Ptt Kargo Takip Sorgulama – Müşteri Hizmetleri İletişim

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışı gönderilerimiz için kullanabileceğimiz önemli kargo firmalarından biri olmaktadır. PTT’nin bir diğer önemli özelliği kamuya bağlı olarak hizmet veren bir kargo firmasıdır. Kullandığımız kargo firmasında önemli noktalardan biri kargonun nerede olduğunu kolayca sorgulayabiliyor olmamızdır. PTT kargo Takip ile kargonun nerede olduğunu sorgulama yapabileceğimiz birçok yol bulunmaktadır. Üstelik bu sorgulamayı 7/24 her istediğimiz an yapabilmekteyiz. Hem yurtiçi hem yurtdışı gönderileri sorgulama yapabileceğiniz yollar şu şekildedir.

Ptt Kargo Takip

Kargonun durumunu size en yakın PTT kargo takip şubesine giderek rahatlıkla sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kimliğiniz ve kargo takip numaranız ile size en yakın şubeye giderek görevli memurdan yardım istemek olacaktır. Görevli memur sorgulama sisteminden kargoya dair sorgulama işlemini yaparak sizi bilgilendireceklerdir.

Ptt Kargo Sorgulama

Şubeye gidebilecek durumda değilseniz veya elinizin altında internet var ise zaten yorulmadan kargonun nerede olduğunu çok rahatlık Ptt kargo sorgulama yapabilirsiniz. Genellikle kargo görevlilere teslim edildikten sonra kayıtlı cep telefonunuza veya mail adresinize kargo bilgileriniz gönderilir. Bu kargo bilgilerinin içerisin de bir barkod numarası yer almaktadır.

Bu barkod numarası ile ister bilgisayarınızdan ister cep telefonunuzdan sorgulama yapabilirsiniz Bunun için arama motoruna ‘PTT kargo takip veya PTT kargo sorgulama yazmanız kafi olacaktır. Açılan ekranda yurtiçi ve yurtdışı seçenekleri arasında size uygun olanı seçerek o ekrana barkod numarasını girmeniz gerekmektedir. Gerekli bilgileri doldurarak sorgula butonuna tıkladığınız da ekrana kargoya dair tüm hareket bilgileri gelecektir. İnternet ile sorgulama yapacaklar için daha da pratik bir yol olarak cep telefonunuza indireceğiniz çeşitli kargo sorgulama uygulamalarını indirerek de rahatlık ile bu kargo sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Kargo Takip

Ptt Kargo Müşteri Hizmetleri

Kargonuzun durumunu öğrenmenin kısa yolu. Ptt Kargo Müşteri Hizmetleri 444 1 788 numaralı Kargonun nerede olduğunu öğrenmenizin bir başka kolay yoldur. PTT müşteri hizmetlerini arayarak, kibar danışma görevlileri yardımı ile bu sorgulamayı gerçekleştirmek. Bunun için de müşteri hizmetlerini aradığınız da yanınız da kargonun barkod numarası bulunmalıdır. Yurtiçi gönderilerin de barkod numarası olmadan sorgulama yapabilmektedir. Görevliler ancak yurtdışı gönderilerin de barkod numarası olmadan sorgulama yapabilme şansları bulunmamaktadır. Görevli ile barkod numarasını paylaştığınız takdir de gayet kibar bir biçimde size yardımcı olarak kargo bilgilerinizi size aktarmaktadır.

Ptt Kargo Sorgulama – Edevlet

Kamu kurumuna ait bir kargo firması ile çalışmanın en avantajlı yönü resmi kurum ve kurumlara dair işlemlerin yapılabildiği E-Devlet üzerinden de hem Ptt Kargo sorgulama hem de diğer işlemlerin gerçekleştirilebilmesidir. E-devlet şifrenize sahip iseniz istediğiniz an sistemden sorgulama yapabilirsiniz. Bunun için kimlik numaranız ve şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekir. PTT Genel Müdürlüğü sayfasına girerek burada kargo sorgulama sekmesine tıklanır. Buraya istenen bilgiler girilerek de yine kargo sorgulama işlemi gerçekleştirilir.

PTT kargo da kargo durumunu sorgulama yapabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır. Size en uygun olanı seçerek kolaylık ile kargonun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. PTT kargo da genellik ile kargo teslim süresi 3 gün olmaktadır. Kargo görevlisine teslim edilen kargonun teslim saati kargonun kaç günde geleceğini etkileyen bir faktör olmaktadır. Gün içinde erken teslim edilen kargo, aynı gün teslimata çıkmaktadır.

Ptt Kargo Çalışma Saatleri

Ptt kargo cumartesi açık mı? Çalışıyor mu? Bilindiği gibi PTT kargo sorgulama kargo takip numarası ile yapılmaktadır. Eğer kargo takip numarasına ulaşamıyorsanız ilgili size en yakın PTT şubesine giderek isim ile kargonuzu sorgulatabilirsiniz. PTT şubeleri haftanın beş günü sabah 08:30‘da mesaiye başlar ve 17.30‘da mesaiyi sonlandırır. 12.30 – 13.30 saatlerinde öğle arasına giriyor.

  • Hafta içi: 08.30- 17.30
  • Öğle arası: 12.30- 13.30

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı