Simit Bölgesi Eritme Hareketleri ve Yöntemleri

Simit Bölgesi Eritme Hareketleri ve Yöntemleri, bazı İnsanlar Vardır ki vücudunun tüm bölgeleri idela orantıda ve kilolu görünmemektedir. Fakat simit bölğesi dediğimiz karın ve bel çevresi yağlı ve kiloludur.

Türk Halkında Bu kısma Aşk Yağları da denir. Fakat artık hiçbir erkek yada bayan bu kısımlardan hoşlanmamaktadır.

Genel itibari ile zayıflamak simit bölgesinden zayıflamaktan çok daha kolaydır. Çünkü bu bölğeden alınan kiloların yediklerimizden daha çok metabolizma ve genetik yapı ile alakası vardır.

Simit Bölgesi Eritme Hareketleri ve Yöntemleri genel itibari ile bel ve karın bölgesi ile yan bölğeleri çalıştıran tüm hareketleri kapsar. Bu konuda Bölğesel kilo verme yöntemlerini uygulayabilirsiniz. Sizin için 3 Adımlık bir yol öneririz.

Bu yola başlamadan önce hormonel yada genetik bir sorunun olup olmadığını bir sağlık kuruluşundan bazı testler yaptırarak öğrenmek ve bir diyetisyene başvurmak önerilir.

  1. Adım Sağlıklı Beslenme

Aslına Bakarsanız bunu sadece zayıflamak için değil genel olarak yaşam felsefesi olarak kabullenmek daha mantıklıdır. Sağlıklı beslenme zayıflamanın altın kuralıdır. Dikkat ederseniz Diyet yada düşük kalorili beslenme demiyorum. Sağlıklı beslenmeden bahsediyorum. Genel olarak aldığınız protein yağ ve karbonhidrat miktarına dikkat ederseniz kızarmış gıdaların tüketilmesinden uzak durmalısınız, ayrıca hayatınızdan abur cubur gıdalarıda çıkarmanız gerekecek. Sağlıklı beslenme ile alakalı tüm detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz. Detaylı gıda analizleri PH değerleri gibi birçok konu sitemizde mevcuttur.

     2.Adım Hareketli Yaşam

Birinci adımda olduğu gibi simit bölgesi eritmek için değil yaşam tarzı olarak benimsemeniz gereken bir oldu daha 2. adımdır. Fazla kiloların hemen hemen hepsi aldığımız enerjiyi yakamamaktan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple kilo alımını durdurmak ve mevcut yağlarınızı eritmek istiyor iseniz daha hareketli bir yaşama başlamak zorundasınız. Bunun olası birçok yolu mevcut. En bilindikleri teknolojinin nimetleri asansör ve yürüyen merdiveni kullanmayın. İşe giderken yakın ise yürüyün. Akşam gezintilerine çıkın gibi önerilerdir.

     3. Adım Bölğesel Zayıflama Hareketleri İle Destek

Sağlıklı besleniyoruz ve daha hareketli yaşıyoruz, artık zaten fazla kilolarımızı vermeye başlıyoruz demektir. Kalori alımı dengesini koruyarak aç kalmadan fazla yemek de yemeden besleniyoruz. Sonuca ulaşma hızımızı arttırmak için de bölğesel simir kısmı yağlarını eritme hareketlerini yapabilirsiniz. Bu hareketler genel olarak bel ve çevresini çalıştıran tüm hareketlerdir. Size önereceğimiz hareket squat hareketleridir. Squat hareketleri arasında bel ve çevresini etrkin olarak çalıştıran hareketleri uygulayabilirsiniz. Sitemizde squat hareketleri ile ilgili bilgiler bulunmaktadır. Sitemiz içinden egzersiz hareketlerine ulaşabilirsiniz.

Sonuç olarak hiçbir bölğeden alınan kilo kalıcı değildir. Onları eritmek sizin azminize bağlıdır.

Editörümüze konu ile ilgili sorunuz var ise yorum kısmına sorabilirsiniz. Aynı gün içinde sorularınıza yanıt verilecektir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Merhaba bel ve karın bölgemde fazla yağlanma mevcut günlük yürüyüş yapıyorum ve ayrıca günde ortalama 700- 800 civarı merdiven inip çıkıyorum bu aktiviteleri 10 gündür yapıyorum ne kadar süre içinde tam sonuç alabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı