2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

2018 Pybs bursları ne zaman yatacak? Pybs bursları ne zaman yatıyor? Pybs bursları ne zaman yatacak? Pybs Bursları hangi ayda yatacak? Pybs bursları ne zaman ödenecek? Dpy bursları ne zaman yatırılacak? Bursluluk ne zaman yatacak? Bursluluk paraları ne zaman yatacak? Bursluluk paraları ne zaman yatacak 2018?

2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

Temel Eğitim için P2018 Mali Yılı verilen 3 ayda bir burslar artık aylık olarak ödenecektir. Gönderilen bilgiler dahilinde buna karar verilmiştir.

Ortaöğretim için P2018 Mali Yılı 1. Üç Aylık Yurt İçi Burs Ücreti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere Gönderilen yazı.

Pybs sınavına girip burs kazanan öğrencilerin en çok merak ettiği soru: Bursluluk paraları ne zaman yatacak? Pybs ne zaman yapılacak önceki konumuzda açıkladık. Konumuzda 2018 Pybs burslarının ne zaman yatacağını kanıtlarla anlatacağız ve burslar sizlere ödenmek üzere saymanlıklara (mal müdürlüklerine) gönderildiği anda duyuracağız.

PYBS Bursa Artık Aylık Olarak Ödenecek!

Takipçilerimiz tarafından gönderilen bu soru CİMER tarafından yanıtlanmış ve artık ödemelerin aylık olarak yapılacağı bilgisi verilmiştir. Buna göre artık PYBS Bursu aylık olarak ödenecektir. Aylık ödenecek miktar ise 234,70 TL olarak belirtilmektedir.

1. Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Bu yıllık burs ücretinizin ilk taksitidir. Ocak, Şubat ve Mart ayının hak edilmiş ödemesi yapılır. 1 Ocak-31 Mart ücreti olan bu burs paranız Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulunuzun bağlı olduğu Mal Müdürlüğüne gönderilir. Yani 1.taksit burs ödemeniz Nisan ayında ödenecektir. Bu tarih genellikle Nisan ayının ortalarını bazen de sonralarını da bulmaktadır. Ama tecrübelerimize dayanarak Bursluluk ücretlerinin bu taksiti yaklaşık olarak 1 Nisan-10 Nisan arasında size ödenmek üzere Mal Müdürlüklerine gönderilir.

2.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Kazandığınız bursun 2.taksitidir. Hak ediliş ayları Nisan,Mayıs ve Haziran’dır. Yani 1 Nisan’dan 30 Haziran’a kadar olan dönemin burs ücretidir. Temmuz ayında Milli Eğitim Bakanlığının Temel Eğitim Genel Müdürlüğü birimi tarafından okulunuzun bağlı olduğu Mal Müdürlüğüne gönderilir. Yine eski tarihlere baktığımız zaman 1-10 Temmuz’da Mal Müdürlüklerine gönderilir ve hak eden öğrencilere Temmuz ayı içerisinde ödemesi yapılır. Yani 2. ödemenizi Temmuz ayında alacaksınız. Temmuz ayında burs ücretleri ödendiği zaman buradan duyuracağız.


3.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Yıl içindeki 3. ödemenizin ödenme dönemidir. Bu ödeme Temmuz, Ağustos,Eylül aylarının hak ediş ödemesidir. Yani 1 Temmuz’dan 30 Eylül’e kadar olan dönemin ödemesidir. Bu ödeme yaklaşık olarak 1-10 Ekim arasında Mal Müdürlüklerine gönderilir. Yaklaşık olarak yaz tatili bu aylara denk geldiği için öğrenciler bu ayda burs alıp almayacağını merak eder. Bu konuda hak ettiğiniz için okulların tatil olup olmadığına bakılmaksızın ödemeler devam eder. Mal müdürlükleri de kısa bir sürede hesabınıza aktarır. Yani Ekim ayında hesabınıza geçmiş olacaktır.

4.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Burs ücretinizin bir yıldaki 4. ödemesidir. Bu ücretin hak ediliş ayları Ekim, Kasım, Aralık’tır. yani 1 Ekim’den 31 Aralık tarihlerinin arasında kalan dönemin ücretidir. Yaklaşık olarak Ocak ayında ödenecek. Bu bursunda yatırılması durumunda sayfamızdan duyuracağız.

2019 PYBS Burs Ücreti Ne Kadar Oldu?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabildiği bu burs bir öğrenci için çok değerli bir miktardır. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim:

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL

2018 yılında burs ücreti: 648.04 TL

*Net ücretler yazılmıştır. Yani hesabınıza yatacak olan paradır.

Güncelleme: 6.10.2018

Bir önceki yazımız olan 2019 TYT Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 123 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,80. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11716 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Pınar dedi ki:

  burslar sözde aydan ayda yaticak. yatirmiycaksaniz bildirin. ayrıca ozaman niye bana Aralık ayında 240 geldi gerisinde yatırın aydan aya yatirmiyksaniz yeter ya bu karar verin.

 2. Özge dedi ki:

  Burslar neden zamanında yatmıyor?Biz bunu hakederek kazanıyoruz.2 aydır bursu bekliyorum. Keman alacam. Alamadım.

 3. Şengül dedi ki:

  Çocuklarımızın haķkı olan şu paraları yatırsanız artık

 4. Sıla dedi ki:

  Ocak bursu yatan varmi?
  Şubatta halen yatmadi

  1. Berat yeşilay dedi ki:

   Bugün 15 şubat 2019 bizde pybs maaşını almadık

  2. Xxxx dedi ki:

   18 ocakta yattı

 5. Yasemin dedi ki:

  Ocak bursu gümüşhaneyemi yatmadı acaba

 6. Selin dedi ki:

  Ocak ayı bursları yattı mı???

 7. Selin dedi ki:

  Ocak bursu yattı mı???

 8. sorun ne neden bu işkence dedi ki:

  öğrenci burslarını belli bir günde yatırın ulan