2018 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayram Kaç Gün Kaldı?

83
130
ramazan bayramı kaç gün kaldı

Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayram Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramına Kaç Ay Kaç Gün Kaldı?

Tarihi: 15-16-17 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Cuma, 15 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Cumartesi, 16 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Pazar, 17 Haziran 2018

2018 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayrama Kaç Gün Kaldı?

Tüm Müslüman aleminin coşku ile beklediği dini bayramlar arasında yer alıyor. Bu sene yaz dönemine denk gelecek olan Ramazan Bayramı, Ramazan Ayı’nın hemen bitiminde yer alan ve Ramazan coşkusunu devam ettiren bayramdır. Bayram coşkusunu hem aile ile hem komşular ile hem de sevdiklerimiz ile paylaşırız. Bayramlarda bir araya gelen aile üyeleri, komşular ve birbirlerine yakın kişiler hem yakınlıklarını arttırır hem de dinin vazifelerinden olan yaşlılara ziyaretleri gerçekleştirmiş olurlar. Bayram coşkusuna özel olarak evlerde tatlılar yapılır, çikolatalar ve şekerler alınır evlere gelen misafirler oldukça hoş bir şekilde karşılanır. Büyüklere saygı küçüklere sevgi gösterilir ve arada olan samimiyet bayramlar ile geliştirilir. 2018 Ramazan Bayramı tarihi bu sene 15 Haziran tarihinde başlayacak ve 17 Haziran tarihinde son bulacaktır.

şeker bayramı ne zamanRamazan Bayramı birçok insan tarafından özellikle eski insanlar dediğimiz tecrübeli insanlar tarafından şeker bayramı olarak ifade edilir.  Yani soru olarak ramazan bayramı kaç gün kaldı yerine şeker bayramı kaç gün kaldı diye bile sorsanız çok haklısınız. Çünkü bazen yeniler eskileri unutturur ama  her zaman unutmayanlar vardır.

Ramazan bayramının eskilerine göz atacak olursak çocuklar ellerinde poşetlerle kapı kapı gezip şeker toplamaktaydı. Şimdi eski adetler kalmamakla birlikte evde kasede duran şekerler sadece misafirlere uzatılmaktadır. Keşke dediğimiz bayramlardan biridir Ramazan bayramı. Şimdi çocuklar poşetlerine şeker yerine para doldurmaya çalışmaktadırlar. Çünkü artık zamanımızın çocukları şeker bayramında ki şekerin manevi olarak paradan bin kat daha değerli olduğunu bilmiyorlar.

Ramazan bayramı tatili kaç gün konumuza gitmek için linke tıklayınız.


83 YORUMLAR

  1. SIKINTI YAPMAYIN ARKADAŞLAR GELİR GEÇER NE ÇABUK GEÇTİ DERSİNİZ.YALANSA YALAN DEYİN TÜM BAYRAMLAR GELİP GEÇYR.OYUZDEN HİÇ HEYCANLANMAYIN Bİ BAKARSN GELİR VE GEÇER ::):):):):)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here