Pirinç Lapası Kaç Kalori Lapa Pilav Kalorisi

Pirinç Lapası Kaç Kalori Lapa Pilav Kalorisi, diyet yapanlar için lapa pilav en bilindik diyet yemeklerinden. Normal pirinç pilavından ayıran özellikleri onu diyet için vazgeçilmez yapıyor.

Lapa pilav yağ kullanılmadan yapılması ve tuzsuz baharatlar ile tatlandıralarak yenmesi ayrıca haşlama pirinç olması sebebi ile kalori miktarı çok daha düşüktür. Ayrıca sütlü yada yoğurtlu şekilde de tüketilebilir.

Pirinç Lapası Kaç Kalori Lapa Pilav Kalorisi

1 (porsiyon) Tabak Sütlü Pirinç Lapası Kaç Kalori : 270 Kaloridir (200 Gram)

1 (Porsiyon) Yoğurtlı Pirinç Lapası Kaç Kaloridir. 257 Kaloridir (200 Gram)

1 (porsiyon) Sade Lapa Pilav Kaç Kaloridir : 206 Kaloridir (200 Gram)

Bu Hesaplamadan sonra herkes sade olarak tüketmeyi düşünüyordur sanırım. Fakat tadını baharat veya yoğurtla harmanlamak daha iyi bir öğün ve daha iyi bit tokluk hissi sağlayacaktır. Pirinç lapası yanında 1 dilim kepek ekmeği tokluk vermesi açısından tüketilebilir. Fakat zaten kendisi de katı bir yiyecek olduğu için yanında ekmek tüketmeniz önerilmez.

Diyet Yaparken Fazla Pirinç Lapası Önermiyoruz.

Pirinç lapası yağından arındırılarak tüketildiği için normal pirinç pilavına göre daha düşük kalorili olabilir, fakat; pirinç karbonhidrat deposudur. Pirinçteki karbonhidrat daha basit yapıdadır ve vücut içerisinde daha hızlı çözülürler. Anında tokluk hissi verebilirken uzun vadede tok tutucu özelliği diğer besinlere kıyasla zayıftır. Hatta vücut geliştirme ile uğraşanların günlük listelerinde birkaç tabak lapa pilav bulunduğunu çoğumuz duymuştur. Fazlaya kaçmadan diyette tüketilmesinde herhangi bir sorun yoktur.

Titizlikle seçilmiş %100 etkili hızlı zayıflamanızı sağlayacak diyet listeleri eklenmiştir. Bu listelere göz atarak ince tüyolar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı