Salatalık Turşusu Kaç Kaloridir Kilo Yaparmı

Salatalık Turşusu Kaç Kaloridir Kilo Yaparmı,Salatalık turşusu genel olarak yağ karbonhidrat ve kalori değeri oldukça düşük bir besindir. Fakat Bu Diyette Tüketileceği anlamına Gelmez. Kalori Değerleri Aşağıdadır.

Salatalık Turşusu Kaç Kaloridir Kilo Yaparmı

1 Adet Salatalık Turşusu : 5 Kalori

1 Tabak (porsiyon) Salatalık Turşusu : 25 Kalori

1 Adet Taze Salatalık Kalorisi : 15 Kalori

Salatalık düşük kalorisine rağmen fazla tuz içermesi sebebi ile tuz tüketiminde kısıtlamaya gitmesi gereken kişiler için tüketimi uygun olmayan bir besindir. Ayrıca yenildikten sonra bolca su tüketilmesi gereklidir. Birkaç kez yıkandıktan sonra tabakta 1 saat kadar dinlendirilip yenilmesi tuz içeriğinin azalmasını sağlayacağı için daha sağlıklıdır. Günde 1 porsiyondan fazla tüketilmesi sağlık açısından elverişli olmayabilir. Tansiyon Hastaları ve Böbrek Taşı ile Böbrek yetmezliği olan kişiler için kesinlikle önerilmez. Yüksek tuz tüketimi kan basıncını Arttırıcı Etkiye sebep olmaktadır.

Salatalık Turşusu Kilo Yapar mı , Turşu Kilo Aldırır mı?

Salatalık turşusu içeriği kalori ve besin değerleri baz alındığında masum bir gıdadır, fakat; diyet listelerimizde en klişe 3 kural 3 beyazdan uzak durmaktır. Bunlar ; Un, Şeker ve Tuzdur. Turşuda da bolca tuz bulunur. Bu sebepten diyet yaparken olabildiğinde az salatalık turşusu tüketmek gereklidir. Daha çok taze salatalık tüketilmesi zayıflama programınız için uygun olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı