Ne Zaman

Ocak PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

Pybs yattı mı, pybs ne zaman yatacak, bursluluk yattı mı, burs paraları yattı mı, hangi bankaya, nereye yatacak yatırılacak, burslar yattı mı pybs gibi sorularının cevabını ve burs ücretinin ilk aylık ödeneceği bilgisini biz vermiştik. Bu nedenle bu konu hakkında her zaman bilgi sahibi olmak ve bursu alan kişiler ile yakından temas kurarak haberdar olmak istiyor iseniz konumuzu takip etmenizi öneririz. Yeni yıla girmemiz ile en çok sorulan sorulardan biri de pybs bursları ne zaman yatacak 2020 yılında da bu soruyu çok sık duyacak gibiyiz fakat artık daha güzel ve daha iyi haberler alarak beklemeden ödeme alabilirsiniz.

Ortaöğretim öğrencileri içerisinde çalışkan olan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencileri hocalarının veya yakınlarının haberdar etmesi ile girdikleri bir sınav sistemidir. Devletin yaptığı bu sınavı kazanan öğrenciler 3 aylık periyotlar halinde maaş alır gibi para alacaklar.

Ödeme alan arkadaşlar konu altına yorum yapıp diğer arkadaşları pybs ödemeleri hakkında bilgilendirmesini rica ederiz.

İOKSB, PYBS, DPY Sınavı Ne Zaman?

Her yıl yapılan bu sınav bu yılda yapılacak. Sınav tarihleri her yıl düzenli olarak sitemizde bilgisi verilmekte ve sınava girecek adaylara duyurulmaktadır. Bu nedenle pybs sınavına kaç gün kaldı sorusunun cevabına yazının üstüne tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

İOKBS sınavı açılımı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ve DPY ise devlet parasız yatılı bursları anlamına geliyor. Belirttiğimiz gibi yukarı da ki mavi yazıyı tıklayarak bu sınavlara ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir Pybs kaç puan ile kazanılır?

Pybs Ne Zaman Yatacak?

Bursluluk ne zaman yatacak sorunu hepiniz için en önemli merak konularından birisi haline gelmiş durumda. 2018 yılında değişen sistem ile 3 ay da bir verilen pybs bursları artık aylık olarak ödenmektedir. Bu nedenle ilk burs okullar açıldıktan sonra ki 15 gün içerisinde yatırılmaktadır. Bu nedenle pybs bursları ne zaman yatacak sorunun cevabı oldukça basittir. Nerede ise 3 yıldır bu konu hakkında bilgi vermekteyiz. Eylül, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında pybs bursları yattı mı sorusu çok alıyoruz. Çünkü okulların başlaması ile birlikte ihtiyaçlarda artış gösteriyor.

Pybs bursları her ayın genellikle 15’i ile 20’si arasında yatmaktadır. Birçok öğrenci artık bu ödenen burs parasının her ayın 18’inde yattığını söylemektedir. Bu nedenle bu paranın ayın 15 ile 20’si arasında yatacağını bilebilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Pybs Bursunun Yattığını Nasıl Öğrenirim?

Pybs bursun yattığını öğrenmek için yapılması gereken oldukça basittir. Her ayın ayın 15 ile 20’si arasında banka hesabınızı kontrol edebilir ve bu paranın yatıp yatmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Diğer merak edilen bir konu ise pybs bursları ne zaman yatacak yeni kazananlar konusudur. Yeni kazanan öğrenciler ise başvurularını yapıp tüm işlemlerini tamamladıktan sonra okul dönemi başlatıktan ortalama 2 hafta gibi bir süre geçtiği zaman ödemelerini alabilirler.

2020 PYBS Burs Ücreti Ne Kadar Oldu?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için verilen burs parası öğrenci için çok değerli bir miktardır. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim:

 • 2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL
 • 2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL
 • 2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL
 • 2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL
 • 2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL
 • 2018 yılında aylık pybs ücreti: 234.70 TL
 • 2019 yılında aylık pybs ücreti: 260.40 TL’dir.

*Net ücretler yazılmıştır. Yani hesabınıza yatacak olan paradır.

PYBS Bursları Hangi Bankaya, Nereye Yatırılacak?

Her ay verilen pybs bursu artık ptt hesap numarasına yatırılacak. PTT üzerinden alınacak bu bursun yatıp yatmadığını kimlik yardımı ile giderek postaneden öğrenebilirsiniz.

PYBS Bursa Artık Aylık Olarak Ödenecek ( İlk Biz Haber Verdik!)

Burs paraları hakkında ki sorumuz CİMER tarafından yanıtlanmış ve artık ödemelerin aylık olarak yapılacağı bilgisi verilmiştir. Buna göre artık pybs burslar ne zaman yatacak sorunun cevabı aylık olarak belirtilenbilir. Aylık ödenecek miktar ise 234,70 TL olarak belirtilmektedir.


pybs ne zaman yatacak, bursluluk ne zaman yatacak, pybs yattımı, pybs bursları ne zaman yatacak 2019 2020, bursluluk yattı mı, burslar yattı mı, burs paraları yattımı, pybs bursları ne zaman ödenecek, pybs bursları ne zaman verilecek, pybs burs ücretleri

İlgili Makaleler

11.807 Yorum

 1. bu sene iokbs ye girdim ve kazandim.
  Kartimi ne zaman alacagim okuldan lütfen yardim edin
  KARTIMI OKULDAN NE ZAMAN ALACAGIM..
  ONCEDEN GIRIP KAZANANLAR BILIR LUTFEN YARDIM EDIN. BHRSLULUGUMU DA NE ZAMAN CEKECEGIM..YARDIIIM

  1. Kartlar okuldan veriliyor sizin birşey yapmanıza gerek yok ayın 17 sinde öğleden sonra yatıyor hatta bugün denedim bu sene kazanan altıncı sınıftaki oğlum un maaşı yatmış markette denediğim için ne kadar bilmiyorum ama 275 küsur olması lazım abilerinin ki öyle çünkü

 2. Arkadaşlar burslar aylık ödeniyor. Her okul sistemden evrakları alıp müdürlerin onay ve imazasından sonra ilde defterdarlık muhasebe birimi, ilçede mal müdürlüğünün emirleri ile bankaya ödeme emri gönderilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün