Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2019)

Eğitim ve öğretim yılı 2 dönemden oluşmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitim öğretim yılı takvimi eğitim dönemi başlamadan önce açıklanmaktadır. Öğrencilerin sık sık sorduğu okulların kapanmasına kaç gün kaldı sorusu oldukça merak edilmekte. Tüm bir yıl boyunca tatil ve okul günlerini içeren bu takvimin detayları hakkında hem öğrenciler hem de veliler merak duymaktadır. Özellikle okullar ne zaman kapanacak?  sorusu ile sık sık karşılaşmak mümkündür. Birinci döneminin başlaması ile birlikte 15 günlük bir tatil yapacak öğrencilerin ikinci dönem eğitime başlamasının ardından yaz tatili ne zaman olacak sorusunu çoktan sormaya başladığını görmek mümkündür.

Çağın gerektirdiği bütün bilgilerin müfredata uygun bir şekilde eğitimli öğretmenler tarafından veriliyor olması öğrencilerin de sınav ve tatil dönemlerine iyi bir şekilde hazırlanması anlamına gelmektedir.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor 2019?

Her sene veliler tarafından tatil planlarının yapılıyor olması nedeni ile okulların kapanmasına kaç gün kaldı? sorusu yoğun olarak sorulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı İş Takviminde belirtilen tarihler sene başında açıklanır ve herhangi bir değişiklik yaşanmaz.

Sayaç Okullar Ne Zaman Kapanıyor?

Öğrencilerin 3 ay gibi uzun bir yaz tatiline girmesi için MEB tarafından bildirilen tarih 8 Haziran 2019 şeklindedir. Yaz tatili için plan yapanlar bu tarihe uygun olarak tüm planlarını yapabilmektedir. Günümüz itibari ile tatili iple çeken öğrenci ve veliler için geri sayım sayacı çoktan başladı bile.

Geri Sayım Okullar Ne Zaman Kapanıyor? Yaz Tatili 2019

İkinci dönem için resmi tatillerin de belirlenmiş olmasının ardından hangi gün okulun tatil olduğunu Milli Eğitim Bakanlığı eğitim öğretim yılı takviminden bulmak ve öğrenmek mümkündür. Öğrencilerin eğitim görmesinin yanında tatil yaparak dinlenmesinin de gerekli olması nedeni ile tatil ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için ebeveynler de üzerilerinde düşen görevlerini yapmaları gerekmektedir.

Okullar Ne Zaman Yaz Tatiline Girecek? 2019

Tatil öncesinde karnelerini alan öğrenciler ikinci dönem için nasıl bir plan yapmaları gerektiği konusunda da özenli olmaları öğretmenleri tarafından dile getirilmektedir. Okulların ne zaman yaz tatiline gireceğini merak eden öğrencilerin aynı zamanda güzel bir karneye sahip olabilmesi için çok iyi çalışması gerekmektedir. Ailelerin hem kendileri hem de hem de çocukları için yaz tatili güzel bir dinlenme fırsatı olmaktadır.

2019 Yaz Tatili Ne Zaman Okullar Ne Zaman Kapanacak ?

2019 Okulların kapanmasına kaça gün var? sorusunu merak edenler çoktan sorunun cevabını bulmak için araştırmalara başladı. Yaz tatilinde bol bol dinlenmek ve bol bol oyun oynamak isteyen çocukların ikinci döneme geçerken en çok merak ettiği konu da yaz tatili ne zaman olacak şeklindedir. Milyonlarca öğrencinin ders başı yapmasının ardından başarılı bir şekilde geçen ikinci dönem 8 Haziran 2018 günü karnelerin verilmesi ile birlikte tatilin başladığının müjdesini de vermektedir.

2019 Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Daha iyi olanı yakalamak için çalışmalarına devam eden MEB öğrencilerin tatil hakkını da en iyi şekilde vermektedir. 2019 yılında da bolca tatil yapma imkanı bulan öğrenciler için okulların kapanma tarihi 8 Haziran olarak belirlenmiştir.

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2018)

2019 Geri Sayım 3 Ay Tatil Ne Zaman 2019

Geri sayımının başlaması ile birlikte öğrenciler yaz tatili için oldukça heyecanlı olduklarını da yansıtmaktadır. 3 ay boyunca ders çalışma ve ders tekrar etme fırsatlarını bulmalarının yanında çeşitli sosyal aktivitelerden de yararlanmaları mümkün olmaktadır. 3 ay tatil yapabilecekleri okul tatili 8 Haziran 2019 günü olarak belirlenmiştir. Yaz tatili için de destekleme eğitimi alma imkanı ile eğitim ve öğretim başarı seviyesi oldukça yüksek olmaktadır.

Geçmiş Okul Takvimi

2017-2018 Yılı Akademik Takvim
18 Eylül 2017 Pazartesi 1. Dönem Başlangıcı – 19 Ocak 2018 Cuma 1.Dönem Sonu
5 Şubat 2018 Pazartesi 2. Dönem Başlangıcı – 8 Haziran 2018 Cuma 2.Dönem Sonu

Güncelleme: 5.10.2018


8 Replies to “Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2019)

  1. ulan en son baktığımda 119 gün vardı şimdi ise 3 gün kalmış zaman ne çabuk geçti yaa ama yanında 3 ay tatil var yess!

    1. Evet Aynen sınavdan sonra da dinlenin artık gezin tozun ve sizle dalga geçenlere de oh oldun deyin 😆😊

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir