Sayısal Loto Ne Zaman Çekiliyor? 2020

Piyango kültürü ülkemizde hayli gelişmiş bir kültürdür. Her yılbaşında heyecanla beklenen Milli Piyango Çekilişleri bir yana insanlar her hafta farklı şans oyunlarında aynı heyecanı yaşıyor. Şans oyunlarına ilginin bu kadar artmasının sosyolojik ya da psikolojik yönden birçok nedeni bulunmakla birlikte şans oyunlarından ikramiye kazanan insanların yaşamları sadece bir gecede değişebilmektedir.

Şans Oyunları Nelerdir?

Ülkemizde oynanan şans oyunlarının başında Milli Piyango gelmektedir. Bununla birlikte Sayısal Loto, Süper Loto, On Numara, Şans Topu ve Kazı Kazan oyunları da bulunmaktadır. Her hasta milyonlarca kişinin şansını denediği, yüzlerce kişinin büyüklü küçüklü ikramiyeler kazandığı şans oyunları noter huzurunda çekilmektedir ve Milli Piyango Genel Müdürlüğü’ne bağlı birimlerce gerçekleştirilmektedir.

Sayısal Loto Ne Zaman Çekiliyor

Sayısal Loto Nedir?

Sayısal Loto 1996 yılından beri oynanan bir oyundur. 1 ila 49 sayıları arasında 6 adet sayı belirlenmektedir. 3, 4, 5 ve 6 sayının doğru tahmin edilmesi sonucunda ikramiye kazanılmaktadır. Ekonomik krizin olması, işsizlik oranının gün geçtikçe artması ile toplumun büyük bir kısmı Sayısal Loto, Şans Topu gibi oyunlarda şansını denemektedir. Her hafta zengin olma hayali kuran yüzlerce kişinin oynadığı Sayısal Loto’da büyük ikramiyeyi sadece bir ya da birkaç kişinin kazanması yine de umutları kırmamaktadır.

Sayısal Loto Ne Zaman Çekiliyor?

Sayısal Loto her hafta Cumartesi günü 21.15’te çekilmeye başlanmaktadır. Sayısal Loto çekiliş süresi yaklaşık 5 dakika olup sonuçların yüklenmesi saat 21.30’u bulabilmektedir. Yani sayısal loto saat kaçta çekiliyor sorusunun cevabı 21.15’tir. Çekilişte çıkan numaralar Türkiye Milli Piyango İdaresi tarafından resmi bir şekilde gerekli yayın organları ve internet siteleri aracılığı ile duyurulmaktadır.

Sayısal Loto Nasıl Oynanır?

Sayısal Loto oynamak için 18 yaşından büyük olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bir kuponda 8 kolon bulunmaktadır. Kolon başı fiyat ise 2019 yılı için 1,5 TL olarak belirlenmiştir. Bir kuponun tamamını oynayan kişi 12 TL ödemek durumundadır. Sayısal Loto oynamak için; oynama kuponunda her kolon için 49 sayıdan 6 tanesi işaretlemek gerekmektedir. İşaretleme yapmak için zamanı olmayanlar için sayısal lotoyu özel olarak oynayan otomatik makineler bulunmaktadır ve bu makinelerden yardım alınabilmektedir. Cumartesi günleri akşam saat 21.30’dan sonra çekilen Sayısal Loto sonuçları ise gerçek zamanlı olarak öğrenilebilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı