Salep Kaç Kalori Kilo Aldırır mı

Salep Kaç Kalori Kilo Aldırır mı, kilo kontrolü yapanlar öncelikle salep içerisindeki enerji yani kalori miktarını bilmeleri gerekir. Burada önemli olan gerçek salep ve hazır salep arasındaki farkı bilmek gerekir.

Gerçek salep orkide bitkisinin toprak altında büyüyen 2 adet yumrulu halde kökünden yapılır. Fakat hazır zalepler şeker ve nişasta kullanılarak yapılmaktadır. Aralarındaki bu fark kalori miktarını da doğrudan etkiler.

Aşağıdaki tabloda salep kaç kalori bulabilirsiniz

  • 1 Su Bardağı Salep : 292 Kalori
  • 1 Çay Bardağı Salep : 180 Kalori
  • 1 Kahve Fincanı Salep : 165 Kalori
  • 1 Kase Salep : 420 Kalori’dir.
  • 1 Su Bardağı Ev Yapımı Salep : 180 Kalori (Aşağıda Detay Verilmiştir)

Yukarıdaki tablodan da anlaşılacağı üzere diyet yapanlar için salep tüketimi kontrol altında tutulması gerekir. Fakat ev yapımı salep diyette ara sıra rahatlıkla tüketilebilir. Aşağıdaki Salep Kilo Yaparmı konumuzu dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Diyette Salep İçmek Kilo Aldırır mı?

Salep içinde bulunan yüksek miktardaki şeker, nişasta ve yağlı süt karışımından dolayı tavsiye edilmez. Salep Kilo Aldırır mı diye soran kullanıcılarımız için cevabımız evet olacaktır. Ağır bir içecektir zorunlu haller dışında (hastalık, üst solunum yolu enfeksiyonu, boğazların yumuşaması vs) diyet yapanlar tarafından tüketilmemesi önerilir. Fakat salep boğazı yumuşatır midenizi rahatlatır. içenler için eşsiz bir deneyim ve rahatlama hissi verir. Diyet yaparken bu hisse ihtiyaç duyduğumuz aşikar, Bu sebeple Diyet Salep Nasıl Yapılır aşağıda anlatacağız.

Diyet Salep Nasıl Yapılır ?

Diyet yapanlar salep içebilir mi? Evde kendiniz yapmanız koşulu ile neden olmasın. Ama bu salep türüne yalancı salep demek zorundayız. Gerçek salepten biraz faklı olacak ama beklentilerinizi karşılayacak ve aradığınız tada benzer bir tat bırakacaktır. Öncelikle malzemelerimizin listesini aşağıda verelim.

Diyet Salep Yapımı İçin Malzemeler

  • 1 Litre Light Süt
  • 4/1 Paket Toz Salep
  • 1 Kaşık Tarçın

Diyet Salep Yapımı

Salepte kaç kalori vardır yukarıda görmüştük. Bu kalori miktarını azaltmak adına malzemelerimizden yağlı sütü ve şeker nişasta karışımını çıkarttık. Bu sayede %40 oranında kalori miktarını azaltmış oluyoruz.

Bir tencereye diyet sütü boşaltın süt ısındıktan sonra toz salebimizi yavaş yavaş kaba doldurmaya devam etmemiz gerekiyor. Bir anda hepsini koymanız topaklanmasını sebep olacaktır. Bu topaklanma etkisini kaybetmek için sürekli karıştırmak ve toz salep içerisine yavaş yavaşça karıştırılması gerekmektedir. Tüm salep tozunu ekledikten sonra 10-12 dk daha karıştırmanız yeterli olacaktır. Süt kıvamlı bir hale geldikten sonra fincana koyup üzerine tarçın ekerek servis edebilirsiniz.

Bu şekilde salep kaç kalori diye soracak olursanız normal değerinden %40 oranda az yani 190-210 kalori arasında olacaktır. Bu şekli ile yine de yüksek kalorili bir içecektir. Dikkatli tüketmenizde fayda var.

Bize Sorun!

Diyette yedikleriniz içtikleriniz yada spor egzersiz diyet listeleri gibi konularda bizlere soru sorabilirsiniz. Sorularınız editörlerimiz tarafından aynı gün içinde cevaplandırılacaktır. Soru sor bölümümüzü kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca bu konu ile ilgili olarak eklemek istedikleriniz yada sorularınız var ise aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı