2018 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

2018 Pybs bursları ne zaman yatacak? Pybs bursları ne zaman yatıyor? Pybs bursları ne zaman yatacak? Pybs Bursları hangi ayda yatacak? Pybs bursları ne zaman ödenecek? Dpy bursları ne zaman yatırılacak? Bursluluk ne zaman yatacak? Bursluluk paraları ne zaman yatacak? Bursluluk paraları ne zaman yatacak 2018?

2018 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?


Temel Eğitim için P2018 Mali Yılı verilen 3 ayda bir burslar artık aylık olarak ödenecektir. Gönderilen bilgiler dahilinde buna karar verilmiştir.

Ortaöğretim için P2018 Mali Yılı 1. Üç Aylık Yurt İçi Burs Ücreti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere Gönderilen yazı.

Pybs sınavına girip burs kazanan öğrencilerin en çok merak ettiği soru: Bursluluk paraları ne zaman yatacak? Pybs ne zaman yapılacak önceki konumuzda açıkladık. Konumuzda 2018 Pybs burslarının ne zaman yatacağını kanıtlarla anlatacağız ve burslar sizlere ödenmek üzere saymanlıklara (mal müdürlüklerine) gönderildiği anda duyuracağız.

PYBS Bursa Artık Aylık Olarak Ödenecek!

Takipçilerimiz tarafından gönderilen bu soru CİMER tarafından yanıtlanmış ve artık ödemelerin aylık olarak yapılacağı bilgisi verilmiştir. Buna göre artık PYBS Bursu aylık olarak ödenecektir. Aylık ödenecek miktar ise 234,70 TL olarak belirtilmektedir.

1. Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Bu yıllık burs ücretinizin ilk taksitidir. Ocak, Şubat ve Mart ayının hak edilmiş ödemesi yapılır. 1 Ocak-31 Mart ücreti olan bu burs paranız Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulunuzun bağlı olduğu Mal Müdürlüğüne gönderilir. Yani 1.taksit burs ödemeniz Nisan ayında ödenecektir. Bu tarih genellikle Nisan ayının ortalarını bazen de sonralarını da bulmaktadır. Ama tecrübelerimize dayanarak Bursluluk ücretlerinin bu taksiti yaklaşık olarak 1 Nisan-10 Nisan arasında size ödenmek üzere Mal Müdürlüklerine gönderilir.

2.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Kazandığınız bursun 2.taksitidir. Hak ediliş ayları Nisan,Mayıs ve Haziran’dır. Yani 1 Nisan’dan 30 Haziran’a kadar olan dönemin burs ücretidir. Temmuz ayında Milli Eğitim Bakanlığının Temel Eğitim Genel Müdürlüğü birimi tarafından okulunuzun bağlı olduğu Mal Müdürlüğüne gönderilir. Yine eski tarihlere baktığımız zaman 1-10 Temmuz’da Mal Müdürlüklerine gönderilir ve hak eden öğrencilere Temmuz ayı içerisinde ödemesi yapılır. Yani 2. ödemenizi Temmuz ayında alacaksınız. Temmuz ayında burs ücretleri ödendiği zaman buradan duyuracağız.


3.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Yıl içindeki 3. ödemenizin ödenme dönemidir. Bu ödeme Temmuz, Ağustos,Eylül aylarının hak ediş ödemesidir. Yani 1 Temmuz’dan 30 Eylül’e kadar olan dönemin ödemesidir. Bu ödeme yaklaşık olarak 1-10 Ekim arasında Mal Müdürlüklerine gönderilir. Yaklaşık olarak yaz tatili bu aylara denk geldiği için öğrenciler bu ayda burs alıp almayacağını merak eder. Bu konuda hak ettiğiniz için okulların tatil olup olmadığına bakılmaksızın ödemeler devam eder. Mal müdürlükleri de kısa bir sürede hesabınıza aktarır. Yani Ekim ayında hesabınıza geçmiş olacaktır.

4.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2018?

Burs ücretinizin bir yıldaki 4. ödemesidir. Bu ücretin hak ediliş ayları Ekim, Kasım, Aralık’tır. yani 1 Ekim’den 31 Aralık tarihlerinin arasında kalan dönemin ücretidir. Yaklaşık olarak Ocak ayında ödenecek. Bu bursunda yatırılması durumunda sayfamızdan duyuracağız.

2018 PYBS Burs Ücreti Ne Kadar Oldu?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabildiği bu burs bir öğrenci için çok değerli bir miktardır. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim:

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL

2018 yılında burs ücreti: 648.04 TL

*Net ücretler yazılmıştır. Yani hesabınıza yatacak olan paradır.

Güncelleme: 6.10.2018


UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız 123 Kişi Oy Verdi, 5 Üzerinden Ortalama Puan: 3,80. Bu Yazıya Oy Vermek İster Misiniz?
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11477 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. Burslu çocuk 1 dedi ki:

  Sayın kaçgün ekibi burslar önümüzdeki aydan itibaren aylık olarak ödenecek diyorlar yani bu ayin bursunu alamayacakmıyız?

 2. Aydın dedi ki:

  Merhaba Sayın Kaçgün ekibi , Aylık burslar yattı mı acaba ?

 3. Enesss dedi ki:

  SAYIN KAÇ GÜN EKİBİ BURSLARIN DURUMU NE OLDU ESKİSİ GİBİ İLGİLENMİYORSUNUZ AYIN 17 si??

 4. Çağrı dedi ki:

  15-20 ekim tarihleri arasında yatacak olan burs yattı mı acaba alan var mı arkadaşlar

 5. Elife dedi ki:

  Merhaba 10. Sinif gecen yil kazanmistik en son temmuzda cektik ekim i bekliyoruz hesapta para yok ankaradayiz bazi yorumlarda 704 tl cekenler yazmis hatta eylülün sonunda yattigi soyleniyor ankara anadolu lisesi ceken varmi ekim hala yatmamis kacgun ekibi bilgi verirseniz sevinirim

 6. burası türkiye dedi ki:

  sayın kaçgün ekibi cimer le bir olup 300 bin öğrenci ile maytap mı geçiyorsunuz….burayı ne bok yemeye kapattınız

 7. burslu dedi ki:

  3 ay bekledik ve ayliga cevriliyor ve beklemiz bos yere gidiyor sanirim 1 maaşta icerde kaliyor

 8. Çağrı dedi ki:

  Arkadaşlar ekim ayında 234 lira burs alan var mı hiç

 9. Ramazan dedi ki:

  Eylül ayında maaş yatmış diyen arkadaşlar var. Bu doğrumudur. Bilgi verirseniz memnun olurum.