Otururken Bacak Sallamak Kaç Kalori Yaktırır

Otururken Bacak Sallamak Kaç Kalori Yaktırır, Otururken el bacak ve otururken ayak sallamak kaç kalori yakar veya titretmenin kaç kalori yaktırdığı konusunu paylaşmamızın sebebi size bir şeyi ispat etmek istememizden kaynaklanıyor.

Her türlü fiziksel aktivite kalori yaktırır. Hatta fizeksel olarak görülmeyen bazı aktiviteler dahi kalori yakımını arttırabilir. Örnek vermek gerekir ise düşünmek. Düşünerek verilen kaloriler neredeyse bulaşık yıkamak ile aynı oranda diyebiliriz.

Otururken Bacak Sallamak Kaç Kalori Yaktırır

Otururken birçok kişi bacaklarını sallar. Bunun birçok kronik nedeni vardır. Genelde stres belirtisi olarak kabul edilir. Kişi kendini rahat hissedemez ise bacak sallar yada sıkıntılı bir durumu var ise oturduğu yerde bacak sallayacaktır. Peki bacaklarımızı sallamak kalori olarak kaç kalori daha fazla yakmamıza sebep olacaktır. Bacak sallamak ortalama olarak dakikada 1-2 saatte 20-30 kalori gibi bir kalorinin ekstra olarak yakılmasını sağlayacaktır.

Ayrıca kaç kalori yaktırdığını merak ettiğiniz aktivite spor ve hareketleri yorum kısmına yazabilirsiniz. Ayrıca zayıflamak adına kullanacağınız yöntemler hakkında sorularınızı da yorum kısmına yazarsanız aynı gün içinde cevaplanacaktır.

Yazıyı Beğendi iseniz Beğenebilir Veya Paylaşabilirsiniz.!

3 Yorum

  1. Ben uzanıp ayaklarımı açısı dik olacak şekilde duvara dayayıp sallıyorum sizce ne kadar kalori yakmış olurum

    1. Çocuğunuzun kilosuna ve sallama süresine göre artış olabilir.Ama 1 saatlik sürede yaklaşık 70 80 kalori yakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı