Öpüşmek Kaç Kalori Yakar Öpüşürken Yakılan Kalori

Öpüşmek Kaç Kalori Yakar Öpüşürken Yakılan Kalori, kilo vermek isteyen kişilerin mutlaka öpüşürken aklından 1 defa geçen bir sorudur bu. Öpüşmek Kaç Kalori Yaktırır. Editörlerimize bu soru ile alakalı birçok mail ve yorum gelmekte.

Biz de öpüşürken yakılan kalori miktarını diyet ve kalori takip sitemizde paylaşmak istedik. Öncelikle Yanaktan veya dudaktan öpmek fark etmeksizin hayatımızda 25,000 kere bu işlemi uyguladığımızı fark ettiğimizde kalori değerini öğrenmek daha önemli bir hal alıyor. Uzmanlarında söylediği gibi iki birey öpüşürken vücuttaki yüzlerce kas dizisi çalışmaktadır. Sanılanın aksine öpüşmek çok daha kompleks bir olgudur diyebiliriz. Öpüşmek kaç kalori yakar aşağıda belirttik.

Öpüşmek Kaç Kalori Yakar Öpüşürken Yakılan Kalori

Öpüşmek Kalori Yakar Mı?

  • 1 Dakika Öpüşmek : 13 Kalori
  • 5 dakika Öpüşmek : 65 Kalori
  • 10 Dakika Öpüşmek : 130 Kalori
  • Yarım Saat Öpüşmek : 260 Kalori
  • 1 Saat öpüşmek Kaç Kalori Harcatır : 480-500 Kalori Arasında Bir Kalori Harcatır.

Öpüşmek Kilo Verdirir mi ? Zayıflatır mı?

  İnternet’te dolaşırken öpüşme diyeti bile karşıma çıktı. İnanın ki öpüşerek zayıflama konusunu ciddiye alan binlerce kişi mevcut. Çünkü öpüşmenin kalori yakımı haricinde başka bir çok etkisi de mevcut. Öncelikle Kilo kontrolü yapanlar için zayıflama ve kilo verme adına etkilerinden bahsedeceğim.

İstatistik bilimi ile uğraşanlar bir insanın hayat süresinin 14 gününü hiç durmadan öpüşerek geçirdiğini söylüyorlar. Öpüşmek metabolizma hızında artışa sebep olduğu için normal olarak harcadığınız günlük kalori miktarının artmasını sağlar. Ayrıca yorgunluk ve halsizlik gibi sorunlara iyi gelir. Öpüşmek doğal morfin salgılanmasını sağladığı için dinginlik huzur gibi hisler hissetmenizi sağlayacak bu da sizi rahatlatacaktır. Ayrıca öpüşmek estetik olarak da birçok fayda sağlamaktadır. Öpüşürken insanın gözleri parlar cildi gerilir ve canlanır. Bunun haricinde öpüşmek acıyı azaltmadan ağrı kesiciden 10 kat daha güçlü bir etki gösterecektir. Çocukken annelerimiz yada büyüklerimiz bir şekilde bir yerimizin ağrıdığı yada acıdığında öpelim geçsin derlerdi. Hepimiz bunu hatırlarız. Bunun gerçeklik payının olduğunu hiç düşünmemiştiniz sanırım. Tamamen gerçektir ve annelerimiz her zaman olduğu gibi bunda da haklılar.

Öpüşme konusunda kilo kontrolü için son belirtmemiz gereken faktör 1 saat öpüşmenin gerçekte yapılabileceği konusudur. 1 Saat yürüyerek toplamda 350 kalori yakarken 1 saat öpüşmek 500 ve üzeri kalori yakmanızı sağlayacak kadar yüksek kalori yaktırır. 1 Saat öpüşmek uzun gelebilir fakat tutkulu biri iseniz ve partneriniz de en az sizin kadar tutkulu ise hem hayatınıza farklı bir renk katmış olacaksınız hem de kalori yakarak daha hızlı zayıflamayı başarmış olacaksınız. Sizlere tavsiyemiz hareketli bir yaşam sürmeyi amaç edinin. Unutmayın öpüşmekte bir aktivitedir. Ön yargılarınız denedikten sonra yıkılacaktır.

Öpüşme ve Öpüşerek zayıflama ile ilgili sormak istediklerinizi yorum kısmına yazarsanız editörlerimiz aynı gün içinde cevap vereceklerdir. Ayrıca günlük aktivite kalorileri sayfamızı kontrol ederek ne ne kadar kalori yaktırır bakabilir diyet listelerimize eklenen son ve en iyi tüyolar barındıran diyet listelerine göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı