Pilates Haftada Kaç Gün Yapılmalı?

0
50
Pilates Haftada Kaç Gün Yapılmalı?

Pilates haftada kaç gün yapılmalı? Pilatesin haftada 2 ya da 3 gün yapılması yeterli olacaktır.Spor yapmak birçok kişi için mutluluk veren rutinlerden bir tanesidir. Pilateste bu tarz spor dallarından bir tanesidir. Kilo vermek ya da sıkılaşmak isteyen kadınların yöneldiği ilk spor pilastestir. Fakat bu kadınların kafasını karıştıran en önemli nokta pilates haftada kaç gün yapılmalı sorusu olmaktadır.

Pilates Haftada Kaç Gün Yapılmalı?

Pilates egzersizlerine başlayan kişilerin yaptığı ilk hata her gün pilates yapmaya çalışmaktır. Fakat bu başlangıç seviyesinde olan kişiler için uygun değildir. Bu kadar yoğun bir tempoda spor yapmak hem kişiyi yoracak hem de kısa süre sonra pes etmesine sebep olacaktır. Bu sebeple pilates haftada kaç gün yapılmalı sorusunun cevabı haftada 3 gün civarı yapmak olacaktır. Bu sayede 1 ya da 2 ay sonra vücutta gözle görülür farklar oluşmaya başlayacaktır. Pilates egzersizlerinde önemli olan her gün yapmak değil düzenli yapmaktır. Bu sebeple sporun bir düzene oturtulması gerekecektir.

Pilates Haftada Kaç Gün Yapılmalıdır?

Pilates Nedir?

Pilatese başlamak isteyen kişilerin aklındaki ilk soru pilates nedir sorusu olmaktadır. Peki, pilates nedir? Pilates, spor salonlarında yapıldığı gibi evlerde de yapılabilen etkili bir spor dalıdır. Birçok hareketi bir arada barındıran pilates tüm kasları çalıştırmakta ve vücudun sıkılaşmasını sağlamaktadır. Böylece pilates nedir sorusu cevaplanmış olmaktadır. Pilates yapabilmek için belli başlı ekipmanlara sahip olunması gerekmektedir. Bu ekipmanlar her yerde bulunabilmekte ve genellikle set halinde satılmaktadır. Bu setlerden herhangi bir satın alındığında evde bile yapılabilen pilates için internette birçok uygulama videosu bulabilmek mümkündür.

Pilatesin Faydaları Nelerdir?

Pilates tahmin edildiği kadar kolay bir spor değildir. Fakat doğru yapıldığında vücuda oldukça yararlı bir spor dalıdır. Pilatesin en büyük faydası kalori yakımını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Aynı zamanda vücudu sıklaştıracak ve daha ince bir görünüme kavuşturacaktır. Tabi ki bunun için düzenli bir şekilde yapılması son derece önemlidir. Pilatesin vücuda olan bir diğer faydası stres attırmasıdır. Pilates yapan kişilerin daha huzurlu olduklarını söyledikleri bilinmektedir. Pilates günün stresini ve yorgunluğunu atmak için ideal bir spor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güneş Yanığı Kaç Günde Geçer? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here