2018 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayram Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramı Ne Zaman? Bayram Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramına Kaç Ay Kaç Gün Kaldı?

Tarihi: 15-16-17 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Cuma, 15 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Cumartesi, 16 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Pazar, 17 Haziran 2018

2018 Ramazan Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün Kaldı? tüm Müslüman aleminin coşku ile beklediği dini bayramlar arasında yer alıyor. Bu sene yaz dönemine denk gelecek olan Ramazan Bayramı, Ramazan Ayı’nın hemen bitiminde yer alan ve Ramazan coşkusunu devam ettiren bayramdır. Bayram coşkusunu hem aile ile hem komşular ile hem de sevdiklerimiz ile paylaşırız. Bayramlarda bir araya gelen aile üyeleri, komşular ve birbirlerine yakın kişiler hem yakınlıklarını arttırır hem de dinin vazifelerinden olan yaşlılara ziyaretleri gerçekleştirmiş olurlar. Bayram coşkusuna özel olarak evlerde tatlılar yapılır, çikolatalar ve şekerler alınır evlere gelen misafirler oldukça hoş bir şekilde karşılanır. Büyüklere saygı küçüklere sevgi gösterilir ve arada olan samimiyet bayramlar ile geliştirilir. 2018 Ramazan Bayramı tarihi bu sene 15 Temmuz tarihinde başlayacak ve 17 Temmuz tarihinde son bulacaktır.

şeker bayramı ne zamanRamazan Bayramı birçok insan tarafından özellikle eski insanlar dediğimiz tecrübeli insanlar tarafından şeker bayramı olarak ifade edilir.  Yani soru olarak ramazan bayramı kaç gün kaldı yerine şeker bayramı kaç gün kaldı diye bile sorsanız çok haklısınız. Çünkü bazen yeniler eskileri unutturur ama  her zaman unutmayanlar vardır.

İlgini Çekebilir  Kurban Bayramı Kaç Gün Tatil? 2018

Ramazan bayramının eskilerine göz atacak olursak çocuklar ellerinde poşetlerle kapı kapı gezip şeker toplamaktaydı. Şimdi eski adetler kalmamakla birlikte evde kasede duran şekerler sadece misafirlere uzatılmaktadır. Keşke dediğimiz bayramlardan biridir Ramazan bayramı. Şimdi çocuklar poşetlerine şeker yerine para doldurmaya çalışmaktadırlar. Çünkü artık zamanımızın çocukları şeker bayramında ki şekerin manevi olarak paradan bin kat daha değerli olduğunu bilmiyorlar.

Ramazan bayramı tatili kaç gün konumuza gitmek için linke tıklayınız.

UYARI: Bu yazının tüm hakları Kacgun.com'a aittir. "www.kacgun.com" biçiminde aktif bağlantı verip açık kaynak göstererek içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip başlatılacaktır. ©
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (YILDIZLARA TIKLAYARAK BU YAZIYA OY VEREBİLİRSİNİZ)
Loading...
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 78 YORUM
BİR YORUM YAZ
 1. MuhammedKayık dedi ki:

  242
  Gün
  02
  Saat
  17
  Dakika
  06
  Saniye
  Ramazan Bayramına Kaç Ay Kaç Gün Kaldı?
  07
  Ay
  30
  Gün
  02
  Saat
  17
  Dakika
  06
  Saniye

 2. Kerem dedi ki:

  295 gün kaldi hsdusxsuxjwudhxushx

 3. Yavuznrz06 dedi ki:

  Yarın bayram oleyyy ne güzel be bayram olması😁

 4. Ayşe inal dedi ki:

  8 saat kaldı ramazan bayramını sabırsızlıkla bekliyorum

 5. Ayşe inal dedi ki:

  8 saat 11 dk kaldı ramazan bayramını sabırsızlıkla bekliyorum

 6. aşk meleği dedi ki:

  1 gün 10 saat 1 dakika