Temmuz PYBS – İOKBS Bursları Ne Zaman Yatacak ?

Ağustos - Eylül - Ekim PYBS Bursları yattı mı?

Pybs İOKBS yattı mı, pybs ne zaman yatacak, bursluluk yattı mı, burs paraları yattı mı, hangi bankaya, nereye yatacak yatırılacak, burslar yattı mı pybs gibi sorularının cevabını ve burs ücretinin ilk aylık ödeneceği bilgisini biz vermiştik. Bu nedenle bu konu hakkında her zaman bilgi sahibi olmak ve bursu alan kişiler ile yakından temas kurarak haberdar olmak istiyor iseniz konumuzu takip etmenizi öneririz. Yeni yıla girmemiz ile en çok sorulan sorulardan biri de pybs – İOKBS bursları ne zaman yatacak 2021 yılında da bu soruyu çok sık duyacak gibiyiz fakat artık daha güzel ve daha iyi haberler alarak beklemeden ödeme alabilirsiniz.

Ortaöğretim öğrencileri içerisinde çalışkan olan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencileri hocalarının veya yakınlarının haberdar etmesi ile girdikleri bir sınav sistemidir. Devletin yaptığı bu sınavı kazanan öğrenciler 3 aylık periyotlar halinde maaş alır gibi para alacaklar.

Ödeme alan arkadaşlar konu altına yorum yapıp diğer arkadaşları pybs ödemeleri hakkında bilgilendirmesini rica ederiz.

PYBS – İOKBS KAÇ PUAN İLE KAZANILIR HEMEN ÖĞREN?

İOKSB, PYBS, DPY Sınavı Ne Zaman?

Her yıl yapılan bu sınav bu yılda yapılacak. Sınav tarihleri her yıl düzenli olarak sitemizde bilgisi verilmekte ve sınava girecek adaylara duyurulmaktadır. Bu nedenle pybs sınavına kaç gün kaldı sorusunun cevabını ise sizler için yeni konu da hazırladık.

PYBS – İOKBS KAÇ GÜN KALDI HEMEN ÖĞREN?

İOKBS sınavı açılımı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ve DPY ise devlet parasız yatılı bursları anlamına geliyor. Belirttiğimiz gibi yukarı da ki mavi yazıyı tıklayarak bu sınavlara ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.

Pybs – İOKBS Ne Zaman Yatacak?

Bursluluk ne zaman yatacak sorunu hepiniz için en önemli merak konularından birisi haline gelmiş durumda. 2018 yılında değişen sistem ile 3 ay da bir verilen pybs bursları artık aylık olarak ödenmektedir. Bu nedenle ilk burs okullar açıldıktan sonra ki 15 gün içerisinde yatırılmaktadır. Bu nedenle pybs bursları ne zaman yatacak sorunun cevabı oldukça basittir. Nerede ise 3 yıldır bu konu hakkında bilgi vermekteyiz. Eylül, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında pybs bursları yattı mı sorusu çok alıyoruz. Çünkü okulların başlaması ile birlikte ihtiyaçlarda artış gösteriyor.

Ocak PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Ocak Pybs bursu yattı.

Şubat PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Şubat Pybs bursu yattı.

Mart PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Mart Pybs bursu yattı.

Nisan PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Nisan Pybs bursu yattı.

Mayıs PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Mayıs Pybs bursu yattı.

Haziran PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Haziran Pybs bursu yattı.

Temmuz PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Temmuz Pybs bursu yattı.

Ağustos PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Ağustos Pybs bursu yattı.

Eylül PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Eylül Pybs bursu daha yatmadı. Ne zaman Yatacak? 

Ekim PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Ekim Pybs bursu daha yatmadı. Ne zaman Yatacak? 

Kasım PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Kasım Pybs bursu daha yatmadı. Ne zaman Yatacak? 

Aralık PYBS Bursluluk Parası Yattı mı?

 • 2021 Aralık Pybs bursu daha yatmadı. Ne zaman Yatacak? 

Pybs bursları her ayın genellikle 15’i ile 20’si arasında yatmaktadır. Birçok öğrenci artık bu ödenen burs parasının her ayın 18’inde yattığını söylemektedir. Bu nedenle bu paranın ayın 15 ile 20’si arasında yatacağını bilebilirsiniz.

Pybs Bursunun Yattığını Nasıl Öğrenirim?

Pybs bursun yattığını öğrenmek için yapılması gereken oldukça basittir. Her ayın ayın 15 ile 20’si arasında banka hesabınızı kontrol edebilir ve bu paranın yatıp yatmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Diğer merak edilen bir konu ise pybs bursları ne zaman yatacak yeni kazananlar konusudur. Yeni kazanan öğrenciler ise başvurularını yapıp tüm işlemlerini tamamladıktan sonra okul dönemi başlatıktan ortalama 2 hafta gibi bir süre geçtiği zaman ödemelerini alabilirler.

2020 PYBS Burs Ücreti Ne Kadar Oldu?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için verilen burs parası öğrenci için çok değerli bir miktardır. Pybs bursu ne kadar olduğunu merak edenler için 2013 yılından itibaren tutarları tek tek bilgisini tutmaktayız. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim:

 • 2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL
 • 2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL
 • 2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL
 • 2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL
 • 2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL
 • 2018 yılında aylık pybs ücreti: 234.70 TL
 • 2019 yılında aylık pybs ücreti: 260.40 TL
 • 2020 yılında aylık pybs ücreti: 290,66 TL
 • 2021 yılında aylık pybs ücreti: 310 TL

*Net ücretler yazılmıştır. Yani hesabınıza yatacak olan paradır.

PYBS – İOKBS Bursları Hangi Bankaya, Nereye Yatırılacak?

Her ay verilen pybs bursu artık ptt hesap numarasına yatırılacak. PTT üzerinden alınacak bu bursun yatıp yatmadığını kimlik yardımı ile giderek postaneden öğrenebilirsiniz.

PYBS Bursa Artık Aylık Olarak Ödenecek ( İlk Biz Haber Verdik!)

pybs ne zaman yatacak
pybs ne zaman yatacak

Burs paraları hakkında ki sorumuz CİMER tarafından yanıtlanmış ve artık ödemelerin aylık olarak yapılacağı bilgisi verilmiştir. Buna göre artık pybs burslar ne zaman yatacak sorunun cevabı aylık olarak belirtilenbilir. Aylık ödenecek miktar ise 290,66 TL olarak belirtilmektedir.

PYBS Sorgulama

Her ay öğrencilerin yaşadığı burslar ne zaman yatacak sorunu halen devam etmekte. Öğrencilere düzensiz verilen ve ne zaman düzene gireceği belirli olmayan bu ödemeler öğrenciler için çok sorun ve sıkıntı yaşatmakta. Öğrenci burs parası her zaman aylık olarak alıyorlar artık. Geçmiş yıllarda 3 aylık olarak ödemesi yapılmakta idi. PYBS Sorgu ekranı ile ödemelerin yatıp yatmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz.

PYBS Nedir?

İlköğretim 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. sınıf öğrencileri için aylık eğitim giderlerini gidermesi için verilen bursluluk sınavıdır. Bu bursu alabilmek için meb pybs sınavına başvuru yapmak ve yeterli puanı alarak kazanmak gerekiyor. Bu sınavdan başarılı olan öğrenciler aylık olarak pybs bursları alma hakkı kazanırlar.

kaçıncı sınıf öğrencileri pybs sınavına girebilir
kaçıncı sınıf öğrencileri pybs sınavına girebilir

PYBS Bursu Kaç Yıl Verilir?

Yukarı da belirtmiş olduğumuz gibi ilköğretim 4. sınıftan itibaren bu sınava girilebilir ve dolayısı ile lise hayatı bitene kadar bu meb tarafından sağlanan pybs bursu almaya hak sahibi olur öğrenci.


pybs ne zaman yatacak, bursluluk ne zaman yatacak, pybs yattımı, pybs bursları ne zaman yatacak 2021, bursluluk yattı mı, burslar yattı mı, burs paraları yattımı, pybs bursları ne zaman ödenecek, pybs bursları ne zaman verilecek, pybs burs ücretleri

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. Kışın Gelmesine Kaç Gün Kaldı? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

11.902 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı