Serum Kilo Yapar mı Serum Taktırmak Kilo Aldırır mı

Serum Kilo Yapar mı Serum Taktırmak Kilo Aldırır mı serum kanınızda daima bulunan bir sıvıdır. Tüm kanın 400 Gr kadarı serumdan oluşmaktadır. Fakat hastanede takılan serum biraz daha farklıdır.

İzotonik yada fizyolojik serum olarak iki farklı serum türü bulunur. Bu serumlar bazen sade olarak bazende içine tedaviniz için gerekli olan ilaçlar eklenerek damar yolu ile verilirler.

Serum Kilo Yapar mı Serum Taktırmak Kilo Aldırır mı

Serem fizyolojik yada serum izotonik, ikisi de sıvı maddeler olup kalori içermezler. Kalori içermeyen hiçbir sıvı kilo alımına neden olmaz. Serum kilo aldırır mı merak edenler için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki serum taktırmak kesinlikle kilo yapmaz.

Şehir Efsaneleri

  • Hastalıklar, ilaç kullanımı gibi birçok konuda şehir efsaneleri bulunduğu gibi serum takılması ile ilgili olarak da şehir efsanesi mevcut. Serum takılan hasta kilo almaktan genelde endişe eder. Hatta bazı hastalar işi bir derece daha ileri götürerek tedavi sürecini bile reddeder. Fakat bunun hiçbir geçerliliği yoktur.
  • Serum ile size verilen tüm sıvı genelde birkaç saat içinde idrar ile vücuttan atılır. Söz konusu sıvı daimi olarak vücutta kalmaz. 
  • Serum İştah açar düşüncesi yanlış bir düşüncedir. Tam aksine serum sonrası kişinin kan değerleri normal standartlarında olacağı için iştah normal değerlerde olacaktır. 
  • Serum ile kilo almak söz konusu değildir. Özellikle kilo almaya çalışan zayıf bireyler için kilo alma aracı olarak kullanılması sağlık açısından risk teşkil edebilir. Doğal yollardan kilo almanız gerekir. 

Kilo Kaygıları Sağlığınızın Önüne Geçmesin.

Bazı kişilerde kilo sorunları psikolojik olarak sağlık sorunlarının önüne geçebiliyor. Kilolu olmak da bir sağlık sorunudur fakat zayıflamak yada kilo almak için gerekli tedavilerinizi aksatmak kilolu olmaktan daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Bu sebeple önce sağlık açısından gerekli olan şeyleri uygulamanız daha sonra kilo sorunlarınıza odaklanmanız gerekmektedir.

Bize Sorun!

Diyet listeleri, Zayıflama spor ve egzersiz yada kalori ile ilgili konularda editörlerimiz sizden gelen soruları cevaplanmaktadırlar. Bize Soru sormak için aşağıdaki yorum kısmını kullanabilirsiniz. Editörlerimiz sorularınıza aynı gün içinde cevap vermektedir. Soru ve yorumlarınız bizler için değerlidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı