Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2020

2020 yılında Ramazan bayramı tatili 3gün olacak. Peki, “Corona virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı olacak mı ?” gibi sorular aklımıza gelmektedir.

Ramazan Bayramı Tatil Günleri

Ramazan Bayramı – 1. Gün: 24 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı – 2. Gün: 25 Mayıs Pazartesi

Ramazan Bayramı – 3. Gün: 26 Mayıs Salı

Yukarı da yer alan bayram günleri bilgileri güncel bilgiler olup, her yıl düzenli olarak güncellenmektedir. Sitenizi takip ederek bu veya buna benzer tatil konuları hakkında sürekli bilgi alabilirsiniz.

Ramazan Bayramı Kaç Gün?

Her yıl olduğu gibi son zamanlarda olmayıp bu yıl daha erken açıklanan bu tarihlere göre Ramazan bayramı 24 Mayıs Pazar günü başlayıp 26 Mayıs Salı günü son bulacaktır. Fakat virüs salgını nedeniyle eski bayramlardan farklı evlerimizde geçireceğimiz bir bayram yaşayacağız. Bu bayram da 23 Mayıs Arefe günü ve 24 Mayıs Cumartesi yani bayramın birini gününde sokağa çıkma yasağı vardır. Bayramın diğer günlerinde ise sokağa çıkma yasağının olabileceği öngörülmektedir.

2019 Ramazan Bayramı Hangi Kurumlara Tatil?

Ramazan bayramı tatili bir şartla tüm resmi dairelere tatildir. Bu şart ise asgari düzeyde işlerin aksamaması için personel görevlendirilmesi yapılmasıdır. Yani tüm kamu çalışanlar izinlidir ama önemli bir nokta kamu kurumunuzda ki yöneticiniz asgari düzeyde görevlendirme yapacaktır. 30 günlük tuttuğumuz orucun son günü yani Ramazan bayramının Arefe günü olduğu için çalışanlara izin veya yarım gün gibi çalışma izni uygulanmaktadır. Ramazan bayramı ise hafta içine denk geldiği için ve resmi izin olduğu için ptt,noter gibi kurumlar bayramdan sonraki ilk gün işbaşı yapacaklardır.

Oku Ramazan Bayramı Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramı Tatilinde PTT Açık mı?

Hayır PTT kesinlikle açık değildir. Bu yüzden PTT ile ilgili işlemlerinizi tatilden önce tamamlamanızda fayda bulunmaktadır. PTT çalışanları tekrar işlerine 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü sabah saat 08:30’da açılmaktadır.

Güncelleme: 17.05.2019

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. turizm sektörü için önemli. Ailesinden uzak durumdakiler için çok önemli. Şu durumda insanlar ancak yol ile cebelleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı