Simit Kilo Yapar mı Simit Yemek Kilo Aldırır mı

Simit Kilo Yapar mı Simit Yemek Kilo Aldırır mı, simit İçerisinde bulunan susam ve hamur bazlı olması sebebi ile diyet programlarınız içerisinde tavsiye edilmeyen bir gıda türü. Simit yüksek kalori içermektedir.

Simit Kilo Yapar mı Simit Yemek Kilo Aldırır mı

Simitte kaç kalori var Buradan bakabilirsiniz.

Ayrıca Söyle bir hesap yaparak simidin ne denli yüksek kalorili bir yiyecek olduğunu anlayabiliriz. Bu sayede simit kilo yapar mı, kilo aldırır mı siz de hesap yapabilirsiniz.

1 Adet simit 450 Kaloridir. Bu kaloriye 4,buçuk tabak sebze yemeği yiyebilirsiniz. Yada 4 kase çorba içtiğinizde 450 kalori alırsınız. Yada 3 Kg salatalık yeseniz dahi anca 450 kalori alırsınız. 1 Adet simidin kalorisinin ne denli yüksek olduğunu buradan anlayabilirsiniz.

Bir diğer konuda simit tüketirken yanında eritme peynir yada krem peynir, çay yada ayran tüketilmesidir. Yani 1 adet simit yerken yanındaki ek gıdaları da hesaba katarsanız 600 kaloriye yakın bir kalori almış olursunuz. Bu da simidin kilo yapan bir gıda olduğunu açıklamaya yetiyor. Kilo kontrolü için tavsiyemiz simitten olabildiğince uzak durmanızdır. Çok canınız çekti ise bile çok küçük tadımlık tüketmelisiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı