2020 Ramazan Ne Zaman? Bayrama Kaç Gün Kaldı?

Her yıl neşe ile beklenen ayların başında olan Ramazan ayı bu yılda neşe ile beklenmekte. Ramazan ayına kaç gün kaldı sorusu bu aralar sık sık sorulan soruların başında geliyor. Biz de kaç gün ekibi olarak merakınızı gidermek ve hem Ramazan’a hemde Ramazan Bayramı‘na kaç gün kaldı sayaç ile takip etmeniz için gerekli bilgileri hazırladık. Aşağıda yer alan sayaç ile hem başlangıcına hemde bayrama ne kadar süre olduğunu takip edebileceksiniz.

Ramazana Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramına Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Cumartesi, 23 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Pazar, 24 Mayıs 2020

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Pazartesi, 25 Mayıs 2020

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayrama Kaç Gün Kaldı?

Tüm Müslüman aleminin coşku ile beklediği dini bayramlar arasında yer alıyor. Bu sene yaz dönemine denk gelecek olan Ramazan Bayramı, Ramazan Ayı’nın hemen bitiminde yer alan ve Ramazan coşkusunu devam ettiren bayramdır. Bayram coşkusunu hem aile ile hem komşular ile hem de sevdiklerimiz ile paylaşırız. Bayramlarda bir araya gelen aile üyeleri, komşular ve birbirlerine yakın kişiler hem yakınlıklarını arttırır hem de dinin vazifelerinden olan yaşlılara ziyaretleri gerçekleştirmiş olurlar. Bayram coşkusuna özel olarak evlerde tatlılar yapılır, çikolatalar ve şekerler alınır evlere gelen misafirler oldukça hoş bir şekilde karşılanır. Büyüklere saygı küçüklere sevgi gösterilir ve arada olan samimiyet bayramlar ile geliştirilir. 2020 Ramazan Bayramı tarihi bu sene 23 Mayıs tarihinde başlayacak ve 27 Mayıs tarihinde son bulacaktır.

şeker bayramı ne zaman
Ramazana Kaç Gün Kaldı

Ramazan Bayramı birçok insan tarafından özellikle eski insanlar dediğimiz tecrübeli insanlar tarafından şeker bayramı olarak ifade edilir.  Yani soru olarak ramazan bayramı kaç gün kaldı yerine şeker bayramı kaç gün kaldı diye bile sorsanız çok haklısınız. Çünkü bazen yeniler eskileri unutturur ama  her zaman unutmayanlar vardır.

Ramazan ayında tutulan oruç iftarlar o kadar güzeldir ki yaşamak gerek denecek kadar. Hayatımızda başımıza gelebilecek en güzel anılardan biridir. Bu ayda aileler daha bütünleşir, birbirini daha sever. Herkes birbirine gidip gelir. Çocuklar özellikle bu ayı dört gözle bekler ve günler geçsin de bayram gelsin isterler.

İşte her yıl beklenen ramazan bayramı bu yılda 23 Mayıs 2020 tarihi olarak belirlendi. Bu yıl ramazan orucu ise 30 gün tutulacak. Bu bilgiler ışında ramazan bayramını beklemeye dol alalım.

Ramazan bayramının eskilerine göz atacak olursak çocuklar ellerinde poşetlerle kapı kapı gezip şeker toplamaktaydı. Şimdi eski adetler kalmamakla birlikte evde kasede duran şekerler sadece misafirlere uzatılmaktadır. Keşke dediğimiz bayramlardan biridir Ramazan bayramı. Şimdi çocuklar poşetlerine şeker yerine para doldurmaya çalışmaktadırlar. Çünkü artık zamanımızın çocukları şeker bayramında ki şekerin manevi olarak paradan bin kat daha değerli olduğunu bilmiyorlar.

Ramazan bayramı tatili kaç gün konumuza gitmek için linke tıklayınız.

Ramazan bayramı her yıl dört göz ile beklenen bayramlardan biridir. Hele ki çocuklar bu bayramı oldukça neşe ve mutluluk ile bekliyor. Yıllar geçtikçe bayramlar eski tatları vermese dahi her bir bayram yeni bir mutluluk getiriyor. Ramazan bayramı, oruç tutulan aydan sonra gelip hediye gibi bizlere bahşedildiği için çok değerlidir.

Şeker bayramı olarak da anlandırılan bu bayram hepimize güzellik, esenlik ve mutluluk getirmesi dileğiyle… Hayırlı bayramlar

Güncelleme: 11.03.2020

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2020 başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

83 Yorum

 1. 242
  Gün
  02
  Saat
  17
  Dakika
  06
  Saniye
  Ramazan Bayramına Kaç Ay Kaç Gün Kaldı?
  07
  Ay
  30
  Gün
  02
  Saat
  17
  Dakika
  06
  Saniye

  1. Ramazan bayraminin gelmesini o kadar istiyorum ki hatta hic bitmesin istiyorum ve mujde Ramazana son 4 GUN

 2. SIKINTI YAPMAYIN ARKADAŞLAR GELİR GEÇER NE ÇABUK GEÇTİ DERSİNİZ.YALANSA YALAN DEYİN TÜM BAYRAMLAR GELİP GEÇYR.OYUZDEN HİÇ HEYCANLANMAYIN

 3. SIKINTI YAPMAYIN ARKADAŞLAR GELİR GEÇER NE ÇABUK GEÇTİ DERSİNİZ.YALANSA YALAN DEYİN TÜM BAYRAMLAR GELİP GEÇYR.OYUZDEN HİÇ HEYCANLANMAYIN Bİ BAKARSN GELİR VE GEÇER ::):):):):)

 4. Ramazan bayramı çabuk çabuk gelsin diye homurdananlar için söylüyorum sizin tuttuğunuz oruçun
  Sevabı azalıyor Allah cc sizi 11 ay boyunca tok bereketli bırakıyor ama siz bir ay için homurdaniyorsunuz bu kadar

  1. peygamberımız ne dedmıs “eger ramazan da tutugunuz orucun sevabını bılseydınız 12 ayında oruc olmasını ısterdınız” anlatabıldım mı ..

 5. 2017 Ramazan bayramında ki memleketime olan uçak biletimi şimdiden aldım. Memleketim Türkiye’m seni çok seviyorum. Bayraminiz şimdiden kutlu olsun.

   1. Bizde bayramı çok seviyoruz ama sevmek yetmez değer vermek gerekir. Bayrama değer verelim büyüklerimizin ellerinden öpelim. Saygıyı küçüklerimize öğretelim

 6. Ramazan bayramına sayılı günler kaldı kardeşlerim. Lütfen bu günde küs olan Müslüman kardeşlerimizin arasını yapalım inanın çok sevap alıyoruz. Saygı ve hörmetlerimi sunarım

 7. Ramazan bayramı örf adet gelenek ve göreneklerimizi yaşattığımız dinimizide yaşadığımız nadide bayramlardan biridir.

 8. Bu bayramda dedemgile gideceğiz hepsinin ellerinden öpeceğim. Bayramlar olmasa bilgisayarın ps’nin başından kalkıpta akrabalrıma gitmem. İyi ki varsın bayramlar. Herkese hayırlı ramazanlar

 9. Hayırlı ramazanlar kardeşlerim. Bu bayramlarda eskiden şeker hastası olurduk ne şeker toplardık ama şunu görüyorum ki artık gençler şeker toplamak yerine para topluyor canları sağolsun. Yapacak bir şey yok. Bizde yeğenimize mecburen para veriyoruz.

 10. Allah hepinize razı olsun böyle yorumlar beni mutlu ediyo sağlıklı mutlu eylencelig ramazan Bayramları dileyigle

 11. Ramazan bayramı ne zaman olursa olsun büyüklerimizin elini öpmek onlara saygı duymak bu bayramın en büyük nimetlerinden biridir.

 12. Allah nice ramazan aylarına etmeyi herkeze nasip eylesin iş Allah cevabı allah tan niyaz eylesin iş allah amin
  ramazan bayamınave kurban bayramlarında kavuşmayı erdirsun iş allah amin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı