Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı Yağsız Tuzsuz Kilo Yapar mı

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı Yağsız Tuzsuz Kilo Yapar mı, patlamış mısır, yapılan araştırmalara göre akşam yemeğinden sonra çekirdekten sonra gelen en çok tüketilen abur cubur çeşitlerinden birisidir.

Türkiye de olduğu kadar dünyada da sevilen ve sıkça tüketilen tv dostu bu gıda kilo alımı ile ne kadar ilgili? Patlamış mısır kilo yapar mı? Mısır yerken onu kilo dostu ve diyet listelerine alınabilecek bir hale nasıl getirebiliriz. Tüm sorularınız cevabı ve mısırın kalori miktarı aşağıdaki yazımızda mevcuttur. Konunun en altınsa ise diyet patlamış mısır nasıl yapılır bulabilirsiniz.

Patlamış mısır, normalde faydalı olsa da içerdiği yüksek yağ ve bol tuz nedeni ile kilo alımına etki ettiğini söyleyebiliriz. Konumuza başlamadan önce patlamış mısır kaç kalori bunu öğrenelim.

Patlamış Mısır Kaç Kalori 

  • 100 Gr Patlamış Mısır                                : 410 Kalori
  • Yagsız Tuzsuz Patlamış Mısır (100gr) : 175 Kalori 

Yukarıda görüleceği üzere patlamış mısır, gram ve miktarına oranla çok yüksek kalori değerine sahiptir. akşamları tüketilecek olan 100-150 gr bir patlamış mısır size 500 kaloriden fazla bir miktar enerji verecektir. Bu sayı diyet yapan biri için çok yüksek bir sayıdır. Patlamış mısır Kilo aldırır midiye soranlar için hem evet hem de hayır diyebiliriz. Bunun nedeni kalori ve yağ miktarlarında gizli.

Mısır genel olarak yağlı bir gıda. İçerdiği enerji miktarı çok yüksek fakat bir o kadar da faydalı bir besin. Sayısız faydalarından yararlanmak ve aynı zamanda diyet yapmak istiyorsanız ve patlamış mısır şişmanlatır mı gibi korkulardan uzak kalmak için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Patlamış Mısır Kilo Aldırır mı Yağsız Tuzsuz Kilo Yapar mı

Patlamış Mısır Şişmanlatır mı, Yoksa Zayıflatır mı?

Birçok kaynakta patlamış mısır için farklı farklı bilgiler bulunmakta. Birçok uzman (Canan Karatay gibi) Patlamış mısır ile ilgili olarak birbiri ile çelişen bilgiler vermektedir. Bunun nedeni yapılışı ile alakalı farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Yağsız ve tuzsuz yapılan patlamış mısır kilo kontrolü ve düşük kalori için önerimizdir.

Mısıra yağ ve tuz atmadan hazırladığınızda kalori oranı %50 den fazla düşmektedir. Bu söz konusu gıdayı daha sağlıklı ve kilo dostu yapabilir. Bu şekilde mısır tüketmek düşük kalorili ve tok tutucu özelliği ile faydalı olacaktır fakat klasik usul bir patlamış mısır için aynı etkiden bahsetmek zor. Aksine kilo alımını hızlandıran bir etki yapacağı kesindir.

 

Bize Sorun!

Patlamış mısır yada diğer tüm düşük kalorili atıştırmalıklar ile alakalı olarak sormak ,istedikleriniz var ise editörlerimiz sorularınızı cevaplamaktadır. Bizlere soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı