Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Tarihin eski çağlarından bu yana insanlar doğmamış bebeklerinin cinsiyetlerini tahmin etmek için çeşitli yöntemlere başvurmuştur. Günümüzde bu konu ultrason yöntemi ile kesin bir sonuç verebiliyor. Ancak ultrason ile bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesi, ancak hamileliğin dördüncü ayında tespit edilebilmektedir. Geleneksel bir yöntem kullanarak hamileliğin ilk zamanlarında bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek isteyen kimseler, Rus takvimi adı verilen yöntemi günümüzde halen kullanabiliyorlar. Eğer ultrason ile çocuğun cinsiyetini bekleyemeyecek kadar sabırsız iseniz bu geleneksel yöntemleri kullanabilirsiniz. Peki Rus takvimine göre cinsiyet hesaplama nasıl yapılır? Rus takvimine göre cinsiyet hesabı doğru sonuç veriyor mu?

Rus Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama Ne Demektir?

Rus takvimi ile cinsiyet hesaplama, Rusya’da çok eski zamanlara kadar dayanan bir uygulamadır. Bu hesaplamayı yapmak için bazı bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Annenin ve babanın doğum tarihleri ile birlikte, annenin son kez adet kanaması yaşadığı tarih, bu hesaplamanın ana ögeleridir. Yapılan bu işlemin amacı, anne ve babanın kan ve hücre yenilenmelerini esas almaktadır. Düşünceye göre bazı aylarda insanların metabolizması kendilerini yeniler ve bebeğin cinsiyeti de buna bağlı olarak şekillenir. Bu nedenle hesaplama sırasında anne ve babanın doğum tarihi bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü insanların metabolizması yaşlarına bağlı olarak daha hızlı veya yavaş çalışabilir. Günümüzde herhangi bir bilimsel kanıtı olmayan bu hesaplama, bazen doğru sonuçlar verebilmektedir. Dolayısıyla bebek bekleyen aileler, hamileliğin dördüncü ayından önce, yani doktor kontrolü ile bebeğin cinsiyeti kesin olarak belirlenmeden, meraklarını gidermek amacı ile bu uygulamaya başvurmaktadır.

Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama
Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Rus Takvimi İle Cinsiyet Belirleme Kesin Olarak Doğru Sonuçlar Verir Mi?

Bu hesaplamanın kesin olarak doğru sonuçlar verdiği söylenemez. Zira oldukça eskilere dayanan, geleneksel bir hesaplama yöntemi olan bu uygulama, bilimsel gelişmelerin çağımızdaki kadar yüksek seviyelere ulaşmadığı dönemlerde ortaya çıkmıştır. Burada esas olan şey, annenin son adet tarihine, anne ve babanın doğum tarihlerine bağlı biçimde bir tahminde bulunmaya çalışmaktır. Eski zamanlardaki görüşlere göre hamile kalınan mevsim ve ay, bebeğin cinsiyeti için önemli bir kriterdir.

Bu takvim ile doğru bir hesaplama yapabilmek için Rusların öne sürdüğü başka kriterler de bulunmaktadır. Bunlar, annenin hamilelik öncesinde herhangi bir hastalığı yaşayıp yaşamadığı, babanın veya annenin kötü alışkanlıkları olup olmadığı, hem annenin hem de babanın ailesindeki genetik hastalıklar gibi unsurlardır. Tüm bu bilgiler, hesaplama için önemli birer bilgi olarak kabul edilmektedir.

Rus Takvimi İle Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır?

Günümüzde bu hesaplama bazı internet siteleri aracılığı ile otomatik biçimde hesaplanmaktadır. Hesaplamayı gerçekleştirmek için ekranda görülen kutucuklara annenin ve babanın doğum tarihlerini ve annenin son kez adet gördüğü tarihi yazmak gerekmektedir. Ardından da hesaplama kısmına tıkladığınızda, karşınıza bebeğin cinsiyetine ilişkin bir tahmin gelecektir.

Bu hesaplamayı geleneksel yöntemler ile yani otomatik hesaplama olmadan da yapmak mümkün. Fakat bunu yapabilmek için öncelikle Rus cinsiyet belirleme takvimine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu takvim, anne ve babanın yaşına, yıllara ve son adet tarihine göre düzenlenen bilgileri içermektedir. Takvimin üzerinde yer alan bilgiler ile kendinize ait bilgileri karşılaştırdığınız zaman, sütunların sonunda bebeğin kız mı yoksa erkek mi olduğu bilgisi yer almaktadır.

Hesaplama için gerek duyulan bu takvim, her yıl yenilenmektedir. Doğru bir hesaplama yapabilmek adına, içinde bulunduğumuz yılın Rus cinsiyet hesaplama takvimini bulmanız gerekmektedir. Bu sayede daha sağlıklı bir hesaplama yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı