Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün? 2018

2
44
ramazan bayramı tatili kaç gün

2018 yılında Ramazan bayramı tatili 3 buçuk gündür. Bildiğiniz gibi 2017 yılında  Başbakanlık Basın Müşavirliği’nin yaptığı açıklamaya göre Ramazan bayram tatili 9 gün olmuştu. Haftanın tamamlanması için Pazartesi günü yarım gün ve cuma günü tam gün asgari düzeyde işlerin aksamaması için personel görevlendirmek kaydıyla kamu çalışanları idari izinli sayılacaktı.Ama bu sene yani 2018 yılında Ramazan bayramı tatili kaç gün olacağı belli ama tatilin 9 güne çıkıp çıkmayacağı belli değildir.

Ramazan Bayramı Tatil Günleri

Ramazan Bayramı Arifesi: 1/2 Gün(Yarım Gün) – Perşembe, 14 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 1. Gün: Cuma, 15 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 2. Gün: Cumartesi, 16 Haziran 2018

Ramazan Bayramı – 3. Gün: Pazar, 17 Haziran 2018

Yukarıda Ramazan bayramının tatil günlerini sizinle paylaştık.

2018 Ramazan Bayramı Hangi Kurumlara Tatil?

Ramazan bayramı tatili bir şartla tüm resmi dairelere tatildir. Bu şart ise asgari düzeyde işlerin aksamaması için personel görevlendirilmesi yapılmasıdır. Yani tüm kamu çalışanlar izinlidir ama önemli bir nokta kamu kurumunuzda ki yöneticiniz asgari düzeyde görevlendirme yapacaktır. Bu görevlendirme eğer size çıkarsa malasef tatilden tam anlamıyla yararlanamayacaksınız. Bunun haricinde bankalar, postaneler, hastaneler, sağlık ocakları, tapu müdürlüğü, nüfus müdürlüğü, okullar (kursa giden öğrenciler, müdür ve müdür yardımcıları için) ramazan bayramı tatilinden yararlanacaklardır.

Ramazan Bayramı Tatilinde PTT Açık mı?

Hayır PTT kesinlikle açık değildir. Bu yüzden PTT ile ilgili işlemlerinizi tatilden önce tamamlamanızda fayda bulunmaktadır. PTT çalışanları tekrar işlerine 18 Haziran 2018 Pazartesi günü sabah saat 08:30’da açılmaktadır.

Ramazan Bayramı Tatili 9 Gün Olması Kime Yarar?

Ramazan bayramı tatilinin 9 gün olması kamu çalışanların, kamu çalışanlarının aileleri, turizm çalışanları da dahil olmak üzere milyonlarca insanı etkiler. 3 buçuk gün tatil için yeterli olabilir ama 1000 kilometre uzakta çalışan bir memur bu 3 buçuk günün 2 gününü yolda geçirmiş olacaktıt. Bu yüzden uzakta çalışıp da evine, memleketine dönecekler için tatilin 9 gün olması da çok faydalı olabilir.

Turizm Sektörü ve Ramazan Bayramı Tatili

Turizm sektörü çalışanları 2016 Ramazan bayramı tatilinin 9 gün olmasını istiyordu. Bunu her fırsatta dile getiren turizmciler tatilin süresinin önceden açıklamasını istiyorlardı. Çünkü otel sahipleri, gezi programcıları aldıkları rezervasyonların süresini uzatarak iç turizmin canlanmasını istiyorlardı. Turizmciler için bir müşterinin gelip 3 buçuk gün kalması ile 9 gün kalması arasında ciddi uçurumlar vardır. Hem gelirleri artacak hem de iç turizm canlanacak diye düşünüyorlardı. Ama 2017 yılında tatilin uzatılıp uzatılmayacağı henüz belli değildir. Açıklama yapılırsa konumuz güncellenecektir.

Ramazan bayramı tatili kaç gün isimli konumuzu okudunuz.

Bir önceki yazımız olan 2019 Kurban Bayramı Ne Zaman? Kaç Gün kaldı? Kaç Gün Var? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here