Sigara Zayıflatırmı Sigarayı Bırakmak Kilo Aldırırmı

Sigara Zayıflatırmı Sigarayı bırakmak kilo aldırırmı sigaranın zayıflama üzerideki etkisine geçmeden önce sigara hakkında kısa bir bilgi vermekte fayda var.

Sigara günümüzde var olan bir çok sağlık sorunlarının ana sebebi olmuş durumdadır.
Sigara tüketimini kesinlikle onaylamıyoruz. Bunu buradan açıkça belirtelim ama zayıflama söz konusu olduğunda çok sorulan bir soru olduğu için bu konuyu detaylı bir şekilde açıklama gereksinimi duyduk.
Sigaranın iştah azalttığı ve metabolizmayı hızlandırma gibi etkileri olduğu için zayıflama üzerinde etkisi olduğu kabul ediliyor.
Çoğunlukla sigara kullanan kişiler sigarayı bıraktıklarında gerek tat alma gereksede koku alma duyuları normale dönüyor. Normal zamanlara göre birden duyularda artış oluyor. İşte bu sebepten dolayı iştahta da artış olduğu için sigarayı bırakan kişiler kilo almaya başlayabiliyor.

Sigara Zayıflatırmı Sigarayı Bırakmak Kilo Aldırırmı

Sigarayı bırakan kişinin iştahı attığı için sürekli abur cubur ve atıştırmalık isteği oluşuyor ve kısa sürede 5 ila 10 kilo alması kaçınılmaz hale gelebiliyor. Sigarayı bıraktıktan sonra diyetinize uymalı ve beslemenize dikkat etmelisiniz.
Tabiki sigarayı bırakma birçok hastalığa yakalanma riskini azaltıyor ve kısa sürede vücudunuz nefesiniz normale dönmeye başlıyor. Kandaki oksijen seviyesi artıyor. Sağlığınıza kattığı çok önemli olumlu etkisi olduğunu belirtelim ve kesinlikle bırakmanız gerektiğini birkez daha belirtelim.
Sigarayı bırakan kişilerin çoğunlukla oluşan, yoksunluk ve endişe sebebiyle sürekli birşeyler atıştırma isteğini azaltmaları gerekir.

Sigara Zayıflatır Mı Yada Kilo Aldırırmı

İnsanların önemli bir kısmı sigara içer ve zayıf olabilir. Yine sigarayı bıraktıktan sonra kilo almaya başladıkları için yeniden başladıklarını söyleyebilirler. Sigara bahsettiğimiz iştahsızlık ve sağlıksız durumları ortaya çıkardığı için zayıflama üzerinde etkisi olabilir.

Sigara Zayıflatırmı Sigarayı Bırakmak Kilo Aldırırmı

Sigara Metabolizmayı Hızlandırırmı

Sigaranın yada nikotinin metabolizmayı hızlandırması doğru değildir ancak vücut sigaranın neden olduğu zehiri atmak için daha fazla kalori yakmaya neden olabilmektedir. Elbetteki bu bir insanın zayıflamasına yetecek düzeyde bir kalori değildir.
Sigara kullanılan dönemlerde zayıf olduğunuzu hissetme sebebi aburbucur isteği duyduğunuzda sigara içerek istem dışı geliştirmenizdir. Çoğunlukla sigara içmeyen kişilerde yeşil çay içerek açlıkarını baskılamaktadırlar. Buda benzer bir durumdur.

Kilo Almadan Sigara Nasıl Bırakılır

Sigarayı bıraktığınızda kilo almak istemiyorsanız bir diyetisyenle yada doktorunuza danışarak bırakmaya başamanız ve onun önerileri doğrultusunda hareket etmelisiniz. Bu şekilde hem sigaranın vücudunuza verdiği zararlardan kurtulmanın yanısıra daha fit bir görünüme sahip olacaksınız. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, sigarayı bıraktıktan sonra abur cuburlara yönelmek yerine sağlıklı meyve ve araştırmalık içeren ara öğünler oluşturmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı