Siğillerden Nasıl Kurtuluruz?

Siğiller, 100 farkı çeşit virüsten kaynaklanmaktadır. Hatta yüzden fazla türü olan Human Papilloma isimli Virus (HPV) kaynaklı olan siğillerin tedavisinde evde siğil tedavisi için kürler kullanılabileceği gibi; kimyasal ilaçlar da kullanılabilir. Bir siğil insanın bağışıklık sistemine göre azalabilir veya çoğalabilir. Siğil bulaşıcıdır. Bir virüs başka bir insana da bulaşabilmektedir. Bu tamamen bağışıklık sisteminin zayıflığı ile alakalıdır.

Yani Siğillerin Farklı türleri insanları, bağışıklık sisteminin gücüne bağlı olarak farklı şekillerde etkiler. Bazı suşlar ortak siğillere neden olan suş gibi nispeten zararsızdır, diğerleri ise daha ciddi sorunlar oluşturabilir. Siğillere bir virüs neden olduğu için, vücudun diğer bölgelerine ve diğer insanlara da yayılabilir. Ana metotlar sizin için işe yaramazsa ya da garip kimyasalların yer aldığı tedavileri kullanmaktan kaçınırsanız bunun yerine, siğilleri tedavi etmek için ev kürlerini kullanabilirsiniz.

 Elma Sirkesi ve Siğil Tedavisi

Elma sirkesi siğil tedavisinde yararlı olabilir. Elma sirkesi virüsü direkt olarak öldürmez ancak şişmiş olan siğilleri yumuşatır ve kabuğu kaldırmak için yararlıdır. Daha fazla virüs barınmasını engeller. Siğil tedavisi için yapacağınız iş çok basittir, bir kaba elma sirkesi koyun ve pamuk batırarak siğillerin üstünde 10 dakika tutun. Muz püresi hazırlayıp siğillerin üzerine koymak da ayrı bir çözümdür. Günde 2 kez muz kabuklarını iyice merhem haline getirerek siğillerin üzerine koyun ve 15 dakika bekletin. Bir başka yol da C vitamin tabletlerini kullanmaktır. C vitamin tableti ve limon suyu karışımı ile hazırladığınız suya siğilli olan ayağınızı batırın ve 10 dakika bekletin. Karahindi baba ve fesleğen yapraklarını ezerek de siğillerin üstüne koyabilirsiniz. Bir başla siğil tedavisi patates ile yapılabilir. Patatesleri yuvarlak şekilde doğrayın ve ardından siğillerin üzerine yerleştirin. Bu yöntemler siğil tedavisinde en kolay yöntemlerdir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı