Oturmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır Otururken Yakmak

Oturmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır Otururken Yakmak, Otururken dahi kalori yakarsınız. Kalori yakmak için illa ki bir aktivite içinde olmak gerekmiyor.

Örnek olarak uyumak kaç kalori yaktırır Sayfamıza bakarsanız gece uyurken yaktığınız kalori miktarı en ağır spor aktiviteleri kadar fazla kalori yaktırır bunu görebilirsiniz.

Editörlerimize Genel Oturmak Kalori Yakarmı Soruları Üzerine Aşağıdaki tabloyu hazırladık. Otururken kalori yakmak mümkün fakat yakılan bu kalori çok az ve detayları tablonun altında detaylı açıklama ile anlatılmıştır.

Oturmak Kaç Kalori Yakar Yaktırır Otururken Yakmak

Otururken Kalori Yakılırmı ?

  • 1 Saat Oturmak Kaç Kalori Yaktırır : 78 Kalori
  • 30 Dk Oturmak Kaç Kalori Yaktırır : 39 Kalori
  • Oturmak ve Tv İzlemek kalori miktarları eşit aktivitelerdir.

Televizyon İzlemek Kaç Kalori Yakar

  • 1 Saat Tv İzlerken Kaç Kalori Harcanır : 72 Kalori
  • 30 Dakika Televizyon izlerken kaç kalori yakılır : 36 Kalori

Söz konusu kalori değerleri sağlık bakanlığının halk sağlığı kurumundan edinilen bilgiler ile hazırlanmıştır. Yukarıda verilen tabloda ortalama olarak 60 kilo olan bir birey için hazırlanan televizyon izlemek ve oturmak için yakılan kalori miktarlarıdır. Kilonuz 60 dan az ise yakılan kalori miktarı bu tablodan daha az olacaktır. Aynı şekilde kilonuz 60 kg’dan daha fazla ise kilonuz paralel olarak daha fazla olacaktır.

Yakılan Kalori Miktarını Arttırmak İçin Neler Yapılabilir

Otururken veya televizyon izlerken yakılan kalori miktarını arttırmak için birkaç yöntem mevcuttur. Bu yöntemlerin en küçüğü bile kalori yakımını arttırır. Örnek olarak Otururken Bacak sallamak Kaç Kalori Yakar Sayfamıza Göz Atabilirsiniz. Bu birkaç yöntem için ilki göbeği sürekli olarak içeri dışarı çekmek olabilir. Bu kaslarınızın düşük kondisyonda da olsa sürekli hareketi size ekstra olarak kalori yaktıracak bir işlemdir. Tv izlerken uzanıyor iseniz yarım mekik denen hareket ile hem izlemeye devam eder hem de spor yapmış olabilirsiniz. Hem de yattığınız yerden .

Size uygun olarak kalori yakımınızı artıracak hareketleri belirleyebilmek için yaşınızı ve kilonuzu yorum kısmına yazarsanız editörümüz size özel yöntem önerilerinde bulunacaktır. Sorularınız aynı gün içinde cevaplanır.

Ayrıca yazımızı faydalı bulduysanız beğenebilir yada arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı