2017 Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Günümüz yeni teknolojisine ayak uydurabilmek için eski tip kağıt pasaportların bırakılıp yeni bir pasaporta geçilmesi ihtiyacını doğurmuştur. Bununla beraber ülkemizde e pasaport sistemine geçilmiştir. E-pasaport sistemi daha güvenli bir sistemdir. Üzerinde bulunan çip sayesinde size ait özel bilgiler pasaport kontrol noktalarında hızlı bir şekilde okunabilmektedir. İşlem ve kontroller hızlı yapıldığından E pasaport sayesinde saatlerce beklediğiniz pasaport kuyruğu çilesinden kurtulacaksınız. Peki e pasaport nasıl alınır? Pasaport kaç günde çıkar? Acil pasaport kaç günde çıkar?

Pasaport Başvurusu Nasıl Yapılır, Kaç Dakika Sürer?

Pasaport başvurusu artık internet ortamından yapılabilmektedir. E pasaport başvuru işlemleri ortalama 5-10 dakika sürmektedir. epasaport.egm.gov.tr adresine girdikten sonra sırasıyla:

 1. PASAPORT kaç günde çıkar, pasaport kaç günde çıkıyorE pasaporta hemen başvur: Burada size 4 seçenek sunacaktır. Yeni başvuru, Başvurum var, Başvurumu yaptım,  Başvuru hakkında genel bilgi almak istiyorum. Burada başvurum var veya başvurumu yaptım seçeneklerini tıklarsanız tc kimlik no ile başvuru esnasında size verilen referans no ile takip edebilirsiniz. Yeni başvuru sekmesine tıkladıktan sonra diğer aşamaya geçelim.
 2. Başvurumu Türkiye’den yapacağım: Burada size başvurunuzu nereden yapacağınız sorulmaktadır. Biz Türkiye’den yapacağınızı varsayarak Türkiye’den yapacağm sekmesine tıklıyoruz.
 3. Bu menüden sonra size 6 seçenekli bir bölüm açılacaktır. Bu aşamaları sırasıyla ve doğru olarak yapmanız gerekmektedir. Bu menüler:
  • TC kimlik bilgileriniz,
  • Pasaport bilgileriniz,
  • Kişisel bilgileriniz,
  • Randevu bilgileriniz,
  • E-posta gönderimi,
  • Özet ve onay
 4. İlk bölümde Tc kimlik numaranızı doğru bir şekilde giriniz.
 5. Burada en önemli yerlerden biriside pasaport bilgileriniz sekmesinde randevu bilgilerinizi ve randevu saatini dikkat etmek olacaktır. Çünkü randevu aldığınız Emniyet Müdürlüğü o randevu saatini size ayırmaktadır ve birçok Emniyet Müdürlüğü randevusuz başvuruyu sınırlı sayıda almaktadır. Randevu saatine uymazsanız mağdur olabilirsiniz.

Pasaport başvuru işlemleri yaklaşık 5-10 dakika sürmektedir. Başvurudan sonra randevu saatine uymalısınız. Peki pasaport kaç günde çıkar? Pasaport kaç günde gelir?

Pasaport Kaç Günde Çıkar?

Yurt içi başvurularınız ortalama 5-7 gün içinde onaylanıp pasaportunuz PTT ile adresinize gönderilmektedir.

Yurt dışı başvurularınız ortalama 7-10 gün içinde onaylanıp pasaportunuz PTT ile adresinize gönderilmektedir.

Bunun dışında Acil pasaport başvurularınızda 1-2 gün içinde Pasaport almanız mümkündür. Bu durumlarda acil pasaport işlemlerinde acil durumunuzu belirten evrakları da başvuruda vermeniz gerekmektedir.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Lütfen Yazıya Oy Verin)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Ela dedi ki:

  Bende cuma gunu verdim nezamn gelir denizliden

 2. Anonim dedi ki:

  cuma gunu işlemi yaptım ne zaman gelir pasaport araya hafta sonu ve 1 Mayıs girdi işlem olurmu

 3. Mustafa berk dedi ki:

  Gayet faydalı kısa ve net öz bilgi.
  Çok teşekkür ederim.

 4. Johnb984 dedi ki:

  It is really a nice and helpful piece of info. Im glad that you shared this helpful information with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.