Saçları Hızlı Uzatabilmenin Püf Noktaları

Kadınların en merak ettiği ve sıkça araştırdığı konulardan bir tanesi de saçlarını en hızlı ve kolayca nasıl uzatabilecekleridir. İşlemsiz acısız zamanınızdan ve paranızdan ödün vermeden de saçlarınızı sağlıklı bir şekilde uzatmak mümkündür.  Burada okuduğunuz bilgiler ışığında saçlarınızı hızlı uzatmanın püf noktalarını öğrenebileceksiniz.

Saç Kaç Günde Uzar?

Saçlarımız hassastır ve mevsim geçişlerinden bile etkilenebilmektedir. Bununla birlikte yıpranan saçlar dökülür ve uzaması süresi de artar ve yavaşlar. Saç modeli tercihlerinde bile uzun saçlı kadınlar daha avantajlıdır. Bütün kadınlar uzun saçlara sahip olmanın hayalini kurar ve zahmetsiz yöntemler arar. Size bu zahmetsiz yöntemlerden bazılarını söyleyeceğiz.

Saçları Hızlı Uzatmanın En Etkili Yolları

Saçlarımızın uzamasını isteriz ve saçlarımıza gereken özeni göstermeye çalışırız. Peki, saçlarımızın uzamasında büyük role sahip olan saç derimiz bizim için ne kadar önemlidir? Ne yazık ki saç derimize aynı önemi vermiyoruz. Saç uzamamızın sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi için saç derimize de gereken önemi vermemiz gerekir. Bunun yanında uygulayacağımız pratik yöntemlerde bulunur.

Saçlara Masaj Yapmak Önemli

Saçlarımıza mesaj yapmak önemlidir. Bunun için zamanınız yoksa eğer bu işlem duş esnasında bile gerçekleştirebileceğiniz bir işlemdir. Bunu her duş esnasında tekrarlanmanız saçlarınızın daha kolay uzamasını sağlayacaktır. Duş esnasında masaj yaparak şampuanın derinize iyice işlemesini sağlayabilirsiniz. Sadece duşta masaj yaparak daha uzun saçlara sahip olmanız mümkün.

Saçlarınız Kestikçe Uzar

Saçlarını uzatmak isteyen insanların pek çoğu saçlarını kestirmez. Böylece saçlarını kestirmeden uzamasını biriktirerek daha uzun saçlara sahip olacağını düşünür. Bu doğru bilinen yanlışlar orasındadır. Çünkü saçlarınızı ne kadar sık kestirirseniz o kadar çabuk ve sağlıklı şekilde uzar. Çünkü saçlarınızı sık kestirdiğiniz zaman kırıklarınız birikmeyecektir. Kırıksız saç diğer saçlara göre çok daha fazla hızlı uzar.

Saç Kremi Kullanımı Ne Olursa Olsun Önemli

Saç kremi kullanmak saçları yumuşatır ve kırılmaları önler. Özellikle kuru saça uygulanan kremlerden ziyade duş sonrasında ıslak saça uygulanan ya da direk duşta uygulanan saç kremlerini kullanmanız saçlarınızı bakımlı hale getirecektir. Ürün tercihi yaparken de ürünlerin doğal olmasına dikkat etmeliyiz.

Isı Duyarlı Saç Şekillendiricileri Bırakın

Isı odaklı saç şekillendiricileri kullanmak saçınızı yıpratacağı gibi saç derinizi de olumsuz etkiler. Saçlarınızı kırmadan şekillendirecek doğal yöntemler ararsanız iyi edersiniz. Saçlarınızda oluşan kırıkların ve yanıkların saçlarınızın uzamasını engellediğiniz unutmayınız. Doğal düzleştiricileri tercih edin.

Soğuk Su Saçlar İçin İdeal

Saçlarınızı sıcak su ile yıkadığınız zaman daha temiz olacağı yanılgısına düşmeyiniz. Sıcak su saçlarınıza iyi gelmeyebilir. Saçlarınızı yıkarken suyun çok sıcak olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer sıcak su ile duş alıyorsanız bile çıkmadan saçlarınızı soğuk su ile bir kez temas ettirmeniz gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı