PTT Kargo Takip (Kargom Nerede)

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı gönderilerimiz için kullanabileceğimiz önemli kargo firmalarından biri olmaktadır. PTT’nin bir diğer önemli özelliği kamuya bağlı olarak hizmet veren bir kargo firmasıdır. Kullandığımız kargo firmasında önemli noktalardan biri kargonun nerede olduğunu kolayca sorgulayabiliyor olmamızdır. PTT kargo ile kargonun nerede olduğunu sorgulama yapabileceğimiz birçok yol bulunmaktadır. Üstelik bu sorgulamayı 7/24 her istediğimiz an yapabilmekteyiz. Hem yurtiçi hem yurtdışı gönderileri sorgulama yapabileceğiniz yollar şu şekildedir.

PTT Şubelerinden Kargo Sorgulama

Kargonun durumunu size en yakın PTT kargo şubesine giderek rahatlıkla sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kimliğiniz ve kargo takip numaranız ile size en yakın şubeye giderek görevli memurdan yardım istemek olacaktır. Görevli memur sorgulama sisteminden kargoya dair sorgulama işlemini yaparak sizi bilgilendireceklerdir.

[affiliate_news id=”5230″]

İnternetten Barkod Numarası İle Kargo Sorgulama

Şubeye gidebilecek durumda değilseniz veya elinizin altında internet var ise zaten yorulmadan kargonun nerede olduğunu çok rahatlık ile sorgulama yapabilirsiniz. Genellikle kargo görevlilere teslim edildikten sonra kayıtlı cep telefonunuza veya mail adresinize kargo bilgileriniz gönderilir. Bu kargo bilgilerinin içerisin de bir barkod numarası yer almaktadır.

Bu barkod numarası ile ister bilgisayarınızdan ister cep telefonunuzdan sorgulama yapabilirsiniz Bunun için arama motoruna ”PTT kargo takip” veya PTT kargo sorgulama” yazmanız kafi olacaktır. Açılan ekranda yurtiçi ve yurtdışı seçenekleri arasında size uygun olanı seçerek o ekrana barkod numarasını girmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgileri doldurarak sorgula butonuna tıkladığınız da ekrana kargoya dair tüm hareket bilgileri gelecektir. İnternet ile sorgulama yapacaklar için daha da pratik bir yol olarak cep telefonunuza indireceğiniz çeşitli kargo sorgulama uygulamalarını indirerek de rahatlık ile bu kargo sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kargo Takip

Müşteri Hizmetlerini Arayarak Kargo Sorgulama

Kargonun nerede olduğunu öğrenmenizin bir başka yolu da PTT müşteri hizmetlerini arayarak, kibar danışma görevlileri yardımı ile bu sorgulamayı gerçekleştirmek. Bunun için de müşteri hizmetlerini aradığınız da yanınız da kargonun barkod numarası mutlaka yanınız da hazır bulunmalıdır. Yurtiçi gönderilerin de barkod numarası olmadan sorgulama yapabilmekte görevliler ancak yurtdışı gönderilerin de barkod numarası olmadan sorgulama yapabilme şansları bulunmamaktadır. Görevli ile barkod numarasını paylaştığınız takdir de gayet kibar bir biçimde size yardımcı olarak kargo bilgilerinizi size aktarmaktadır.

E-Devlet Üzerinden Kargo Sorgulama

Kamu kurumuna ait bir kargo firması ile çalışmanın en avantajlı yönü resmi kurum ve kurumlara dair işlemlerin yapılabildiği E-Devlet üzerinden de hem sorgulama hem de diğer işlemlerin gerçekleştirilebilmesidir. E-devlet şifrenize sahip iseniz istediğiniz an sistemden sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmanız, sekmeler içerisinden PTT Genel Müdürlüğü sayfasına girerek burada kargo sorgulama sekmesine tıklanır ve buraya istenen bilgiler girilerek de yine kargo sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

PTT kargo da kargo durumunu sorgulama yapabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. Size en uygun olanı seçerek kolaylık ile kargonun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. PTT kargo da genellik ile kargo teslim süresi her hangi bir aksilik olmadığı sürece 3 gün olmaktadır. Kargo görevlisine teslim edilen kargonun teslim saati kargonun kaç günde geleceğini etkileyen bir faktör olmaktadır. Gün içinde erken teslim edilen kargo, aynı gün teslimata çıkmaktadır.

PTT İsim İle Kargo Sorgulama

Bilindiği gibi PTT kargo sorgulama kargo takip numarası ile yapılmaktadır. Ancak eğer kargo takip numarasına ulaşamıyorsanız ilgili size en yakın PTT şubesine giderek isim ile kargonuzu sorgulatabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı