2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

Temel Eğitim için P2019 Mali Yılı verilen 3 ayda bir burslar artık aylık olarak ödenecektir. Gönderilen bilgiler dahilinde buna karar verilmiştir.

Ortaöğretim için P2019 Mali Yılı 1. Üç Aylık Yurt İçi Burs Ücreti Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Valiliklere Gönderilen yazı.

Ortaöğretim öğrencileri içerisinde çalışkan olan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencileri hocalarının veya yakınlarının haberdar etmesi ile girdikleri bir sınav sistemidir. Devletin yaptığı bu sınavı kazanan öğrenciler 3 aylık periyotlar halinde maaş alır gibi para alacaklar.

Pybs sınavına girip burs kazanan öğrencilerin en çok merak ettiği soru: Bursluluk paraları ne zaman yatacak? Pybs ne zaman yapılacak önceki konumuzda açıkladık. Konumuzda 2019 Pybs burslarının ne zaman yatacağını kanıtlarla anlatacağız ve burslar sizlere ödenmek üzere saymanlıklara (mal müdürlüklerine) gönderildiği anda duyuracağız.

PYBS Bursa Artık Aylık Olarak Ödenecek!

Takipçilerimiz tarafından gönderilen bu soru CİMER tarafından yanıtlanmış ve artık ödemelerin aylık olarak yapılacağı bilgisi verilmiştir. Buna göre artık PYBS Bursu aylık olarak ödenecektir. Aylık ödenecek miktar ise 234,70 TL olarak belirtilmektedir.

PYBS bursunu 3 aylık periyotlar halinde ya da aylık olarak da alabilirsiniz. Puanlama sistemi ve alınacak ücreti de devlet belirlemekte. Belirlenen bu ücretler öğrencilerin okul masraflarına yardımcı olacak meblağdadır.

1. Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2019?

Bu yıllık burs ücretinizin ilk taksitidir. Ocak, Şubat ve Mart ayının hak edilmiş ödemesi yapılır. 1 Ocak-31 Mart ücreti olan bu burs paranız Nisan ayında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulunuzun bağlı olduğu Mal Müdürlüğüne gönderilir. Yani 1.taksit burs ödemeniz Nisan ayında ödenecektir. Bu tarih genellikle Nisan ayının ortalarını bazen de sonralarını da bulmaktadır. Ama tecrübelerimize dayanarak Bursluluk ücretlerinin bu taksiti yaklaşık olarak 1 Nisan-10 Nisan arasında size ödenmek üzere Mal Müdürlüklerine gönderilir.

Sizlerde mal müdürlüğünden hak ettiğiniz bu ücretleri alırsınız. Anne ya da baba refakatinde alınan ücretler ortaöğretime giden bir öğrencinin okul masraflarını karşılayacak kadar bir meblağdır.

2.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2019?

Kazandığınız bursun 2.taksitidir. Hak ediliş ayları Nisan,Mayıs ve Haziran’dır. Yani 1 Nisan’dan 30 Haziran’a kadar olan dönemin burs ücretidir. Temmuz ayında Milli Eğitim Bakanlığının Temel Eğitim Genel Müdürlüğü birimi tarafından okulunuzun bağlı olduğu Mal Müdürlüğüne gönderilir. Yine eski tarihlere baktığımız zaman 1-10 Temmuz’da Mal Müdürlüklerine gönderilir ve hak eden öğrencilere Temmuz ayı içerisinde ödemesi yapılır. Yani 2. ödemenizi Temmuz ayında alacaksınız. Temmuz ayında burs ücretleri ödendiği zaman buradan duyuracağız.

2019 yılında alacağınız ödemeniz nisan ayında mayıs ayında ve haziran ayında olacaktır. Aldığınız bu maaşlar okul dönemlerinde verilmektedir. Çünkü okul için maddiyatı olmayan ve çalışkan öğrencilere verilir. Hak eden öğrenciler maaş alır gibi aylık ücret alırlar. Eğer sizinde çocuğunuz çalışkan bir öğrenci ise PYBS sınavına çocuğunuzu sokup bu burstan yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Etrafınızda yakınlarınızın çalışkan olan çocukları var ise onları da yönlendirebilirsiniz. Bu burstan yararlanmalarını sağlayabilirsiniz. 2019’da da öğrenciler PYBS bursundan yararlanabilirler.


3.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2019?

Yıl içindeki 3. ödemenizin ödenme dönemidir. Bu ödeme Temmuz, Ağustos,Eylül aylarının hak ediş ödemesidir. Yani 1 Temmuz’dan 30 Eylül’e kadar olan dönemin ödemesidir. Bu ödeme yaklaşık olarak 1-10 Ekim arasında Mal Müdürlüklerine gönderilir. Yaklaşık olarak yaz tatili bu aylara denk geldiği için öğrenciler bu ayda burs alıp almayacağını merak eder. Bu konuda hak ettiğiniz için okulların tatil olup olmadığına bakılmaksızın ödemeler devam eder. Mal müdürlükleri de kısa bir sürede hesabınıza aktarır. Yani Ekim ayında hesabınıza geçmiş olacaktır.

4.Ödeme PYBS Bursu Ne Zaman Yatacak 2019?

Burs ücretinizin bir yıldaki 4. ödemesidir. Bu ücretin hak ediliş ayları Ekim, Kasım, Aralık’tır. yani 1 Ekim’den 31 Aralık tarihlerinin arasında kalan dönemin ücretidir. Yaklaşık olarak Ocak ayında ödenecek. Bu bursunda yatırılması durumunda sayfamızdan duyuracağız.

 

2019 PYBS Burs Ücreti Ne Kadar Oldu?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabildiği bu burs bir öğrenci için çok değerli bir miktardır. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim:

2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL

2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL

2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL

2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL

2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL

2018 yılında burs ücreti: 648.04 TL

*Net ücretler yazılmıştır. Yani hesabınıza yatacak olan paradır.

Güncelleme: 10.05.2019


11.775 Replies to “2019 PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

  1. CİMEEEEEER ALOOOOO NASSIIIN EYVAH AYVAH YAZIKLAR OLSUN SİZE…..HERHALDE SN CUMHURBAŞKANINI ZOR DURUMDA BURAKMAK HALKIN GÖZÜNDE KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İÇİN KRİPTO FETÖCÜLER DEVLET ADINA YALAN BEYANLARDA BULUNUYOR

  2. Kepenkleri bir indiriyor bir açıyorsunuz..madem işinizi yapamıyorsunuz kiliti vurun gitsin dūkkana…tipik bir türk esnafısınız

  3. Bence bu işi bırak kacgun ekibi çünkü eskisi gibi değilsin artık. Ne cevap yazıyosun nede sayfayı guncelliyosun. Seni takip etmiyorum artık 😤

    1. Yalan konuşmak kişilik bozukluğudur.genellikle ailevi ve psikolojik sorunlardan kaynaklanır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir