Patso Kaç Kaloridir Patso Ekmek

Patso Kaç Kaloridir Patso Ekmek, Fast Food Sektöründe son yıllarda hem pratik hem de ucuz olması sebebi ile ekmek arası patates Öğrenci ve Çalışan vakti az olan kişiler tarafından sıkça tüketilen bir gıda.

Ayrıca patates seviyorsanız gerçekten eşsiz bir lezzet. Patso ekmeği, ekmek arası patatesten ayıran özellik içerisine eklenen sosis , kaşar ve sucuk parçalarından gelmekte. Bu patso bize göre geleceğin kültürü olabilir.

Patso soğuk sandviç olarak başladığı yolculuğuna şu an başlı başına 10 a yakın çeşidi olan bir sektöre dönüşmüş durumda. Sadece patso ekmek, sucuklu patso ekmek , sosisli ve kaşarlı patso ekmek, rus ve amerikan salatalı patso ekmek gibi bir çok çeşiti bulunmakta. Aşağıda Sizler için patso çeşitleri ve kalori miktarlarını listeledik. Aşağıdaki tabloda patso patates kalorilerini öğrenebilirsiniz.

Patso Kaç Kalori’dir? Patso Ekmek

  • Sade Ekmek Arası Patates Kaç Kalori : 600
  • 1 Adet Sade Patso Ekmek : 720 Kalori
  • Sosisli Patso Ekmek : 811 Kalori
  • Sucuklu Patso Ekmek : 825 Kalori
  • Kaşarlı Patso Ekmek : 882 Kalori
  • Karışık Patso Ekmek : 1190 Kalori

Patso Kilo Aldırır mı?

Patso genel maddeleri ekmek ve kızarmış patates olduğu için zaten ilk iki ana malzemesi de diyet yapanların uzak durması gereken malzemelerdendir. Ayrıca içerisine eklenen ketçap mayonez ve yanında içilen içecekleri hesapladığınızda kesinlikle fazla tüketimi kilo aldırır diyebiliriz.

İçerisine eklenen sosis, yağlı kaşar , sucuk, rus salatası gibi malzemeler söz konusu gıdanın kalorisi neredeyse iki katına çıkarmaktadır. Diyet yapıyorsanız bu gıdadan uzak durmanızı öneririz. Tüketmek zorunda kalmanız durumunda ise kesinlikle sade patso tüketmelisiniz. Ayrıca mümkünse ketçap mayonez gibi ek gıdalar tüketmememiz ve yanında kola yerine ayran içmeniz önerilir.

Patso Ne Kadar Sağlıklı

Uzmanlara göre patsonun içerdiği tüm besin maddelerini sırası ile inceleyelim. İlk sırada Ekmek ile başlayacağız.

  • Susamlı Ekmek : Az Tüketilmesi uygundur fakat patso içerisinde bulunan maddelerin arasında masum diyebiliriz.
  • Patates Kızartması : Tüm kızartma türleri hem besin maddelerinin pasifleşmesi hem de aşırı yağ çeken bir gıda olması ve en önemlisi de yüksek kalori miktarı sebebi ile diyet yaparken tüketilmesi sınırlandırılır. Sağlık açısından fazla tüketimi önerilmez.
  • Sosis , Sucuk , Kaşar, : Bu gıdalar patso içerisinde ek olarak ve az miktarda konulduğundan pek te önemli değildir. Daha önemli olan yukarıdaki patates kızartması ve aşağıda belirteceğimiz mayonez kullanımıdır..
  • Ketçap ve Mayonez : Özellikle mayonez yumurta ve yağdan elde edilen yüksek kalorili ve büyük oranda yağ içeren bir maddedir. Bu sebeple eklendiği ürünün yağ oranını ve kalorisini büyük oranda yükseltir. Patso içerisinde de mayonez bol olarak kullanılır. Ketçap’a gelecek olursak daha masum bir gıdadır. Mayoneze oranla daha az kalorilidir. Fakat katçap içerisinde buluna E200 maddesinin kansere sebep oldugu söylenmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı