Sağlıklı Zayıflama Listesi

Sağlıklı Zayıflama Listesi, sağlık zayıflama listesindeki yiyecekler kemiklerin oluşmasına, kronik hastalıkların önlenmesine, görme yeteneğini geliştirmesine ve hatta zihninizi güçlendirmenize yardımcı olan güçlü besinlerdir.

Ancak, bu gıdaların da size daha fazla yardımcı olabileceğini ve zayıflamanıza katkı sağlayacak yeni kanıtlar olduğunu biliyor muydunuz?

Zayıflamak için bu besinleri diyetinize nasıl ekleyeceğinizi öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Sağlıklı Zayıflama Listesi

Siyah fasulye

Bir fincan siyah fasulye, tatmin edici bir protein deposudur. 50 gram paketi ile kırmızı et gibi protein bulundurur, üstelik doymuş yağ içermez.

Yulaf

Yulaf lif açısından zengin bir besindir, bu nedenle bir porsiyonu, gün boyunca kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olabilir. Sadece yarım fincan 4.6 gram yulaf, metabolizmayı arttıran ve yağ yakan sağlıklı bir besin olabilir.

Avokado

Yağları yemekten korkmak için hiçbir sebep yok sadece doğru yağ olduklarından emin olun. Avokado’nun sağlıklı tekli doymamış yağlarındaki bir bileşik olan Oleik asit, vücudunuzu gerçekten aç bırakarak açlığa neden olabilir. Avokadoyu salatalarınızda kullanabilirsiniz.

Sağlıklı Zayıflama Listesi

Somon

Somon iyi bir protein kaynağıdır. Yağ eklemeden tok hissetmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, 18-50 yaş grubundaki kadınların% 50’si bu temel besleyiciden yeterince yararlanıp yararlanamadığını bilmiyor.

Somon alımı artırın; kırmızı etten daha iyi bir seçimdir ve ara öğün yapmak için doymamış yağlar’larla doludur. 2001 yılında yapılan bir araştırma, doymamış yağlar açısından zengin bir diyet yapanların ortalama 9 kilo kaybettiklerini, düşük yağlı diyet yapanların ise ortalama 6 kilo verdiğini ortaya koydu.

Yaban mersini

Yaşlanma karşıtı etkileri ile tanınan yaban mersini, küçücükken güçlü bir zayıflama dostu yemektir. Bir fincan yaban mersini size 80 kalori yaktırır ve 4 gram lifle daha tok hissetmenize yardımcı olur.

Brokoli

Pişmiş veya çiğ tüketilebilen bu sebze kanser önleme güçleri ile iyi bilinir, ancak 30 kaloriden az bir kalorisi ile lifli yemek için bir sunum olmasının yanında zayıflamaya da faydalıdır.

Burokoliyi salatalarınızda da kullanabilirsiniz.

Kahverengi pirinç

Kahverengi pirinç, daha az kalorisi ile tercih edebileceğiniz bir besindir. İyi bir lif kaynağı olmasının yanında metabolizmayı arttıran ve yağ yakımını destekler.

Greyfurt

Diyetiniz hakkında başka bir şey yazmamış olsanız bile, her öğünde yarım greyfurt yerseniz haftada bir kilo verebilirsiniz.

Keskin meyvelerdeki bir bileşik, yağ depolayan bir hormon olan insülini düşürebilir ve kilo kaybına neden olabilir. Aynı zamanda iyi bir protein kaynağıdır ve en az% 90 su olduğundan, sizin daha çok yemenizi engeller.

Yeşil çaydaki antioksidanlar yağ yakmanıza ve kaloriyi yakmanıza neden olur. Bir çalışma, günde beş bardak yeşil çay tüketen kişilerin iki kat daha fazla kilo vermenize yardımcı olabileceğini keşfetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı