(2017) Okullar Ne Zaman Kapanacak? Ne Zaman Kapanıyor? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Okulların Kapanma Tarihi: 9 Haziran 2017 Cuma (2016-2017 Çalışma takviminde belirtilmiştir.)

Sizden gelen istekler ile tatiller hariç geri sayım da eklenmiştir. Bu geri sayım sadece okul günlerinden geri sayım yapmaktadır.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor? Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Mobilden Girip Geri Sayım Sayacını Göremeyen Ziyaretçilerimiz Sayacı Görmek İçin Lütfen Tıklayınız

Aşağıya 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için kalan sürenin geri sayımını ekledik arkadaşlar sizler için. Biliyorsunuz geçen sene yaz tatiline ekleme olmuştu. Bu yüzden geçen sene okullar 1 hafta geç kapanmıştı.  Bazı arkadaşlar okullar ne zaman kapanacak, okullar ne zaman tatil olacak diye soruyor onun cevabı yukarıda geri sayım da var ama bazı arkadaşlarımız ise okulların kapanmasına kaç hafta var diye soruyor :) Yukarıda günü, saati, dakikayı hatta saniyeyi verdik. Günü 7 ye bölerseniz kaç hafta kaldığını görürsünüz arkadaşlar :). Aynı zamanda bu geri sayım karneye kaç gün kaldı, okulun bitmesine kaç gün kaldı sorularının da cevabını vermektedir.

Evet bir çok öğrencimizi şimdiden heyecan kaplamış durumda. Ne heyecanı mı? Tabi kide yaz tatili yani diğer adıyla öğrencilerin 1 sene içerisinde en çok sevdiği bölümdür.  Bir çok öğrenci kardeşimizin okulun ve sınavların verdiği rehavetten kurtulmak için yaz tatilini beklemesini hoş görüyor. Bizde zamanında öğrenci kardeşlerimiz gibi çok beklediğimizi bildirmek isteriz. Gerçi beklemeyen var mıdır? Herkes okulların kapanmasını, o tatile girdiği zamanı en içten şekilde beklemiştir. Ali’de Ayşe’de Ahmet’de okulların yaz tatiline girmesini bekledi…Hepimiz bekledik…

okullar ne zaman kapanıyor

Tabi yaz tatilinin değerini en çok bilenler genelde okul dönemini çok ağır geçirenlerdir. Şimdilerde ilkokul 1-2-3.sınıf hariç her sınıfta sınav 8.sınıfta okkalı bir sınav lise sonra okkalı bir üniversite sınavı derken öğrenci kardeşlerimiz çok yoruluyor ve onları anlamak gerekiyor. İnsanın kafasının yorulması bazı durumlarda vücudun yorulmasından daha kötü bir durumdur. Bunu bizzat bende yaşadım bir çok kardeşimizde yaşamıştır. Bu yüzden özellikle veliler olarak okulların kapanmasından sonra yaz tatili döneminde öğrencilerimize biraz daha anlayışla karşılayarak onları rahatlatma sürecine katkıda bulunmamız lazım.

Tabi bu öğretmenlerin kötü olduğu anlamına gelmesin. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun okulların kapanmasına kaç gün kaldı ise kalsın öğretmenler bizim için çiçektir. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun onları çok seviyoruz ve unutmayacağız. Okul deyince ilk önce sınıf öğretmeni gelir akla. Herkes Sınıf Öğretmenini az çok hatırlıyordur. Tabi kide okulda geçen zamanın hatrına sınıf öğretmenlerimizi hatırlamamız gerekir. Onlar bize bir anne, bir baba, bir arkadaş, bir öğretmen, bir kardeş olmuştur. Ama tabi kide bu tatilleri sevmediğimiz anlamına gelmez. Tatillerin tadı ayrı öğretmenimizle vakit geçirmemizin tadı ayrıdır tabi kide. Sınıf öğretmenimizi yolda gördüğümüz zaman tamamdır. Yeri gelir babamızın elini bile öpmek için bu kadar can atmamışızdır. Neyse konumuzu çok dağıtmadan okulların kapanmasından sonra ki tatil döneminden bahsedeceğim sizlere.

Yaz Tatili Kaç Gün Sürmektedir?

Yaz tatili yaklaşık 3 ay(90 gün) sürmektedir. Ama tabikide şunlarıda unutmayalım. Bazen bayram tatilleri ile yaz tatilleri denk gelmekte olup sonuna eklenmektedir. Daha önce bu durumu yaşamış biri olarak şunu söylemek istiyorum yaz tatili süresine değil yaz tatilinin nasıl daha iyi değerlendirebilirim nasıl daha iyi zaman geçiririm gibi konuların üzerinde durmalısınız bence arkadaşlar.

Yaz Tatilimi Nasıl Değerlendirebilirim? 

Okullar kapandıktan sonra tatil sürecinizde yapabileceğiniz bir çok şey vardır bunları şöyle sıralayalım:

 1. Akraba ziyaretleri : Özellikle tatil köylerine yakın akrabalarınız varsa akraba ziyaretinin en güzelini geçirebilirsiniz.
 2. Tatil,deniz,kum ve güneş,gezme : Eğer buna bütçeniz varsa özellikle kendi emsal arkadaşlarınızla gidiyorsanız tatile çok çok eğleneceksiniz. Ülkemizin okulların kapanması ile bir çok tatil beldelerinde kampanya yapmaktadır. Bu gibi kampanyalar ile tatilinize renk katabilirsiniz.
 3. Yüzmek: Biliyorsunuz arkadaşlar yüzmek spor dallarının faydalı olanlarının kısmında neredeyse ilk sıralara yerleşmiştir. Eğer yüzme bilmiyorsanız  yüzme konusunda kendinize güvenin kendiniz bile o suya girerek öğrenebilirsiniz. Buna inanın ve kendinize güvenin.
 4. Film İzlemek: Bir çok gencin film izleme zevkini hepimiz biliyoruzdur. Her sene yeni yeni filmlerin çıktığını düşünürsek yazın izlemek için baya bir filminiz olacaktır. Ama asla ve asla vaktinizin çoğunu ekranın başında geçirmeyin arkadaşlar. Bu lafımızda kulağınıza küpe olsun.
 5. Fotoğraf Çekmek: Elinize bir fotoğraf makinesi alın arkadaşlar çevrenizin değerli gördüğünüz şeylerin doğanın çiçeklerin böceklerin fotoğraflarını çekin.Okullar kapanınca eğer içinizde fotoğraf çekmeye dönük bir düşünce varsa sizi idare edebilecek bir makine alarak çok zevkli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.
 6. Uzun yürüyüşler yapmak, akşamüstü bisiklet ile gezmek, arabaya binip güney sahillerine inmek, bol bol dondurma yemek, bol bol uyumak, Halk Eğitim kurslarına katılmak ve daha bir sürü şey… 

OKULLAR NE ZAMAN KAPANIYOR ?

Milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı, arama motorlarına harıl harıl yazdığı birkaç soru var şimdi karşımızda. Öğrencilerin merakla sorduğu sorular haliyle okullar ne zaman kapanıyor ? veya okullar ne zaman kapanacak ? gibi sorular oluyor. Tabiki bu soruların sorulması ve bu soruları öğrencilerin sorması en doğal şeydir. Öğrencilerin özellikle orta son sınıf ve lise son sınıf öğrencilerinin girdikleri ve girecekleri sınavlardan dolayı tatile hasret kalması, tatili dört gözle beklemesi çok normal bir durumdur. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusunun cevabı bu sebepten dolayı bir öğrenci için çok önemlidir. Sitemizde bulunan geri sayım aracı sayesinde okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna her gün güncel cevaplar alabilirsiniz ve okulların ne zaman kapanacağını kolayca öğrenebilirsiniz. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna kesin bir tarihle cevap vermek gerekirse, Milli Eğitim Bakanlığı iş takviminde yer alan bilgilere göre 2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran Cuma günü sona erecek. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

OKULLAR NE ZAMAN KAPANACAK ?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile cevap vermek en doğru cevap niteliğinde olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna resmi bir kaynaktan cevap almış ve kesin tarihi de öğrenmiş olacaksınız. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması : “2016-2017 eğitim öğretim yılı, 19 Eylül 2016´da başlayacak, 9 Haziran 2017 Cuma günü sona erecek. Hazırlanan 2016-2017 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi. Buna göre, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında, 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 19 Eylül 2016 Pazartesi günü başlayacak.” Resmi açıklamayı okuduktan sonra okullar ne zaman kapanacak ? sorusunu sorduğunuzda tam olarak asıl kaynağından cevabı almış olacaksınız. Ayrıca üstteki paragraflarda belirttiğimiz gibi sitemizin geri sayaç özelliği ile birlikte başlığın direkt olarak altında bulunan sayaca bakıp okulların ne zaman kapanacağını kolaylıkla öğrenebilir yani kısaca okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna hızlı ve pratik bir cevap alabilirsiniz.

YAZ TATİLİ NE ZAMAN ?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusunun sorulmasının sebebi tabiki de yaz tatilidir. Öğrenciler sene boyunca çalıştıklarının karşılığını tatilde güzelce vakit geçirerek almak, senenin stresini atmak, güneşli havalarda gezmek, denize girmek istiyorlar tabiki haliyle. Bu sebeptendir ki yaz tatili ne zaman ? sorusu da cevabı en çok aranan sorular arasına giriyor. Çünkü öğrenciler tüm seneyi bu tatili bekleyerek geçiriyorlar. Yaz tatili ne zaman ? sorusuna verilecek kesin cevap, okulların kapanma tarihi olan 9 Haziran Cuma günüdür. Okulların kapanmasıyla birlikte öğrenciler yaz tatiline girmiş olacak. Öğrenciler yaz tatillerini farklı şekilde değerlendirebilirler. Denize girebilirler, arkadaşlarıyla havuzlu bir tatile gidebilirler, kısacası senenin stresini atacak birçok yol bulabilirler. Bu güzel faaliyetleri yapmak için her zaman akıllarında ve dillerinde bu soru vardır bu yüzden : yaz tatili ne zaman ?

Değerli öğrencilerimizin sıklıkla sordukları sorulara cevaplar vermeye çalıştık.Okullar ne zaman kapanıyor ? , okullar ne zaman kapanacak ? ve iki sorunun sorulma nedeni olan soru : Yaz tatili ne zaman ? sorularına kesin tarihler, resmi açıklamalar ve net cevaplar ile cevap verdik. Her gün sitemizi ziyaret ederek tatile kaç gün kaldığını konu başlığının altındaki geri sayım aracından takip edebilirsiniz.

Size en büyük tavsiyemiz okullar kapandıktan sonraki tatil döneminizi DOLU DOLU geçirin arkadaşlar. O gençlik, o öğrencilik döneminde yaşadıklarınız bir daha geri gelmiyor haberiniz olsun. Okullar ne zaman kapanacak isimli yazımıza aşağıdan yorum yapabilirsiniz. Saygılarımla…

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 Oy, Ortalaması: 3,50 out of 5)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 997 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. fde dedi ki:

  Burada ortaokullu liseli ve üniversiteli öğrencilere bir duyurudur.

  Biz öğrenciler aynı şeyi yapıyoruz. O da okumak ve mecbur okuyoruz. Biz öğrenciler okulu erken kalktığımız, aşağılanma ve rezil olma korkusu, kötü ukala dedikoducu çocuklar, katmer gibi dersler ve sınavlar yüzünden sevmeyiz. Siz beni bu sitede yüzümü görmeseniz dahi herkesin ve Türkiye’deki bütün öğrencilerin ve çocukların yanındayım ve her zaman ama her zaman sizi destekliyorum ve anlıyorum. Bari siz de beni destekleyin ve ben sizi bu sitede görmesem de benim yanımda olunuz.

  ALLAH SİZİ HER TÜRLÜ PİS ÜFÜRÜKÇÜ KİBİRLİ DEDİKODUCU VE YALANCI İNSANLARDAN KORUSUN… amin Ya rabbi.

 2. Anonim dedi ki:

  41

 3. Eda dedi ki:

  Ben bu site hi sevdim you gunler

 4. fde dedi ki:

  Benim hakkımda dedikodu edip yüzüme bakarken gülmelerini ve beni sürekli azarlamalarından (yani iyi bir şey yapsak da kötü bir şey yapsak da ve hata yapsak da kızıyorlar) bıktım artık bu çocuklardan. Kim sanıyorlar ki kendilerini siz söyleyin.

  BU MESAJ BENİM GİBİ OKULDA AŞAĞILANAN VE EZİLEN ÇOCUKLARA VE ÖĞRENCİLER İÇİNDİR
  BEN DE HERKESİN YANINDAYIM VE SİZ DE YANIMDA OLUN

  1. Muz5 dedi ki:

   Aynen abi arkalri vr die iste

 5. Anonim dedi ki:

  yav hemen tatil gelse ne güzel okullar kapanıyor bide benim halam gil gelecek onun içnde burdan Recep Tayıp erdoğana sesleniyorum okulları 20 Mayısta tatil et nolur :D

 6. lol dedi ki:

  az kaldı 43 gün yakında biter biaz sabredin geçer yaz tatilindede serbestçe gezersiniz kurtulacaz mapus damlarından :D

 7. mehmet dedi ki:

  hiçbir şey kalmamış son 10 günü ya da 15 günü sayma,hafta sonlarını da sayma yazılıydı ,projeydi şuydu buydu o yaptı şu yaptı derken kaldı size 3,4 gün sıkın dişinizi eeeeee ne demişler damlaya damlaya göl olur

 8. QWE QWE dedi ki:

  45-25gunmu kaldiks ?

 9. merve dedi ki:

  ramazanda lys’ ye girenler burada mı

 10. mahmut dedi ki:

  yaw wallahi bığmişam haa lo yıter artıq ma ne yi bekliğ köyde davar kolmadi

 11. Berkay dedi ki:

  okulu sevenleri hiç anlamıyorum sabah erken kalkması o kdr kötü işkence ki sınav stresi performans ödevleri baraj dersler okulda ki ukala kendini beğenmiş öğrenciler nerde kötü bişey varsa okulda öğreniyoruz okul tamamen ahlak bozuyo şahsen hiç duymadığım küfürleri bizim okulda duyuyorum senelerce İngilizce dersi öğrettiler hayla öğretiyolar daha İngilizce bir kelimenin anlamını bilen yok sokak röpörtajı yapıyolar çarpım tablosunu kimse bilmiyo ve hayla okulu sevenler var onların kafası nasıl kafa anlayamıyorum.

  1. Muz5 dedi ki:

   Aynen katikiyorum sana

   1. Berkay dedi ki:

    okulu sevenlere sorsak bunca sene ne öğrendin diye bi cevap bile veremezler okul ahlak öğretir diyolar ama öğretmiyo dahada bozuyo

    1. Muz5 dedi ki:

     Hele kendini begenmis ogrenciler varya

     1. Berkay dedi ki:

      aynn kafdağını ben yarattım misalindeler onların yüzünden psikolojimiz bozuluyo sessiz sakin insanız diye ezmeye çalışıyolar

     2. Muz5 dedi ki:

      Bizim okuldakiler sirf arkadi vr die artislik tasliyor

     3. Gırgırcı2134 dedi ki:

      oouuuhh ooooohohhhh o çocukları yerin dibine gömerim.

    2. Anonim dedi ki:

     Ben okulu seviyorum da arkadaş ortamı çok güzel. Arkadaslarım olmasa gelmem okula

 12. okul bitsin dedi ki:

  45 gün bi bana mı fazla geliyo, lisenin ilk yılı da zormuş

 13. Hayattan bezmiş biri dedi ki:

  Son 45 gün! !!

 14. okulun bitmesi için dua eden biri dedi ki:

  KAFAYI YİYECEM HASTA OLDUM BİTMESİNİ BEKLERKEN BİTSİN ARTIK YETER !!!!!!!

 15. üzgün bir ögrenci dedi ki:

  bu arada 43 gün kalmiş kapanmasina

 16. üzgün bir ögrenci dedi ki:

  okullar bi hayırlısıyla kapansaydı. ztn oruç gelsin hiç deers işlenmez 1.doneem notlarim iyidi ama bu donem yerlerde daha 2. sinavlar sozluler proje inşllh yükselir ya içim de bi kaygı va şu notlarım bi düzelseydi… o kadar çalişmama ragmen duşuk aldim emegimin karşılığını alamadim işllh 2. sinavlarda alirim…

 17. Oğuzhan dedi ki:

  Aha 43 gün kalmış

 18. hebele hobele dedi ki:

  Benim geçen dönem derslerim aşırı iyiydi ama bu dönrm çok kötü takdir alabileceğimi sanmıyorum ama almak istiyorum çünkü liseye geçtiğimden beri sadece geçen dönem takdir aldım umarım takdir alabilirim alırsam öok mutlu olurum alamazsam olamam herkes benden iyi çok üzülüyorum bu duruma
  Not: 10. sınıfım

  1. Deniz dedi ki:

   Umarım isteklerine ve hedeflerine ulaşır takdir alırsın.Daha 2. sınavları olmamışsındır. 2.sınavlarından yüksek not alırsan ve derse katılıp ders içi katılımını yüksek tutarsan her türlü alırsın.Canını sıkma rahat ol.

   1. hebele hobele dedi ki:

    Teşekkür ederim içimi rahatlattığın için

 19. Anonim dedi ki:

  Haftasonu nu symazsak.

 20. Murat dedi ki:

  2.sınavlardan sonra gitmesek toplam 4 ay tatil güle güle okul yaşa kurtuluş günü :)

 21. SİNEM dedi ki:

  45 GÜN SONRA MEZUNUM :)

  1. ugur dedi ki:

   hayırlı olsun

 22. öyle oluyor heralde :D dedi ki:

  25 gün kaldı son hafta gitmesek bide tatilleri saymazsak

 23. Burak dedi ki:

  45 gün sonra bay bay okul

 24. MERVE dedi ki:

  tatil olsun ama yeter artık bıktım insanlardan dedikodu yapıp hiç birsey olmamış gibi sonra yüzüme gülmelerinden bıktım insanları anlamakta zorlanıyorum artık neyse ki 12.sınıfım ve mezun olduğumda kimsenin yüzünü görmicem. ..

  1. Muz5 dedi ki:

   Dogru soyluyon millet kendini begenmis gibi

  2. ugur dedi ki:

   boşver takma

  3. fde dedi ki:

   böyle çocukları düşündükçe içime onları dövme hırsı ve nefret duygusu veriyor.

   1. Gırgırcı2134 dedi ki:

    aynen

  4. fde dedi ki:

   Yalnız değilsin. Her zaman yanındayım ve dualarım sanadır. Allah seni ve hepimizi kötü, zorba ve üfürükçü kişilerden korusun.

   1. MERVE dedi ki:

    teşekkür ederim aminn..

    1. fde dedi ki:

     yooo o teşekkür bana aittir. Yani ben sana teşekkür ederim beni teselli ettiğin için

 25. serhat hakeri dedi ki:

  ramazanda sınav var sınavı olan aynen desin yani ramazanda bizim gibi sınavı olanlar hangi şansızlar görmek istiyom :)

  1. serhat hakeri dedi ki:

   umursayın beni anket yapıyom :)

 26. Az kaldi dedi ki:

  Ohaa zaman ne çabuk geçiyor en son baktığımda 80 gündü şimdi 50 gün kalmış. RAMAZANDA okula gitmeyiz zaten toplam 37GUN kaldiii

  1. Haklisin dedi ki:

   Aynen

 27. Anonim dedi ki:

  şu günler geçmek bilmiyor

 28. mehmet... dedi ki:

  dil anlatım zayıf olursa sınıfta kalınır mı bu yürürükten kalktı diye biliyodum sizin düşünceniz bilginiz nedir

 29. mehmet dedi ki:

  dil anlatım hala baraj ders mi

  1. hayathoca:) dedi ki:

   Kalmazsın ama seneye telafilere girmek zorundasın Yani dersten 50 ve üzeri alana kadar girersin sınava.

 30. İsminiz soyisminiz dedi ki:

  Okullarda vakit geçerken yavaş geçiyor ama tatilersde hixzli geçiyor :(

  1. İsminiz soyisminiz dedi ki:

   Ayn

 31. laylaylom dedi ki:

  son 50 gun hadi zaman gec

 32. Anonimi dedi ki:

  az kaldı

 33. ugur dedi ki:

  inşallah geçerim okulu az da kalmış biraz dişinizi sıkın biter

  1. Uvuveveve onyeteyweyne ugwemubwem osas dedi ki:

   dışımı sıktım geçmedi utanmiyonmu milletin kandirmaya

  2. oKULU SEVMEYEN GENÇ dedi ki:

   hah. dişimizi sıksak ne fayda :.(

 34. OmerEngin dedi ki:

  Of ya 19 gun raporsuz devamsizligim var 1 gun daha kalsam sinifta kalcam

 35. Berat cebe dedi ki:

  Admin tatiler ide sayın lütfen beni duyun

  1. yardım eden dedi ki:

   kardeş zaten tatillerle birlikte sayılmış hali tatilsiz daha az merak etme

 36. Berat cebe dedi ki:

  Abi bakınca geçmiyo bakmım diyom merak edip bakıyom.

 37. gece dedi ki:

  yeeeeeeeees 52 gün

 38. esma dedi ki:

  52 günnnnnmnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

  ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(

 39. Anonim dedi ki:

  okullar tatil olsun yeter

 40. Kerem dedi ki:

  tatiller hariç nereden bakabiliriz ? Admin nerede?(:

  1. Merhaba Kerem Bey;
   Sayaç tatiller hariç göstermektedir. Saygılarımızla..
   KaCGun.Com Ekibi

 41. Elif dedi ki:

  okullar tatil olsun artık

  1. Anonim dedi ki:

   aynen elif bıktım yeter ya

 42. Ömer dedi ki:

  Asıl sıkışık dönem şimdi başlıyor yok sınavmış projeymiş off of

  1. Elif Çiğdem dedi ki:

   Aynen nefes aldirmiyorlar valla