Patates Suyu Zayıflatırmı

Patates Suyu Zayıflatırmı, Patates suyu zayıflamanıza yardımcı olmaktadır. Çiğ patatesin suyu sindirim sistemini uyarıcı bir özelliktedir.

Ayrıca vücudun pH dengesini sağlamaya yardımcı olan alkalin bir özelliği de bulunmaktadır.

Patates suyu mide için çok faydalıdır. Öyle ki çiğ patatesin suyu mide rahatsızlıklarından olan mide ülseri ve gastrite tedavi sağlamakta ayrıca karaciğer hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Çiğ patates suyu içildiğinde karaciğeri temizleyerek kabızlığı önler ve rahatlatır. Çiğ patates suyu, sindirimi hızlandırarak kilo kaybına oldukça faydalı olmaktadır. Patates suyunu iki hafta boyunca günde iki kez olmak üzere her gün tüketebilirsiniz.

Patates içerisinde birçok vitamin ve mineralleri barındırmaktadır. C vitamini yönünden oldukça zengindir. Ayrıca B6 vitamini, potasyum, kalsiyum ve lif kaynağıdır. Patates lif yönünden zengin bir besin olması sindirim sorunlarının giderilmesini sağlamakta ve sizi daha tok tutarak daha fazla yemenize engel olmaktadır.

Patates seçerken daha taze olanlarını seçmeye çalışın. Patates seçerken daha parlak olmalarına ve seçeceğiniz patateslerde yeşil ve siyah renkleri bulunmayanları seçmenizi önerebiliriz.

Patates Suyu Nasıl Hazırlanır

Patates suyunu hazırlarken bütün patatesleri kabukları ile birlikte rendeleyip suyunu sıkarak elde edebilirsiniz. Patateslerin kabuklarını da kullanmaya çalışın çünkü en önemli besleyici özellikleri kabuklarında barındırmaktadır.

Her sabah uyandığınızda, kahvaltıdan en az yarım saat önce 100 ila 150 gr arasında patates suyunu içebilirsiniz. Hazırlayacağınız patates suyunun taze olması önemli olduğu için geceden hazırlamanızı öneriyoruz. Dolapta bekletmenizi önermiyoruz. Her gün taze olarak hazırlayın.

Eğer patates suyunun tadından dolayı içmekte zorlanırsanız içine havuç suyu ve bir miktarda bal ilave edebilir veya limon suyu ekleyerek tüketebilirsiniz.

Ancak elediğiniz şeker miktarına dikkat etmeniz gerekir. Fazla şeker zayıflamanızı engelleyebilir.

Aynı şekilde hazırladığınız patates suyunu,akşam yemeğinden yarım saat önce tüketebilirsiniz. Bu şekil de iki hafta boyunca devam edebilirsiniz. Fayda sağladığını gördüğünüzde bir hafta ara verip tekrar devam edebilirsiniz.

Diyetinize devam ederken bu iki hafta süresince daha çok sebze meyve tüketmeye çalışın. İşlenmiş tuz ve şeker oranı yüksek gıdalardan kaçınmanızı öneriyoruz.

Patates Suyunun Faydaları

  • Patates suyu kanser önleyicidir. Şeker hastalığına fayda sağlar.
  • Mide rahatsızlıklarından olan gastrit için tedavi edici özelliği bulunmaktadır.
  • Yüksek tansiyonu engelleyerek tansiyonun düzenlenmesini sağlar.
  • Patates suyu kalp,tansiyon, romatizma ve diyabet gibi hastalıkların tedavisinde ve engellenmesinde önemli bir araç olarak kullanılmaktadır.
  • Vücuttaki şişlikleri ve eklem ağrılarının giderilmesini sağlar.
  • Cilt lekelerini yok edici bir özelliği de bulunmaktadır.
  • İçerisinde bulunan B vitamini sayesinde ağız çevresinde bulunan aft ve uçuk oluşumunu engellemektedir.
  • Göz halkalarını ve göz altı şişliklerini giderilmesini sağlar.
  • Saçların beyazlamasını azaltır. Eğer şampuanınıza patates suyu eklerseniz beyaz saçlarınızı önceki rengine döndürmektedir.
  • Böbrek Taşlarının küçülmesini sağlar.

Uyarılar

Bir diyet ve kilo verme programına başlamadan önce mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Daha sağlıklı ve vitamin yönünden daha zengin olması için daha parlak ve organik olan sıkı,canlı patatesleri tercih edin. Patatesleri kabukları ile birlikte kullanacağınız için iyice bol su ile yıkamanız önemlidir.

Bize Sorun

Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı