Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2018)

Okulların Kapanma Tarihi: 8 Haziran 2018 Cuma (2017-2018 MEB Çalışma takviminde belirtilmiştir.)

Sizden gelen istekler ile tatiller hariç geri sayım da eklenmiştir. Bu geri sayım sadece okul günlerinden geri sayım yapmaktadır.

Okullar Ne Zaman Kapanıyor? Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Okullar ne zaman kapanacak yada okullar ne zaman kapanıyor son zamanlarda en çok merak edilen konular arasında yer alıyor işte bu yazımızda size bu soruların cevabını vereceğiz. Aşağıya 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı için kalan sürenin geri sayımını ekledik arkadaşlar sizler için. Biliyorsunuz geçen sene yaz tatiline ekleme olmuştu. Bu yüzden geçen sene okullar 1 hafta geç kapanmıştı.  Bazı arkadaşlar okullar ne zaman kapanacak, okullar ne zaman tatil olacak diye soruyor onun cevabı yukarıda geri sayım da var ama bazı arkadaşlarımız ise okulların kapanmasına kaç hafta var diye soruyor :) Yukarıda günü, saati, dakikayı hatta saniyeyi verdik. Günü 7 ye bölerseniz kaç hafta kaldığını görürsünüz arkadaşlar :). Aynı zamanda bu geri sayım karneye kaç gün kaldı, okulun bitmesine kaç gün kaldı sorularının da cevabını vermektedir.

Evet bir çok öğrencimizi şimdiden heyecan kaplamış durumda. Ne heyecanı mı? Tabi kide yaz tatili yani diğer adıyla öğrencilerin 1 sene içerisinde en çok sevdiği bölümdür.  Bir çok öğrenci kardeşimizin okulun ve sınavların verdiği rehavetten kurtulmak için yaz tatilini beklemesini hoş görüyor. Bizde zamanında öğrenci kardeşlerimiz gibi çok beklediğimizi bildirmek isteriz. Gerçi beklemeyen var mıdır? Herkes okulların kapanmasını, o tatile girdiği zamanı en içten şekilde beklemiştir. Ali’de Ayşe’de Ahmet’de okulların yaz tatiline girmesini bekledi…Hepimiz bekledik…

okullar ne zaman kapanıyor

Tabi yaz tatilinin değerini en çok bilenler genelde okul dönemini çok ağır geçirenlerdir. Şimdilerde ilkokul 1-2-3.sınıf hariç her sınıfta sınav 8.sınıfta okkalı bir sınav lise sonra okkalı bir üniversite sınavı derken öğrenci kardeşlerimiz çok yoruluyor ve onları anlamak gerekiyor. İnsanın kafasının yorulması bazı durumlarda vücudun yorulmasından daha kötü bir durumdur. Bunu bizzat bende yaşadım bir çok kardeşimizde yaşamıştır. Bu yüzden özellikle veliler olarak okulların kapanmasından sonra yaz tatili döneminde öğrencilerimize biraz daha anlayışla karşılayarak onları rahatlatma sürecine katkıda bulunmamız lazım.

Tabi bu öğretmenlerin kötü olduğu anlamına gelmesin. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun okulların kapanmasına kaç gün kaldı ise kalsın öğretmenler bizim için çiçektir. Okullar ne zaman kapanacak olursa olsun onları çok seviyoruz ve unutmayacağız. Okul deyince ilk önce sınıf öğretmeni gelir akla. Herkes Sınıf Öğretmenini az çok hatırlıyordur. Tabi kide okulda geçen zamanın hatrına sınıf öğretmenlerimizi hatırlamamız gerekir. Onlar bize bir anne, bir baba, bir arkadaş, bir öğretmen, bir kardeş olmuştur. Ama tabi kide bu tatilleri sevmediğimiz anlamına gelmez. Tatillerin tadı ayrı öğretmenimizle vakit geçirmemizin tadı ayrıdır tabi kide. Sınıf öğretmenimizi yolda gördüğümüz zaman tamamdır. Yeri gelir babamızın elini bile öpmek için bu kadar can atmamışızdır. Neyse konumuzu çok dağıtmadan okulların kapanmasından sonra ki tatil döneminden bahsedeceğim sizlere.

Yaz Tatili Kaç Gün Sürmektedir?

Yaz tatili yaklaşık 3 ay(90 gün) sürmektedir. Ama tabikide şunlarıda unutmayalım. Bazen bayram tatilleri ile yaz tatilleri denk gelmekte olup sonuna eklenmektedir. Daha önce bu durumu yaşamış biri olarak şunu söylemek istiyorum yaz tatili süresine değil yaz tatilinin nasıl daha iyi değerlendirebilirim nasıl daha iyi zaman geçiririm gibi konuların üzerinde durmalısınız bence arkadaşlar.

Yaz Tatilimi Nasıl Değerlendirebilirim? 

Okullar kapandıktan sonra tatil sürecinizde yapabileceğiniz bir çok şey vardır bunları şöyle sıralayalım:

 1. Akraba ziyaretleri : Özellikle tatil köylerine yakın akrabalarınız varsa akraba ziyaretinin en güzelini geçirebilirsiniz.
 2. Tatil,deniz,kum ve güneş,gezme : Eğer buna bütçeniz varsa özellikle kendi emsal arkadaşlarınızla gidiyorsanız tatile çok çok eğleneceksiniz. Ülkemizin okulların kapanması ile bir çok tatil beldelerinde kampanya yapmaktadır. Bu gibi kampanyalar ile tatilinize renk katabilirsiniz.
 3. Yüzmek: Biliyorsunuz arkadaşlar yüzmek spor dallarının faydalı olanlarının kısmında neredeyse ilk sıralara yerleşmiştir. Eğer yüzme bilmiyorsanız  yüzme konusunda kendinize güvenin kendiniz bile o suya girerek öğrenebilirsiniz. Buna inanın ve kendinize güvenin.
 4. Film İzlemek: Bir çok gencin film izleme zevkini hepimiz biliyoruzdur. Her sene yeni yeni filmlerin çıktığını düşünürsek yazın izlemek için baya bir filminiz olacaktır. Ama asla ve asla vaktinizin çoğunu ekranın başında geçirmeyin arkadaşlar. Bu lafımızda kulağınıza küpe olsun.
 5. Fotoğraf Çekmek: Elinize bir fotoğraf makinesi alın arkadaşlar çevrenizin değerli gördüğünüz şeylerin doğanın çiçeklerin böceklerin fotoğraflarını çekin.Okullar kapanınca eğer içinizde fotoğraf çekmeye dönük bir düşünce varsa sizi idare edebilecek bir makine alarak çok zevkli bir yaz tatili geçirebilirsiniz.
 6. Uzun yürüyüşler yapmak, akşamüstü bisiklet ile gezmek, arabaya binip güney sahillerine inmek, bol bol dondurma yemek, bol bol uyumak, Halk Eğitim kurslarına katılmak ve daha bir sürü şey… 

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Var?

Milyonlarca öğrencinin merakla araştırdığı, arama motorlarına harıl harıl yazdığı birkaç soru var şimdi karşımızda. Öğrencilerin merakla sorduğu sorular haliyle okullar ne zaman kapanıyor ? veya okullar ne zaman kapanacak ? gibi sorular oluyor. Tabiki bu soruların sorulması ve bu soruları öğrencilerin sorması en doğal şeydir. Öğrencilerin özellikle orta son sınıf ve lise son sınıf öğrencilerinin girdikleri ve girecekleri sınavlardan dolayı tatile hasret kalması, tatili dört gözle beklemesi çok normal bir durumdur. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusunun cevabı bu sebepten dolayı bir öğrenci için çok önemlidir. Sitemizde bulunan geri sayım aracı sayesinde okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna her gün güncel cevaplar alabilirsiniz ve okulların ne zaman kapanacağını kolayca öğrenebilirsiniz. Okullar ne zaman kapanıyor ? sorusuna kesin bir tarihle cevap vermek gerekirse, Milli Eğitim Bakanlığı iş takviminde yer alan bilgilere göre 2017-2018 eğitim öğretim yılı 8 Haziran Cuma günü sona erecek. 2018-2019 eğitim öğretim yılı ise 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

Okulların Kapanmasına Kaç Gün Kaldı?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile cevap vermek en doğru cevap niteliğinde olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması ile okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna resmi bir kaynaktan cevap almış ve kesin tarihi de öğrenmiş olacaksınız. Milli Eğitim Bakanlığı resmi açıklaması : “2017-2018 eğitim öğretim yılı, 18 Eylül 2017´da başlayacak, 8 Haziran 2018 Cuma günü sona erecek. Hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı çalışma takvimine ilişkin genelge, illere gönderildi. Buna göre, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı her derece ve türdeki eğitim ve öğretim kurumlarında, 2017-2018 eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak.” Resmi açıklamayı okuduktan sonra okullar ne zaman kapanacak ? sorusunu sorduğunuzda tam olarak asıl kaynağından cevabı almış olacaksınız. Ayrıca üstteki paragraflarda belirttiğimiz gibi sitemizin geri sayaç özelliği ile birlikte başlığın direkt olarak altında bulunan sayaca bakıp okulların ne zaman kapanacağını kolaylıkla öğrenebilir yani kısaca okullar ne zaman kapanacak ? sorusuna hızlı ve pratik bir cevap alabilirsiniz.

Yaz Tatilinde Neler Yapılmalı ?

Okullar ne zaman kapanacak ? sorusunun sorulmasının sebebi tabiki de yaz tatilidir. Öğrenciler sene boyunca çalıştıklarının karşılığını tatilde güzelce vakit geçirerek almak, senenin stresini atmak, güneşli havalarda gezmek, denize girmek istiyorlar tabiki haliyle. Bu sebeptendir ki yaz tatili ne zaman ? sorusu da cevabı en çok aranan sorular arasına giriyor. Çünkü öğrenciler tüm seneyi bu tatili bekleyerek geçiriyorlar. Yaz tatili ne zaman ? sorusuna verilecek kesin cevap, okulların kapanma tarihi olan 8 Haziran Cuma günüdür. Okulların kapanmasıyla birlikte öğrenciler yaz tatiline girmiş olacak. Öğrenciler yaz tatillerini farklı şekilde değerlendirebilirler. Denize girebilirler, arkadaşlarıyla havuzlu bir tatile gidebilirler, kısacası senenin stresini atacak birçok yol bulabilirler. Bu güzel faaliyetleri yapmak için her zaman akıllarında ve dillerinde bu soru vardır bu yüzden : yaz tatili ne zaman ?

Değerli öğrencilerimizin sıklıkla sordukları sorulara cevaplar vermeye çalıştık.Okullar ne zaman kapanıyor ? , okullar ne zaman kapanacak ? ve iki sorunun sorulma nedeni olan soru : Yaz tatili ne zaman ? sorularına kesin tarihler, resmi açıklamalar ve net cevaplar ile cevap verdik. Her gün sitemizi ziyaret ederek tatile kaç gün kaldığını konu başlığının altındaki geri sayım aracından takip edebilirsiniz.

Size en büyük tavsiyemiz okullar kapandıktan sonraki tatil döneminizi DOLU DOLU geçirin arkadaşlar. O gençlik, o öğrencilik döneminde yaşadıklarınız bir daha geri gelmiyor haberiniz olsun. Okullar ne zaman kapanacak isimli yazımıza aşağıdan yorum yapabilirsiniz. Saygılarımla…


1.374 Replies to “Okullar Ne Zaman Kapanacak? Kapanmasına Kaç Gün Kaldı? (2018)

 1. LİSELİ GENÇ UYANDIRAYIM KIRAL KIRAL OLCAY KIRAL YUSUF NUNİ ANBAR OTOBÜSÜ KAYSERİ ANONİM ANİME MRB SA AS DGKO GO HO HG HB KÜNFEYEKÜN ADAPUT RTE BOR 2023 HEDEF 202GÜÇ MORUQ dedi ki:

  SA

 2. Devamsızlığın gözü kor olsun. Devamsızlık yüzünden okula gitmem gerek. Devamsızlığım 11 gün oldu bi bitmedi şu okulda. Lanet olsun okula

 3. Gençler abiniz olarak hala okuyorum son sınıfım yaşım 19 sınıfta kaldım 9. sınıfta
  inanın sizin kadar bende yıldım bu okuldan hatta iğrendim
  okulu iğrendiren sistem utansın suçlusu biz değiliz devlet sistemi devlet otoritesidir
  Keşke ebeden dededen hepinize para kalsa idi de işinizi kurup hayatınızı kurtarın kalamdığına göre sistem dayatması saçmalık sürüsü okulunuza gidip bitirin önünze bakın

  1. en azından liseden kurtuluyorsun daha 9. sınıfta hayatımda çalışmadığım kadar ders yapmadigim kadar ödev yaptım ve daha 3 yılım var 😭

   1. Siz şanslısınız.Ben daha 6.sınıfım daha çok yılım var.Eda abla bir de sen sınavı yeni atlatmışsın.Ben 2 yıl sonra sınava gireceğim.Ve bu yaz tatili benim tek rahat tatilim .Çünkü seneye sınav için çalışacağım.Allah hepimize sabır versin ve 8 Haziran ışık hızıyla gelsin:)

    1. ben de 6.sınıfım seneye etüte başlıycam okuldan çıkıp etütte gidicem orda da 2 saat ohoo

 4. ahh az kaldı 57 gün son iki haftayı saymıyorum sınavlar bitmiş oluyor vee kalan 43 gün hafta sonlarinida çıkarttığımız zaman 31 gün kalmış oluyor ????‍??‍♀️?‍♂️?‍♀️?‍♂️

 5. Off, daha var yaaa ama 2 ay sonra kapancak.Aslında az bir süre deeee bize 1 yıl hapis gibi gelecek.ALLAH’IM LÜTFEN ÇABUK YAZ TATİLİ GELSİN ! 2. DÖNEM ÇOK HIZLI GEÇSİN ! AMİN !!!!

 6. sa millet yeniden bi hesaplama yapmaya geldim kalan 76 gun 46 dk 34 saniye önümüzdeki 2 haftayı saymıyorum sınav telaşı çok hızlı geçiyor ders islenmedigi için seviyorum hsjsjs (gerizekali edebiyatçı hariç ) 2. sınavlardan da 2 hafta çıkartıyorum 16 günde hafta sonu tatili son iki hafta da sınavlar bitmiş oluyor bizim okulda yoklama da alınmıyor ohaaa sadece 30 gün hapishanede olucam qwetryeuwywtq mükkemmel bir zekaya sahibim ya kendimi çok güzel avutuyorum ehuehuehueksksjjahs hesaplama yapmak için tekrar gelicem hadi bye haftaya sınavlar başlıyor malûm ?

 7. okulların bitmesine gayette az kaldı. 20 marttayız martı bitmiş sayın zira bizim ilk sınavlarımız bitti. nisan çiçek böcek geçiverir ki 23 nisan tatil. 1 mayıs tan 16 mayısa kadar gitmeliyiz, son sınavlar falan. 1 mayısta tatil,19 mayıstan sonrasını saymayın hem de Ramazan giriyor kimse gelmez

 8. ya birisi ismini değişip benim yerime yazmış troll değil bu gerçek ismim melisa sen kimsin? noluyo sana acaba sorabilirmyim kıskanıyorsun değilmi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir