Ne Zaman

Ocak PYBS Bursları Ne Zaman Yatacak?

Pybs yattı mı, pybs ne zaman yatacak, bursluluk yattı mı, burs paraları yattı mı, hangi bankaya, nereye yatacak yatırılacak, burslar yattı mı pybs gibi sorularının cevabını ve burs ücretinin ilk aylık ödeneceği bilgisini biz vermiştik. Bu nedenle bu konu hakkında her zaman bilgi sahibi olmak ve bursu alan kişiler ile yakından temas kurarak haberdar olmak istiyor iseniz konumuzu takip etmenizi öneririz. Yeni yıla girmemiz ile en çok sorulan sorulardan biri de pybs bursları ne zaman yatacak 2020 yılında da bu soruyu çok sık duyacak gibiyiz fakat artık daha güzel ve daha iyi haberler alarak beklemeden ödeme alabilirsiniz.

Ortaöğretim öğrencileri içerisinde çalışkan olan ve maddi durumu iyi olmayan öğrencileri hocalarının veya yakınlarının haberdar etmesi ile girdikleri bir sınav sistemidir. Devletin yaptığı bu sınavı kazanan öğrenciler 3 aylık periyotlar halinde maaş alır gibi para alacaklar.

Ödeme alan arkadaşlar konu altına yorum yapıp diğer arkadaşları pybs ödemeleri hakkında bilgilendirmesini rica ederiz.

İOKSB, PYBS, DPY Sınavı Ne Zaman?

Her yıl yapılan bu sınav bu yılda yapılacak. Sınav tarihleri her yıl düzenli olarak sitemizde bilgisi verilmekte ve sınava girecek adaylara duyurulmaktadır. Bu nedenle pybs sınavına kaç gün kaldı sorusunun cevabına yazının üstüne tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

İOKBS sınavı açılımı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı ve DPY ise devlet parasız yatılı bursları anlamına geliyor. Belirttiğimiz gibi yukarı da ki mavi yazıyı tıklayarak bu sınavlara ne kadar kaldığını öğrenebilirsiniz.

İlginizi çekebilir Pybs kaç puan ile kazanılır?

Pybs Ne Zaman Yatacak?

Bursluluk ne zaman yatacak sorunu hepiniz için en önemli merak konularından birisi haline gelmiş durumda. 2018 yılında değişen sistem ile 3 ay da bir verilen pybs bursları artık aylık olarak ödenmektedir. Bu nedenle ilk burs okullar açıldıktan sonra ki 15 gün içerisinde yatırılmaktadır. Bu nedenle pybs bursları ne zaman yatacak sorunun cevabı oldukça basittir. Nerede ise 3 yıldır bu konu hakkında bilgi vermekteyiz. Eylül, Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında pybs bursları yattı mı sorusu çok alıyoruz. Çünkü okulların başlaması ile birlikte ihtiyaçlarda artış gösteriyor.

Pybs bursları her ayın genellikle 15’i ile 20’si arasında yatmaktadır. Birçok öğrenci artık bu ödenen burs parasının her ayın 18’inde yattığını söylemektedir. Bu nedenle bu paranın ayın 15 ile 20’si arasında yatacağını bilebilirsiniz.

Sponsorlu Reklamlar

Pybs Bursunun Yattığını Nasıl Öğrenirim?

Pybs bursun yattığını öğrenmek için yapılması gereken oldukça basittir. Her ayın ayın 15 ile 20’si arasında banka hesabınızı kontrol edebilir ve bu paranın yatıp yatmadığını rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Diğer merak edilen bir konu ise pybs bursları ne zaman yatacak yeni kazananlar konusudur. Yeni kazanan öğrenciler ise başvurularını yapıp tüm işlemlerini tamamladıktan sonra okul dönemi başlatıktan ortalama 2 hafta gibi bir süre geçtiği zaman ödemelerini alabilirler.

2020 PYBS Burs Ücreti Ne Kadar Oldu?

Öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için verilen burs parası öğrenci için çok değerli bir miktardır. Yıllara göre PYBS burs ücretini inceleyelim:

 • 2013 yılında burs ücreti: 398,72 TL
 • 2014 yılında burs ücreti: 438,89 TL
 • 2015 yılında burs ücreti: 473,47 TL
 • 2016 yılında burs ücreti: 530,24 TL
 • 2017 yılında burs ücreti: 613.15 TL
 • 2018 yılında aylık pybs ücreti: 234.70 TL
 • 2019 yılında aylık pybs ücreti: 260.40 TL’dir.

*Net ücretler yazılmıştır. Yani hesabınıza yatacak olan paradır.

PYBS Bursları Hangi Bankaya, Nereye Yatırılacak?

Her ay verilen pybs bursu artık ptt hesap numarasına yatırılacak. PTT üzerinden alınacak bu bursun yatıp yatmadığını kimlik yardımı ile giderek postaneden öğrenebilirsiniz.

PYBS Bursa Artık Aylık Olarak Ödenecek ( İlk Biz Haber Verdik!)

Burs paraları hakkında ki sorumuz CİMER tarafından yanıtlanmış ve artık ödemelerin aylık olarak yapılacağı bilgisi verilmiştir. Buna göre artık pybs burslar ne zaman yatacak sorunun cevabı aylık olarak belirtilenbilir. Aylık ödenecek miktar ise 234,70 TL olarak belirtilmektedir.


pybs ne zaman yatacak, bursluluk ne zaman yatacak, pybs yattımı, pybs bursları ne zaman yatacak 2019 2020, bursluluk yattı mı, burslar yattı mı, burs paraları yattımı, pybs bursları ne zaman ödenecek, pybs bursları ne zaman verilecek, pybs burs ücretleri

İlgili Makaleler

11.807 Yorum

 1. Ayım 24 ü hala yatmadı (meslek lisesi) normalde 22 sinde alıyordum neden hâlâ yatmıyor? Gerçekten ihtiyacımız var ama hâlâ yatmadı off

 2. sayın kaç gün ekibi benim çocuğumun ekim ayı yatmadı kasım ayı da aynen yatmadı bunu nerden soarabilir öğrenebiliriz

 3. Merhaba benim çocuğum bursluluk kazanmaya hak kazandı ve üzerinden 3 ay geçti ama şimdiye kadar sadece bir maaş yattı kasım ayının ilk haftasında çektik şimdiye kadar ne kadar yatması gerekidi aydınlatırsanız sevinirim

  1. Yanlış anlamışsınız. İlk bursunuz ekim 20 civarı yattı. Geç çekmişsiniz
   Kasım bursunuz da yakında yatar
   İyi günler

 4. Merhaba kacgun ekibi bursluluk maaşı alınan kartlarda kart aidatı diye birşey varmı bugün arkadaşımın oğlu çekmeye çalışmış parasını tam alamamış Kart aidatı diye yazmış yardımcı olacağınızı düşünerek size sormak istedim şimdiden teşekkürler

  1. Bildiğimiz kadarıyla kart aidatı yok. Ancak ilgili şubeye başvurarak bilgi alabilirsiniz.

 5. Normalde burada on altısında çektiğimiz burs bir ay tam vaktinde bir ay ise 4 5 gün heç yatıyor geçen ay vaktinde yattı diye bu ay geç kalacak sanırım bu nasıl iş

 6. Sayın kaçgün ekibi ilk kez kazananların herhangi bir işlem yapması gerekiyor mu süreç nasıl olmalı ben kazandım okula gitmem lazım mı belge ile

  1. Belge ile okula gidip gerekli bilgileri oradan alabilirsiniz.

   Kaznmanıza sevindik, başarılarınızın devamını dileriz.

   kacgun.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün