Kapat

2018 Pasaport Kaç Günde Çıkar?

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 3 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,67. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
Anasayfa
Kaç Günde 2018 Pasaport Kaç Günde Çıkar?
Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Günümüz yeni teknolojisine ayak uydurabilmek için eski tip kağıt pasaportların bırakılıp yeni bir pasaporta geçilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Bununla beraber ülkemizde e pasaport sistemine geçilmiştir. E-pasaport sistemi daha güvenli bir sistemdir. Üzerinde bulunan çip sayesinde size ait özel bilgiler pasaport kontrol noktalarında hızlı bir şekilde okunabilmektedir. İşlem ve kontroller hızlı yapıldığından E pasaport sayesinde saatlerce beklediğiniz pasaport kuyruğu çilesinden kurtulacaksınız. Peki e pasaport nasıl alınır? Pasaport kaç günde çıkar? Acil pasaport kaç günde çıkar?

Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır, Kaç Dakika Sürer?

Pasaport başvurusu artık internet ortamından yapılabilmektedir. E pasaport başvuru işlemleri ortalama 5-10 dakika sürmektedir. epasaport.egm.gov.tr adresine girdikten sonra sırasıyla:

 1. E pasaporta hemen başvur: Burada size 4 seçenek sunacaktır. Yeni başvuru, Başvurum var, Başvurumu yaptım,  Başvuru hakkında genel bilgi almak istiyorum. Burada başvurum var veya başvurumu yaptım seçeneklerini tıklarsanız tc kimlik no ile başvuru esnasında size verilen referans no ile takip edebilirsiniz. Yeni başvuru sekmesine tıkladıktan sonra diğer aşamaya geçelim.
 2. Başvurumu Türkiye’den yapacağım: Burada size başvurunuzu nereden yapacağınız sorulmaktadır. Biz Türkiye’den yapacağınızı varsayarak Türkiye’den yapacağm sekmesine tıklıyoruz.
 3. Bu menüden sonra size 6 seçenekli bir bölüm açılacaktır. Bu aşamaları sırasıyla ve doğru olarak yapmanız gerekmektedir. Bu menüler:
  • TC kimlik bilgileriniz,
  • Pasaport bilgileriniz,
  • Kişisel bilgileriniz,
  • Randevu bilgileriniz,
  • E-posta gönderimi,
  • Özet ve onay
 4. İlk bölümde Tc kimlik numaranızı doğru bir şekilde giriniz.
 5. Burada en önemli yerlerden biriside pasaport bilgileriniz sekmesinde randevu bilgilerinizi ve randevu saatini dikkat etmek olacaktır. Çünkü randevu aldığınız Emniyet Müdürlüğü o randevu saatini size ayırmaktadır ve birçok Emniyet Müdürlüğü randevusuz başvuruyu sınırlı sayıda almaktadır. Randevu saatine uymazsanız mağdur olabilirsiniz.Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Pasaport başvuru işlemleri yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir. Başvurudan sonra randevu saatine uymalısınız. Peki pasaport kaç günde çıkar? Pasaport kaç günde gelir?

Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Yurt içi başvurularınız ortalama 5-7 gün içinde onaylanıp pasaportunuz PTT ile adresinize gönderilmektedir.

Yurt dışı başvurularınız ortalama 7-10 gün içinde onaylanıp pasaportunuz PTT ile adresinize gönderilmektedir.

Bunun dışında Acil pasaport başvurularınızda 1-2 gün içinde Pasaport almanız mümkündür. Bu durumlarda acil pasaport işlemlerinde acil durumunuzu belirten evrakları da başvuruda vermeniz gerekmektedir.

“2018 Pasaport Kaç Günde Çıkar?” üzerine 28 yorum

 1. Ali says:
 2. Anonim says:
 3. Roza says:
 4. gürkan says:
 5. Ata says:
 6. hicran önal says:
 7. hicran önal says:
 8. Anonim says:
 9. Arif says:
 10. esra says:
 11. ali says:
 12. Can says:
 13. Ahmet says:
  • Erkan says:
   • mehmet says:
 14. Erkan says:
 15. Anonim says:
 16. EMRE says:
 17. Busra says:
 18. Murat Öztu says:
 19. Erhan says:
 20. Ela says:
 21. Anonim says:
 22. Mustafa berk says:
 23. Johnb984 says:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.