Şeyda Çoşkun 3 Günde 4 Kilo Diyeti

Şeyda Çoşkun 3 Günde 4 Kilo Diyeti, ülkemizde yaptığı diyet uygulamaları ile dikkatleri üzerine çeken diyetisyen Şeyda Çoşkun başarısını kanıtlamış diyetisyenlerden bir tanesidir.

Diyet programlarına uyulduğu takdirde bir çok kişinin %100 sonuç elde ettiği diyetisyen sağlıklı beslenirken aynı zamanda fit bir vücuda sahip olma imkanı ile bireyleri bilinçlendirmekte.

Sağlıklı beslenmek hem psikolojik açıdan hem de fiziki olarak kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlamaktadır. Şeyda Çoşkun diyet konusunda birçok bilgilendirme ve beraberinde klişe uygulamaları ele alıyor. Bu sayede hem fit görünürken hem de beslenme alışkanlığı edinmiş oluyorsunuz. Bu sayede kaliteli bir beslenme alışkanlığı ile yaşam boyu kontrollü bir beslenme alışkanlığı edinmiş oluyoruz.

Şeyda Çoşkun Diyet Farkı Nedir

 • Vücut yapısında birikmiş ödemin atılmasına katkı sağlamakta
 • Sağlık kilo verme olanağı sağlarken aynı zamanda beslenme alışkanlığını düzene sokmakta
 • Kısa sürede etkili bir zayıflama gözlemlenmekte
 • 3 günde 4 kilo verilmekte
 • Aşırı yağlı, şekerli ve tuzlu gıdalardan uzak durmanız ön görülmekte bu sayede beslenme alışkanlığında zararlı maddelerden uzak durmaktasınız
 • Diyet listesinde metabolizmayı hızlandıran besinler bulunmakta

Şeyda Çoşkun 3 Günde 4 Kilo Diyeti

Ara Öğün Sıklığı Ve Besin Tüketimi

Ara öğünler sizlerin ana öğün tüketiminde bilinçli davranarak normal zamanda olduğundan daha az yemek yemenizi sağlamakta. Bizler her zaman şu şekilde düşünürüz. Beslenme alışkanlığımız yoktur lakin her zaman için daha az yemek yeriz. Bu düşünce doğrultusunda da zayıflayacağımız hissine kapılırız. Halbuki bizler acıktıkça biraz biraz bir şeyler atıştırıp tükettiğimizde bir sonraki ana öğün için tokluk hissi olacağından daha az besin maddesi tüketiriz ve kalori değerlerimizde artış gözlenmez. Lakin ara öğünleri atlar ve tüm ağırlığımızı akşam yemeğine bırakırsak o vakit kilo alımı ve vücut yapımızda yağlanma gözlemlenmesi kaçınılmaz.

Ara Öğün Beslenme

Günlük enerjinizi arttırmak adına ara öğünlerde ara ara meyve salatası tüketebilir veya tek tip meyvelerden tüketerek ara öğünlerinizde kalorisi düşük meyveler tüketebilirsiniz. Meyveler lif oranı yüksek besinlerdir. Ayrıca doğal şeker içerir.Günlük enerjinizi arttıran meyveler aynı zamanda kan şekerinizin de dengeli olmasına olanak sağlamaktadır.

 • Ara öğünlerde tüketeceğiniz meyveler kabızlığı önler
 • Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar
 • Metabolizmanızı hızlandırır
 • Günlük su ihtiyacımızın bir miktarını karşılar
 • Özellikle diyet içerisinde yer alması ön görülen meyveler çilek, erik, ananas, ahududu, karpuzdur.
Şeyda Çoşkun 3 Günde 4 Kilo Diyeti

3 Günde 4 Kilo Verdiren Diyet

1.GÜN

Sabah

Çilek (15 adet), Yulaf (2 yk)

Öğle

Çilek (15 adet), Yulaf (1 yk)

Ara Öğün

Çilek (6 adet)

Akşam

Tavuk Izgara (100 gr)

Ara Öğün

Çilek(6 adet)

 1. GÜN

Sabah

Haşlanmış yumurta (1 adet)

Ara Öğün

Ananas (1 dilim)

Öğle

Yoğurt (1 kase), haşlanmış yumurta (1 adet)

Ara Öğün

Ananas (1 dilim)

Akşam

Haşlama et(100 gr), kepek ekmeği (1 dilim), çorba (1 kase)

 1. GÜN

Sabah

Lor peyniri (1 yk), hindi füme (1 dilim)

Öğle

Izgara tavuk göğüs(100 gr)

Ara Öğün

Ayran(1 bardak)

Akşam

Mantarlı hindi sote (100 gr)

Soru Sor: Sormak istediğiniz sorularınızı aşağıdaki yorum kısmını kullanarak bize iletebilirsiniz.Sorularınız kısa süre içerisinde cevaplanacaktır.

Bir önceki makalemizide okumanızı öneriyoruz. Yüzmek Kaç Kalori, Kilo Verdirir mi, Zayıflatır mı? başlıklı makalemizde editörlerimiz sizler için önemli konulada değindi. Okumanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı