının takvimi kapsamında 09 Eylül 2019 olarak belirlenmiştir. Okulların kapanması ile birlikte okullar ne zaman açılacak sorusu hemen kafaları kurcalamaya başladı. Öğrenciler, veliler ve hatta turizm sektörü de bu sorunun cevabı açısından, yapacakları program için büyük bir önem taşıdığını bilir. Özellikle çocukların yoğun bir eğitim döneminin ardından zihinlerini boşaltıp, bir sonraki okul dönemi macerası için yenilenmiş bir hale gelmeleri, kendilerini iyi hissetmeleri ve okulu özlemeleri noktasında bu 3 aylık süre çok büyük bir önem taşır. Bütün sene sınavlar, dersler ya da okulla ilgili birçok aktivite adına o küçücük kafalarını oldukça yoran çocukların rahatlamaları için bu tatil ancak yetmektedir.

Okulların Açılması

Önceki senelerde kurban bayramı, okul yaz tatilinin içine girmekteydi. Hatta daha önceki senede bayram ile okul açılış tarihi bir araya gelmiş ve okulların açılması biraz daha geç olmuştu. Ancak bu sene böyle bir durum bulunmamaktadır. Kurban bayramının bu yıl 31 Ağustos perşembe gününe tekabül ettiğini de söylemekte fayda var. Yani bu sene böyle bir birleşme ve geç açılma durum yaşanmayacaktır. Buna göre resmi açıklamaya da uygun olarak okul açılış tarihi herhangi anormal bir durum yaşanmaz ise 09 Eylül 2019 olarak belirlenmiştir. Yani okulların açılmasına kaç gün kaldı diye merak edenler için, tek yapmaları gereken bulundukları tarihten itibaren 09 Eylüle kadar olan gün sayısını hesaplamaktır.

 Hassas Bir Durum

Eğitim öğretim bir ülkenin en büyük değerlerinden biridir. O yüzden yıl boyunca sürekli olarak bu hassas konu üzerinde birçok değişik tartışmalar ve eleştiriler yapılmakta, üzerine söyleşiler düzenlenmektedir. Hatta eğitim üzerinde devamlı olarak farklı oynamalar yapılmaktadır. Ancak şu unutulmamalı ki, eğitim geniş bir alanı kapsar. Toplumsal, kültürel, sanat açısından ve en önemlisi değişik alanlardaki ders eğitimleri bünyesinde güçlü bir etkileşim içerisindedir. O yüzden ülkemizin geleceğinin okullardan geçtiğini düşünerek, bunun için her zaman daha iyisini düşünmeli ve pozitif anlamda nelerin yapılacağı konusunda kafa yormalıyız. Son cümle olarak okullar ne zaman açılıyor sorusu için ise 09 Eylül 2019 olduğunu tekrar etmekte fayda var.
Güncelleme tarihi: 17/08/2019


685 Replies to “Okulların Açılmasına Kaç Gün Kaldı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

  1. yaşasınnnnnnnnnnnnnnnnn 6.sınıfa geçtim 12 gün sonra arkadaşlarıma ve hocalarıma kavuşacağım…

  2. Of yav :( Stresler başlıyor… Sınavlar başlıyor… Sabahın köründe kalkacağım! Çok zor her şey çok zor! 8.sınıfa geçtim… Teog’a gireceğim bıktım yav bıktım!

  3. geri bassana olum ama basmıyor ki 15 gün kaldı :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

  4. ne çabuk bitti bu tatili :(((( ne ara 2 eylüle geldik lan 100 günlük tatil 15 gün oldu :((((( 83 gün ne ara geçti

  5. okulların açılmasına 29 gün kalmışşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees 6.sınıfa geçtim derslerime odaklanıyom hep çalışıyoruım derslerime inşallah fayda eder

  6. neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oha lannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn yaz ne çabuk geçiyor lan 30 gün kalmış okullar açılıyor stresler başlıyor…8.sınıfa geçtim TEOG var okulların açılmasını hiç istemiyorum…Çünkü ağzıma edileceğini biliyorum TEOG’ta ağzıma edilecek :(((((((((((((((((

    1. böyle teog zor bilmem ne gibi şehir efsanelerine inanma bence. sadece liselere giriş zorlaştı yani liselerin puanı arttı. teogun zorluk derecesinde bir fark yok.

  7. yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeees okulların açılmasına 30 gün kaldııııııııııııııııııı 6.sınıfa geçtim çoooooooooooooooooooooooooooooook heyecanlıyım lannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn :D :))))))))))))))))))))))

  8. bizim evin arkasındaki liseyi ortaokul yaptılar bu sene &’dan itibaren oraya gidicem çok heyecanlıyım 35 gün bi bitmedi ama ya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir