Radyo Frekans İle Zayıflama

Radyo frekans ile zayıflama pek çok kişinin zayıflama yöntemleri arasında yer alıp aynı zamanda kafada soru işaretleri bırakan bir yöntem. Radyo frekans nedir, nasıl uygulanır, zararı var mıdır bunlardan bahsedeceğiz.

Radyo Frekans Nedir?

Radyo frekans tedavi yöntemi ciltte su moleküllerinin yoğun olduğu yağlı bölgelerde ısı uygulaması yaparak yağların yakımınım sağlayan ve cildi tedavi eden dışardan müdahaleli bir yöntemdir. Özellikle selülit tedavisinde de sıkça tercih edilen bir yöntemdir. Bilindiği üzere selülit fazla yağlanmanın oluştuğu bölgelerde sıkça görülür. Bu yöntem ile yağlar yakılarak cilt tedavi edilir ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bu yöntem kısa sürede sonuçlar verdiği için sıkça tercih edilmektedir.

Radyo Frekans İle Zayıflama

Radyo Frekansı İle Nasıl Zayıflanır

Öncelikle tedavi uygulanırken bol su içmek ve yediklerinize dikkat etmek oldukça önemlidir. 3 ay gibi bir sürede yaklaşık 10 seans gibi bir uygulama yapılır. Tabi kişinin yağlı bölge durumuna göre değişiklik gösterir. Uygulamada soğutucu başlık sayesinde ısıyı hissedip acıma duygusunu yaşamanız engellenmiş olur. Tedavi genelde 15 günde bir uygulanmaktadır. Lazer epilasyon gibi ten rengi faktörü yoktur. Tüm cilt tiplerine yaz ve kış rahatça uygulanabilir.  Yağ yakımı ve cilt tedavisinde en etkili yöntem olan radyo frekansın herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Tedavi sonrasında da aynı şekilde yediklerinize dikkat etmeli ve bolca su tüketmelisiniz. Bu yöntemi uygulatan kişiler kısa zamanda oldukça iyi sonuçlar aldıklarını söylüyor.

Radyo Frekans İle Zayıflama

Radyo Frekans ile Zayıflama Hakkında Detaylar

  • İlk olarak bilmeniz gereken cilt yapınızda alerji oluşturacak tüm maddelerden uzak durmanız gerekir. Örneğin güneşte bronzlaşma ve benzeri ürün kullanımları gibi. Bunun yanı sıra bazı kadınların özellikle adet dönemlerinde cilt yapıları olduğunca hassas olur. Tüm bunları dikkate alarak radyo frekansı uygulamasına girmelisiniz.
  • Tedaviye başlanmadan öncesinde doktorunuz ile beraber planlama yapmalısınız.
  • Uygulama esnasında herhangi bir ağrı sızı hissetmemek adına başlangıç olarak anestezik kremler sürülebilmektedir.
  • Tedavi esnasında daha verimli sonuç almak adına ve rsayo frekansı dağılımına göre uygun yol izlenir.
  • Cihazın uç kısmıyla cilt yapısı arasında koruma görevi bulunan bir yağ veya jel kullanılması uygundur.
  • Kişiden kişiye değişen seans süresine göre ortalama olarak 8 ile 10 seans arasında tedavi sonuçlanmaktadır.
  • Haftada kişi ile yapılan planlamaya göre 1 veya 2 kez işlem uygulanır.
  • Maliyet bakımından ortalama olarak 60 dakika süren bir seans ücreti 250 tl ile 30 tl arasındadır.

Zayıflamanın Sağlığımıza Etkileri

Her ne kadar radyo frekansı ile oluşturulan bir işlem olsa da zayıflama konusunda uygun formlu bulunan kişilerde radyo frekansı ile zayıflama işlemi uygulanır. Kişi zayıflama konusunda istikrarlı ise bu uygulama ile beraber gerekli bilgilendirmelere de sahip olup kontrollü bir şekilde zayıflama uygulamalarına teşvik edilir. Zayıflama kişinin kendini güzel görebilmesinin yanı sıra kişiyi sağlıklı kılan en temel etmendir. Öyle ki bir çok hastalığı tetikleyen işlem son zamanlarda kişinin kilosu olmaktadır. Kilolu olan kişiler bir çoğu tedavi sürecinde diyetisyene yönlendirilmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı