Sağlıklı ve parlak cildiniz için ev yapımı maskeler: 2021 yılı için cilt bakımı

Cilt bakım ürünleri söz konusu olduğunda, korkar ve ürünleri satın almadan önce iki kez düşünürsünüz. Aklınızda birçok soru ortaya çıkıyor. Cildime uygun mu? Ne uymuyor? Yan etkileri ne olacak? Ve bir cilde cilt uzmanı sormayana kadar çoğunlukla onlardan uzak durursunuz.

Ancak doğal bir bileşense, maskeleri yapmak için doğal bileşenler mutfağınızda kolayca bulunabilir, daha az riskli, ucuz ve güvenilir olmasını denemek istersiniz. Bu maskeleri yüzünüzde denemek istersiniz. Bunların hazırlanması da kolaydır.

İşte sağlıklı ve parlak cildiniz için bazı ev yapımı maskeler: 2020 yılı için cilt bakımı

  1. Yoğurt yüz maskesi

Yarım bardak ekşi yoğurt içine bir çorba kaşığı limon suyu ekleyin. İyice karıştırın ve bir macun yapın. Bu macunu cildinize 15 dakika boyunca uygulayın. Ilık ılık suyla yıkayın. Sonra cildi sıkılaştırmak için tekrar soğuk suyla yıkayın.

  1. Zeytinyağı Yüz Maskesi

Bir çorba kaşığı beyaz kozmetik kile bir çorba kaşığı sızma zeytinyağı ekleyin. İyice karıştırın. Macunu cildinize 10 dakika boyunca uygulayın ve ılık suyla yıkayın.

  1. Yulaf ezmesi yüz paketi

İki çay kaşığı yulaf ezmesine bir çay kaşığı bal ve 3 çay kaşığı süt ekleyin. İyice karıştırın ve paketi 20 dakika boyunca yüzünüze uygulayın, sonra suyla durulayın.

İşte sağlıklı ve parlak cildiniz için kolayca bulunabilen ev yapımı maskeler: 2020 yılı için cilt bakımı

  1. Yumurta yüz maskesi

Bir kaseye yumurta alın ve iyice karıştırın. 5 damla badem yağı ekleyin ve kombinasyonu iyice karıştırın. Yüzünüze 15 dakika boyunca uygulayın, sonra ılık suyla durulayın. Daha sonra daha iyi sonuç almak için tekrar soğuk suyla yıkayın.

  1. Ballı süt maskesi

Bir çay bardağı süte 2 çay kaşığı bal ekleyin. Kombinasyonu iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayacak ve sonra 20 dakika bekleyeceksiniz. Önce ılık suyla ve sonra soğuk suyla yıkayın. Daha iyi sonuç için ılık bir süt kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı