PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

PTT Kargo Kaç Günde Gelir?

Birçok kişi artık kargolarda vazgeçilmezimiz olan PTT kargo hakkında sorular sormaktadır. PTT kargo kaç günde gelir sorusunu neredeyse her gün birçok platformda görmekteyiz. Şimdi gelelim asıl konuya. PTT kargo neden bu kadar çok tutuluyor?

PTT Kargo Neden Bu Kadar Çok Tutuluyor?

PTT hizmet açısından birçok alanda hizmet vermektedir. Bu yüzden birçok müşteri tarafından sürekli kullanılmaktadır. PTT (Posta Telgraf Teşkilatı) posta, telgraf, kargo gibi birçok alanda hizmet vermektedir. PTT kargo diğer kargo firmalarıyla kıyaslandığı zaman daha uygun fiyatlarda kargo taşımacılığı gerçekleştirmektedir. Bunun yanında sadece yurt içinde değil yurt dışından bize kargolarımızı ulaştırmaktadır. Tabi ki ülkemizden de yurt dışına kargo taşımacılığı yapmaktadır. Tabi kide yurt dışına kargo taşımacılığının fiyat tarifesi ülke içinde ki taşımacılıktan biraz daha farklı olmaktadır.

Son zamanlarda fazlaca ünlenen yurt dışı alışveriş siteleri ptt kargo ile çalışmaktadır. Ptt kargo ile kargolar ülkemize yaklaşık 15 günde yurt dışından gelmektedir. Özellikle Çin, Abd, Almanya gibi ülkelerden yapılan alışverişler son zamanlarda artmıştır.

PTT Kargo Kaç Günde Gider?

Ptt kargo yurt içinde yaklaşık olarak 1-4 gün arasında teslimatları yapmaktadır. Ama nadiren de olsa erken geldiği ya da daha geç geldiği olabilmektedir. Özellikle geç geldiği konusunda forumlarda bolca şikayete rastlamaktayız. 1-4 gün il ilçe merkezleri için geçerlidir. Eğer bir ilçeye bağlı bir köyde yaşıyorsanız ve dağıtım süresi haftada 1 gün ise kargonuz yaklaşık 7 günde gelecektir. Yani bucak, köy ya da belde de ikamet ediyorsanız kargo teslim süreleri istisnai bir durum olarak farklı sürelerde gelebilir. Bu durumlarda PTT gönderinizi (APS-Taahhütlü Gönderiler) gönderirken teslim süreleri hakkında bilgi alarak gönderiniz.

PTT Kargo Yurt dışından Kaç Günde Gelir?

Son zamanlarda özellikle amazon, ebay, aliexpress gibi sitelerden alışveriş yapmaya başladık. Böyle olunca da kargonun gelme sürecini merak ediyoruz.  Yurt dışından aldığınız ürünlerde ise yaklaşık 15 gün içinde kargolarınız teslim edilmektedir. Ancak gümrük vb. işlemler nedeniyle bu süreç 1.5 aya kadar uzayabilmektedir. Yani Aliexpress’ten aldığım ürün kaç günde gelir diye merak ediyorsanız, ürünlerin size teslim edilme süresi yaklaşık 15 gün ila 45 gün arasındadır.

İlgili Makaleler

95 Yorum

  1. Almanyaya kargo gönderdim. Bu gün 12. Günü ama hala iletilmedi. İstanbuldan sevki sağlanmış fakat almanyaya girişi görülmüyor. Nerdede bu kargo? Kayıp olmuşsa bir bilgi verirler mi? Tekrar yollayayım. Kaç gün geçti hala haber yok. Yıl kaç olmuş 2022 ye ne kalmış şurda şu tarz aksaklıklar çok saçma geliyor artık.

  2. 1 aydur kargo gönderdim almany ya daha kargom ulaşilmamiş kargoumun nerde olduğun ile bilgi alabilirimiyim
    CP046184314TR barkot numaram

  3. Russiadan kargom bir aya oldu hala gelmedi. sistem de gorunmiyor.ordan çikti ve burda girisi yok.

  4. Sivastan Kayseri’ye kargom 11. Günde gelmedi talas PTT ye kendim almaya gittim burda yok merkezde dediler köy dagitimina tabii dediler köy dedikleri yer meydana 10 km böyle bir rezalet yoktur şu pandemi günlerinde çocuklarıma oyuncak aldım tam on gündür daha oyuncakları gelecek kafamı beynimi yediler bir daha PTT kargo ile işim olmayacak

  5. merhaba benim aliexpressdeki ürünlerimi yurtdışından sipariş ettim ama 2 ayı geçti ne zaman gelir bilgi alabilirmiyim

  6. Meraba kargom dan haber alabilirmiyim 1hafta oldu daha alen turkyede koli fransaya gelecek CP054113853TR

  7. Perşembe günü Kırşehir den kargoya verilen ürün İstanbul’da ne zaman elime ulaşır?

  8. Merhaba,19.11.2018 tarihinde Maltaposttan Türkiyeye takip numarası olmayan bir mektup gönderdim.Adresime hala ulaşmadı.Ama 24.12.2018 tarihinde gönderdiğim mektup Küçükçekmecedeki adresime ulasti.Ne gibi bir sorun olmus olabilir?Bu kadar süre mektubumun ulaşmaması normal değil.Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı