2018 Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Günümüz yeni teknolojisine ayak uydurabilmek için eski tip kağıt pasaportların bırakılıp yeni bir pasaporta geçilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Bununla beraber ülkemizde e pasaport sistemine geçilmiştir. E-pasaport sistemi daha güvenli bir sistemdir. Üzerinde bulunan çip sayesinde size ait özel bilgiler pasaport kontrol noktalarında hızlı bir şekilde okunabilmektedir. İşlem ve kontroller hızlı yapıldığından E pasaport sayesinde saatlerce beklediğiniz pasaport kuyruğu çilesinden kurtulacaksınız. Peki e pasaport nasıl alınır? Pasaport kaç günde çıkar? Acil pasaport kaç günde çıkar?

Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır, Kaç Dakika Sürer?

Pasaport başvurusu artık internet ortamından yapılabilmektedir. E pasaport başvuru işlemleri ortalama 5-10 dakika sürmektedir. epasaport.egm.gov.tr adresine girdikten sonra sırasıyla:

 1. E pasaporta hemen başvur: Burada size 4 seçenek sunacaktır. Yeni başvuru, Başvurum var, Başvurumu yaptım,  Başvuru hakkında genel bilgi almak istiyorum. Burada başvurum var veya başvurumu yaptım seçeneklerini tıklarsanız tc kimlik no ile başvuru esnasında size verilen referans no ile takip edebilirsiniz. Yeni başvuru sekmesine tıkladıktan sonra diğer aşamaya geçelim.
 2. Başvurumu Türkiye’den yapacağım: Burada size başvurunuzu nereden yapacağınız sorulmaktadır. Biz Türkiye’den yapacağınızı varsayarak Türkiye’den yapacağm sekmesine tıklıyoruz.
 3. Bu menüden sonra size 6 seçenekli bir bölüm açılacaktır. Bu aşamaları sırasıyla ve doğru olarak yapmanız gerekmektedir. Bu menüler:
  • TC kimlik bilgileriniz,
  • Pasaport bilgileriniz,
  • Kişisel bilgileriniz,
  • Randevu bilgileriniz,
  • E-posta gönderimi,
  • Özet ve onay
 4. İlk bölümde Tc kimlik numaranızı doğru bir şekilde giriniz.
 5. Burada en önemli yerlerden biriside pasaport bilgileriniz sekmesinde randevu bilgilerinizi ve randevu saatini dikkat etmek olacaktır. Çünkü randevu aldığınız Emniyet Müdürlüğü o randevu saatini size ayırmaktadır ve birçok Emniyet Müdürlüğü randevusuz başvuruyu sınırlı sayıda almaktadır. Randevu saatine uymazsanız mağdur olabilirsiniz.Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Pasaport başvuru işlemleri yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir. Başvurudan sonra randevu saatine uymalısınız. Peki pasaport kaç günde çıkar? Pasaport kaç günde gelir?

Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Yurt içi başvurularınız ortalama 5-7 gün içinde onaylanıp pasaportunuz PTT ile adresinize gönderilmektedir.

Yurt dışı başvurularınız ortalama 7-10 gün içinde onaylanıp pasaportunuz PTT ile adresinize gönderilmektedir.

Bunun dışında Acil pasaport başvurularınızda 1-2 gün içinde Pasaport almanız mümkündür. Bu durumlarda acil pasaport işlemlerinde acil durumunuzu belirten evrakları da başvuruda vermeniz gerekmektedir.


37 Replies to “2018 Pasaport Kaç Günde Çıkar?

 1. yurt dışı konsolosluktan oğlum için pasaport yenileme işlemi yaptık, bir hafta olmak üzere ama bir tane bile mail ya da mesaj gelmedi, bazılarına mail geliyor imiş. kendisine mail gelmeyen ya da geç gelen kimse var mı?

 2. Merhabalar ben 25 aralıkta başvuru yaptın ve yılbaşında arkadaşlarıma yanınızda olacama söz verdim kaç günde pasaportum elimde olur cevap yazarsanız çok sevinirim saygılar.

 3. Yeni cikardigim kimliğini ve pasaportumu kaybettim henüz 1 ay oldu. Yenisini çıkardığında ücret talep ediyorlarmi bilgilendirseniz seviniyorum teşekürler

 4. 03.06.2018 de başvurdum onayladı smsi almadım ağrı da okuyorum izmire adrea verdim arkadaslara sma geldi ben hala bekliyorum

 5. Merhaba, katılmam gereken bir toplantı için acilen pasaport yenilemem gerekli fakat pasaportum kayıp. Daha önce aldığım iki pasaporttan ilki elimde fakat kayip olan son pasaportum. Bu konuda nasil bir yol izleyebilirim. Yaklaşık 14 günlük bir sürem var.
  Bilgi verebilirseniz çok sevinirim

 6. İi günler 8 nisanda Avusturya bregenz konsoloslugundan pasaport başvurusu yaptım ve hala gelmedi tanzim edildi diye mail geldi ama hala gelmedi 1 ay oldu bu cumartesi gününe biletim var neyapcan lütfen yardımcı olurmusunuz…

 7. merhaba 3 nisanda alman konsolosluğunda görüşmem vardı. ulusal vize için başvurmuştum 15 iş günü çokta geçti. toplamda 27 gün geçti hala cevap yok. başvuru takipten upsten takip edemiyorum kayıt yok deniyor. bilmiyorum bir problem mi var normal mi bu durum? almanyadan dayımdanda davetiyem var tüm evraklar tam

 8. Merhaba bizim iki aylik bebegimiz var ve yurt disina gidecez onu benim ve ya annesinin pasaportunun uzerine ala bilirmiyiz yoksa onada ayrica pasoport cikarmamiz gerekirmi

 9. Merhaba benim iki aylik bebeyim var ve yurt disina cikacaz bebeyimizi babasi ve ya ben uzerimize ala bilirmiyiz yoksa onada pasaport cikarmamiz gerekiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir