Bayramlar

Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2019

2019 yılında Ramazan bayramı tatili 9 gün olacak. Bildiğiniz gibi 2018 yılında  Başbakanlık Basın Müşavirliği’nin yaptığı açıklamaya göre Ramazan bayram tatili 9 gün olmuştu. Haftanın tamamlanması için Pazartesi günü yarım gün ve cuma günü tam gün asgari düzeyde işlerin aksamaması için personel görevlendirmek kaydıyla kamu çalışanları idari izinli sayılacaktı.Ama bu sene yani 2019 yılında Ramazan bayramı tatili kaç gün olacağı belli ama tatilin 9 güne çıkıp çıkmayacağı belli değildir.

Ramazan Bayramı Tatil Günleri

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Salı, 4 Haziran 2019

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Çarşamba, 5 Haziran 2019

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Perşembe, 6 Haziran 2019

Yukarı da yer alan bayram günleri bilgileri güncel bilgiler olup, her yıl düzenli olarak güncellenmektedir. Sitenizi takip ederek bu veya buna benzer tatil konuları hakkında sürekli bilgi alabilirsiniz.

Ramazan Bayramı Kaç Gün?

Her yıl olduğu gibi son zamanlarda olmayıp bu yıl daha erken açıklanan bu tarihlere göre Ramazan bayramı 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılacaklar..

2019 Ramazan Bayramı Hangi Kurumlara Tatil?

Ramazan bayramı tatili bir şartla tüm resmi dairelere tatildir. Bu şart ise asgari düzeyde işlerin aksamaması için personel görevlendirilmesi yapılmasıdır. Yani tüm kamu çalışanlar izinlidir ama önemli bir nokta kamu kurumunuzda ki yöneticiniz asgari düzeyde görevlendirme yapacaktır. Bu görevlendirme eğer size çıkarsa malasef tatilden tam anlamıyla yararlanamayacaksınız. Bunun haricinde bankalar, postaneler, hastaneler, sağlık ocakları, tapu müdürlüğü, nüfus müdürlüğü, okullar (kursa giden öğrenciler, müdür ve müdür yardımcıları için) ramazan bayramı tatilinden yararlanacaklardır.

Sponsorlu Reklamlar

Oku Ramazan Bayramı Kaç Gün Kaldı?

Ramazan Bayramı Tatilinde PTT Açık mı?

Hayır PTT kesinlikle açık değildir. Bu yüzden PTT ile ilgili işlemlerinizi tatilden önce tamamlamanızda fayda bulunmaktadır. PTT çalışanları tekrar işlerine 18 Haziran 2018 Pazartesi günü sabah saat 08:30’da açılmaktadır.

İlginizi Çekebilir:  Bayram Tatili Kaç Gün? 2020

Ramazan Bayramı Tatili 9 Gün Olması Kime Yarar?

Ramazan bayramı tatilinin 9 gün olması kamu çalışanların, kamu çalışanlarının aileleri, turizm çalışanları da dahil olmak üzere milyonlarca insanı etkiler. 3 buçuk gün tatil için yeterli olabilir ama 1000 kilometre uzakta çalışan bir memur bu 3 buçuk günün 2 gününü yolda geçirmiş olacaktıt. Bu yüzden uzakta çalışıp da evine, memleketine dönecekler için tatilin 9 gün olması da çok faydalı olabilir.

Turizm Sektörü ve Ramazan Bayramı Tatili

Turizm sektörü çalışanları 2016 Ramazan bayramı tatilinin 9 gün olmasını istiyordu. Bunu her fırsatta dile getiren turizmciler tatilin süresinin önceden açıklamasını istiyorlardı. Çünkü otel sahipleri, gezi programcıları aldıkları rezervasyonların süresini uzatarak iç turizmin canlanmasını istiyorlardı. Turizmciler için bir müşterinin gelip 3 buçuk gün kalması ile 9 gün kalması arasında ciddi uçurumlar vardır. Hem gelirleri artacak hem de iç turizm canlanacak diye düşünüyorlardı. Ama 2017 yılında tatilin uzatılıp uzatılmayacağı henüz belli değildir. Açıklama yapılırsa konumuz güncellenecektir.

Güncelleme: 17.05.2019

Hande Utku Demir

Sakarya Üniversitesi Coğrafya bölümü mezunuyum. Şuanda yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim. 7 yıldır blog yazarlığı ve bilgi paylaşımı yapmaktayım. Kaç Gün sitesinde uzun zamandır yazıyorum ve araştırdığım bilgileri en doğru şekilde sizlere sunmaya çalışıyorum.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. turizm sektörü için önemli. Ailesinden uzak durumdakiler için çok önemli. Şu durumda insanlar ancak yol ile cebelleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün