2022 Ramazan Ne Zaman? Bayrama Kaç Gün Kaldı?

Her yıl neşe ile beklenen ayların başında olan Ramazan ayı bu yılda neşe ile beklenmekte. Ramazan ayına kaç gün kaldı sorusu bu aralar sık sık sorulan soruların başında geliyor. Biz de kaç gün ekibi olarak merakınızı gidermek ve hem Ramazan’a hemde Ramazan Bayramı‘na kaç gün kaldı sayaç ile takip etmeniz için gerekli bilgileri hazırladık. Aşağıda yer alan sayaç ile hem başlangıcına hemde bayrama ne kadar süre olduğunu takip edebileceksiniz.

Ramazana Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramına Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Pazartesi, 2 Mayıs 2022

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Salı, 3 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Çarşamba, 4 Mayıs 2020

2022 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayrama Kaç Gün Kaldı?

Tüm Müslüman aleminin coşku ile beklediği dini bayramlar arasında yer alıyor. Bu sene yaz dönemine denk gelecek olan Ramazan Bayramı, Ramazan Ayı’nın hemen bitiminde yer alan ve Ramazan coşkusunu devam ettiren bayramdır. Bayram coşkusunu hem aile ile hem komşular ile hem de sevdiklerimiz ile paylaşırız. Bayramlarda bir araya gelen aile üyeleri, komşular ve birbirlerine yakın kişiler hem yakınlıklarını arttırır hem de dinin vazifelerinden olan yaşlılara ziyaretleri gerçekleştirmiş olurlar. Bayram coşkusuna özel olarak evlerde tatlılar yapılır, çikolatalar ve şekerler alınır evlere gelen misafirler oldukça hoş bir şekilde karşılanır. Büyüklere saygı küçüklere sevgi gösterilir ve arada olan samimiyet bayramlar ile geliştirilir. 2022 Ramazan Bayramı tarihi bu sene 2 Mayıs tarihinde başlayacak ve 4 Mayıs tarihinde son bulacaktır.

şeker bayramı ne zaman
Ramazana Kaç Gün Kaldı

Ramazan Bayramı birçok insan tarafından özellikle eski insanlar dediğimiz tecrübeli insanlar tarafından şeker bayramı olarak ifade edilir.  Yani soru olarak ramazan bayramı kaç gün kaldı yerine şeker bayramı kaç gün kaldı diye bile sorsanız çok haklısınız. Çünkü bazen yeniler eskileri unutturur ama  her zaman unutmayanlar vardır.

Ramazan ayında tutulan oruç iftarlar o kadar güzeldir ki yaşamak gerek denecek kadar. Hayatımızda başımıza gelebilecek en güzel anılardan biridir. Bu ayda aileler daha bütünleşir, birbirini daha sever. Herkes birbirine gidip gelir. Çocuklar özellikle bu ayı dört gözle bekler ve günler geçsin de bayram gelsin isterler.

İşte her yıl beklenen ramazan bayramı bu yılda 2 Mayıs 2022 tarihi olarak belirlendi. Bu yıl ramazan orucu ise 30 gün tutulacak. Bu bilgiler ışında ramazan bayramını beklemeye dol alalım.

Ramazan bayramının eskilerine göz atacak olursak çocuklar ellerinde poşetlerle kapı kapı gezip şeker toplamaktaydı. Şimdi eski adetler kalmamakla birlikte evde kasede duran şekerler sadece misafirlere uzatılmaktadır. Keşke dediğimiz bayramlardan biridir Ramazan bayramı. Şimdi çocuklar poşetlerine şeker yerine para doldurmaya çalışmaktadırlar. Çünkü artık zamanımızın çocukları şeker bayramında ki şekerin manevi olarak paradan bin kat daha değerli olduğunu bilmiyorlar.

Ramazan bayramı tatili kaç gün konumuza gitmek için linke tıklayınız.

Ramazan bayramı her yıl dört göz ile beklenen bayramlardan biridir. Hele ki çocuklar bu bayramı oldukça neşe ve mutluluk ile bekliyor. Yıllar geçtikçe bayramlar eski tatları vermese dahi her bir bayram yeni bir mutluluk getiriyor. Ramazan bayramı, oruç tutulan aydan sonra gelip hediye gibi bizlere bahşedildiği için çok değerlidir.

Şeker bayramı olarak da anlandırılan bu bayram hepimize güzellik, esenlik ve mutluluk getirmesi dileğiyle… Hayırlı bayramlar

83 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı