Promosyon Kaç Yılda Bir Verilir?

Promosyon kaç yılda bir verilir? Sorusunun cevabını, ülkemizde yaşamakta olan milyonlarca emekli merak etmekte ve bu soruyu sürekli olarak sormaktadır. Son günlerde de en çok tartışılan sorular arasında yer alan promosyon kaç yılda bir verilir? Sorusunun cevabı ise; kesin olmamakla birlikte yüksek bir ihtimalle “3 yılda bir 400 TL” olarak verilecektir.

Promosyon kaç yılda bir verilir? Sorusunun cevabını verirken bu cevabın kesin olmadığını belirtmek, hayal kırıklığı oluşturmamak adına yerinde bir tercih olacaktır. Çünkü bu konu üzerinden bugüne kadar birçok farklı iddia ortaya atıldı ve çoğu asılsız çıktı.

Ancak promosyon kaç yılda bir verilir? Sorusuna en güncel cevap olarak Mehmet Müezzinoğlu’nun ve birçok bankanın yetkili organlarının açıklamalarını temel aldığımızda karşımıza, emekliye promosyon “3 yılda bir 400 TL olarak verilecektir.” Cevabı çıkmaktadır.

Emekliye Promosyon Her Yıl Verilecek Mi?

Promosyon kaç yılda bir verilir? Sorusuna verdiğimiz cevapla birlikte “Emekliye promosyon her yıl verilecek mi?” diye soran vatandaşlarımıza da bir anlamda cevap vermiş bulunuyoruz. Çünkü bakanlığın ve bankaların yetkili organlarının yaptığı açıklamalarla birlikte “Emekliye promosyon her yıl verilecek mi?” sorusunun cevabı, “Hayır, her yıl verilmeyecek. 3 yılda bir 400 TL olarak verilecek” şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Promosyon Kaç Yılda Bir Verilir?

Promosyon Ne Zaman Ödenecek?

Promosyon kaç yılda bir verilir? Sorusuna cevabımızı verdikten sonra bir diğer önemli soruya cevap vermek, okuyucularımızın merakını gidermek adına doğru bir tercih olacaktır. Yeni sorumuz, başlıkta da görüldüğü üzere “Promosyon ne zaman ödenecek?” sorusudur.

Promosyon ne zaman ödenecek? Sorusu bildiğimiz üzere hala yanıt aramaktadır. Mart 2017’de başlayan maaş ödemeleriyle birlikte emekli promosyonlarının ödenmesine de başlanmıştı. Ülkemizde yaşamakta olan 12 milyon emekli tarafından merakla sorulan ve kesin bir cevap aranan promosyon ne zaman ödenecek? Sorusunun cevabı da SGK ile imzalanan protokollere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. SGK ile protokol imzalayan bankaların emeklilere yapacağı promosyon ödemelerinden ülkemizde yaşamakta olan 12 milyon emekli yararlanabilecek ancak aynı anda yararlanamayacaklar. Yani ödemeler, aynı anda tüm emeklilere yapılmayacak. Sorulan sorunun cevabı ise her emeklinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasında yer almakta. Emekliler, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının son hanesi ne ise, ona göre promosyon ödemelerini alacaklar.

Ayrıca banka promosyonu kaç yılda bir alınır konusunda bir diğer ayrıntı da promosyonların niteliğidir. Örneğin halen bir işyerinde çalışanlar, işyerinin anlaştığı bankalardan promosyon alabilmektedir. Ancak bu tutarlar işyeri ile bankanın anlaşması doğrultusunda olmaktadır. Yine memurlarda 3 yıl aynı yerden maaş alma sözüne binaen 3 yılda bir promosyon verilmektedir. Bu promosyonların tutarı da maaşı 2 Bin liraya kadar olan emeklilerde 375 TL, maaşı 2 bin liranın üzerinde olan emeklilerde ise 450 Türk Lirasıdır. Aynı şekilde halen çalışmakta olan memurlarda da banka ile kurum arasında yapılan anlaşmaya istinaden ödemeler yapılmaktadır. Yani standart bir bedel olmadığı gibi her kurum için farklı promosyon miktarları ödenmektedir. Ayrıca devlet tarafından emeklilere her bayram öncesi Bin Türk Lirası promosyon da ödenmektedir. Bu promosyonlar da bayramdan bir hafta kadar önce hesaplara geçmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. çalışanlar her yıl için bir maaş karşılığı puromosyon alırken emeklilere 3 yılda bir maaşının beşte birini vermek emeklilerle dalga geçmektir alay etmektir ayıptır ayıp emekliler gereğini yapmazsa aptaldır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı