Peygamber Efendimizin Doğumunun Kaçıncı Yıl Dönümü?

Peygamber Efendimizin Doğumunun Kaçıncı Yıl Dönümü?

2016 yılı itibariyle 1445. Yıldönümü
2017 yılı itibariyle 1446. Yıldönümü                                                                                                               2018 yılı itibariyle 1447. Yıldönümü

2019 yılı itibariyle 1448. Yıldönümü

Peygamber Efendimiz Hangi Tarihte Doğmuştur?

Peygamber Efendimiz nerede doğmuştur?

Peygamber efendimiz kaç yılında ve nerede doğdu diye merak ediyorsanız; Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed 571 yılında Mekke’de doğmuştur.

Açıklama:

Peygamber Efendimizin Annesi ve Babası Kimdir?

Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed 571 yılında Mekke’de doğmuştur. Annesi Amine, Babası Abdullah’tır ve babası henüz o doğmadan vefat etmiştir. Peygamber efendimize 4 yaşına kadar süt annesi tarafından bakılmış. Peygamber efendimiz henüz 4 yaşında iken annesi Amine onu yanın almış ama 6 yaşındayken annesi Amine’de vefat etmiştir. 6 yaşına geldiğinde ise ona dedesi Abdulmuttalip bakmaya başlamıştır. 8 yaşında dedesi de vefat edince amcası Ebu Talip ona bakmıştır. Peygamberimiz hayatı boyunca güvenilir bir insan olarak anılmıştır. 25 yaşında iken Hz. Hatice ile evlenmiştir. 40 yaşında Peygamber olmuştur.

Peygamber Efendimiz Kaç Yılında Vefat Etmiştir?

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa 632 yılında Medine’de vefat etmiştir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e ilk vahiy Hira Mağarası’nda gelmiştir.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed insanları İslamiyete davet etmiştir. Bu dönemlerde çok büyük sıkıntılar çeken Hz. Muhammed bu zorlukların üstesinden gelmiştir. İslamiyete ilk katılan ise eşi Hz. Hatice olmuştur.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed güzel ahlakı ile tüm insanlığa örnektir. Allah bize onun gibi güzel ahlaklı olmayı nasip eylesin.

4 Yorum

  1. Salli alĕ seyyidině ve senedeně ve mevlěnĕ MUHAMMED Aleyhi teslîmen kesîran kesîrā…

  2. Canım Peygamberim. Sen nefsi nefsi demedin, ümmetim ümmetim dedin. Allahu Teala seni en güzel makama ulaştırsın ki sen de ümmetine şafaat edebil…

    Dünya ahiret komşu olmayı nasip etsin Rabbim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı